Skocz do zawartości

Historia edycji

jedikk1

jedikk1

Nawiązując do Youtuba i jednego z materiałów z akwarium Davida Saxby, było tam wspomniane o niskich fosforanach jako kluczu do sukcesu.

Ostatnio u siebie w akwarium borykam się z małym rozchwianiem parametrów z wahaniami zasolenia i temperatury jeszcze miesiąc temu na czele, fosforany mam niewykrywalne przy NO3 w okolicach 10, no i moja goniopora nie narzeka, a np. euphyllie coś nie chcą się maksymalnie pompować... Temperatura na pewno gra sporą rolę, w zeszłotygodniowe upały pilnowałem żeby temperatura była w zakresie 25,5 - 26,5, goniopora nie protestowała, a euphyllie już trochę bo mimo że zakres mały, to niestety było szybko grzane i szybko chłodzone. NO3 masz też wyjechane w kosmos, może za duży szok dla korala był przyzwyczaić się z niższego NO3 z innego akwarium do Twojego, a zwykła aklimatyzacja to za mało czasu. Kombinuj! Powodzenia!

@edit

To jednak nie youtube, ale żeby nie być gołosłownym to podrzucam linka gdzie wydłubałem informacje o fosforanach, i jakoś mi w pamieć zapadło :p 

https://www.practicalfishkeeping.co.uk/features/david-saxbys-ultimate-reef-tank/

jedikk1

jedikk1

Nawiązując do Youtuba i jednego z materiałów z akwarium Davida Saxby, było tam wspomniane o niskich fosforanach jako kluczu do sukcesu.

Ostatnio u siebie w akwarium borykam się z małym rozchwianiem parametrów z wahaniami zasolenia i temperatury jeszcze miesiąc temu na czele, fosforany mam niewykrywalne przy NO3 w okolicach 10, no i moja goniopora nie narzeka, a np. euphyllie coś nie chcą się maksymalnie pompować... Temperatura na pewno gra sporą rolę, w zeszłotygodniowe upały pilnowałem żeby temperatura była w zakresie 25,5 - 26,5, goniopora nie protestowała, a euphyllie już trochę bo mimo że zakres mały, to niestety było szybko grzane i szybko chłodzone. NO3 masz też wyjechane w kosmos, może za duży szok dla korala był przyzwyczaić się z niższego NO3 z innego akwarium do Twojego, a zwykła aklimatyzacja to za mało czasu. Kombinuj! Powodzenia!

 

jedikk1

jedikk1

Nawiązując do Youtuba i jednego z materiałów z akwarium Davida Saxby, było tam wspomniane o niskich fosforanach jako kluczu do sukcesu.

Ostatnio u siebie w akwarium borykam się z małym rozchwianiem parametrów z wahaniami zasolenia i temperatury jeszcze miesiąc temu na czele, fosforany mam niewykrywalne przy NO3 w okolicach 10, no i moja goniopora nie narzeka, a np. euphyllie coś nie chcą się maksymalnie pompować... Temperatura na pewno gra sporą rolę, w zeszłotygodniowe upały pilnowałem żeby temperatura była w zakresie 25,5 - 26,5, goniopora nie protestowała, a euphyllie już trochę. NO3 masz też wyjechane w kosmos, może za duży szok dla korala był przyzwyczaić się z niższego NO3 z innego akwarium do Twojego, a zwykła aklimatyzacja to za mało czasu. Kombinuj! Powodzenia!

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.