Skocz do zawartości
ShrekPL

Chicago - John G. Shedd Aquarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za kilka tygodni przy okazji podrozy sluzbowej bede spedzal pare dni w Chicago - zastanawiam sie wiec nad odwiedzeniem tego przybytku. jako, ze czasu bede mial pewnie bardzo malo zapytuje na forum - byl ktos, widzial, warto ? :)

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kilka ładnych zbiorników. Zdecydowanie ładniejsze zbiorniki niż w Nowym Jorku. Mam gdzieś fotki zrobione w 2004 , jesli znajdę to wieczorkiem postram sie wrzucić. Zapewne przez te 3 lata coś tam sie zmieniło , ale czy na lepsze to się okaże , bo cjano we wszystkich zbiornikach dało sie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam wiec na fotorelacje :) Thx!


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam, bylem w zeszlym roku (jakos w maju albo czerwcu) i w tym roku pewnie tez sie wybiore.

Koszt ok 25-30usd za wszystko czyli Oceanarium i Akwarium (zdecydowanie polecam wykupienie calosci).

Odradzam weekend, chyba ze chcesz stac w kolejce 2 godziny, wsrod 100 tysiecy meksykow i innych narodowsci.

Jezeli nie ma innego terminu niz weekend to nie glowne wejscie, tylko tylne, malo ludzi sie tamtedy pcha.

O ile sie nie myle to Shedd wciaz jest drugim pod wzgledem wielkosci Akwarium w USA po tym w Atlancie ale gdzies mi sie obilo o uszy ze ktos planuje przebic Chicago i Atlante (LA?), nie pamietam jednak dokladnie.

ps-jezeli chcesz troche fotek (sredniej jakosci) przeslij na priva mi swoj adres mailowy to podesle, nie chce mi sie teraz bawic w imegeshocka i inne wklejanie

ps2-jak Andrniew napisal, cyjano dalo sie zauwazyc, ale chyba jednak nie we wszystkich zbiornikach, wiec moze cos sie zmienia na lepsze

ps3-jak znajde minute to poszukam na chicagowskim dziale reefcentral.com, ktos mial foty "od zaplecza" z Sheeda, to napisze tu linka

pozdrawiam

edit:

link do zdjec zakulisowych-http://reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&threadid=1119654

pare fotek wrzucilem do photobucketa, myslalem ze mam duzo wiecej ciekawych, jakbym znalazl 15 godnych uwagi to bylby sukces, ale i fotograf ze mnie do ... i aparat nie najwyzszej jakosci, jakies tlumaczenie musze miec :)

100_1340.jpg

100_1324.jpg

100_1344.jpg


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby moje Naso mialo tyle miejsca do plywania a na reefcentral znalazlem kiedys fotki zaraz podesle.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To srodkowe akwarium bylo najciekawsze (wg mnie), bardzo glebokie i bardzo wysokie, swietnie wygladalo, mam sporo innych zdjec akurat tego zbiornika przy ktorym spedzilem bez przesady z pol godziny i nie moglem oczu oderwac.

Bylo tam bardzo duzo tangow, zoltek z dziwna jakby wypalona pletwa grzbietowa, potem poszukam jego fotki to wrzuce. Mialem Shrekowi przeslac na priva te zdjecia, ale w sumie czemu cale forum mialoby tego nie obejrzec, nie bede ukrywal moich "zdolnosci" fotograficznych :)

Zrobie to po meczu nba Pistons-Cavs, wiec za jakies 3 godzinki.

Oczywiscie byly tam duzo wieksze zbiorniki (ten slynny owal), wrzuce takze i te zdjecia, swietne bylo tez akwa siegajace moze do pasa, moze ciut wyzej, odkryte, z falami, i w rogu tego akwa mial siedzibe trigerek ktory zadnego innego "gnojka" nie wpuszczal do swojego rejonu, cos pieknego, jego fotke tez mam gdzies na pewno.

ps-Shrek gdybys czegokolwiek potrzebal, jakichs informacji, wyjasnien nie krepuj sie, wal smialo, jak znajdziesz czas podczas pobytu w Szikako zapraszam do siebie, zobaczysz co danp wymodzil ze swoimi 120 litrami, piwo, drineczek, jezioro moze ze 3 minuty ode mnie, Hancock Tower moze z 750 metrow, zreszta ktokolwiek z tego forum bedzie mial okazje byc w Szikako prosze sie nie krepowac, obcych ludzi poznanych w sieci jakos sie nie boje :D

ps2-po meczu zedytuje posta i dorzuce troche fotek, reszta jutro

edit:

Obiecane fotki, reszta pewnie jutro

100_1326.jpg

100_1327.jpg

100_1329.jpg

100_1336.jpg

100_1337.jpg

100_1342.jpg

100_1347.jpg

100_1348.jpg

100_1369.jpg

100_1375.jpg

100_1376.jpg

100_1382.jpg

100_1383.jpg

100_1384.jpg


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danp dzieki wielkie za zaproszenie i za foty - mam nadzieje, ze cos sie uda z tym zrobic :) Odezwe sie na prv.

Pozdrawiam serdecznie.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ns stronie wrzuciłem 2 filmiki zrobione w 2001 - teraz podobno wybudowali duuuzy dodatkowy zbiornik na rekiny i manty.

http://www.fornet.com.pl/smk/akwa/chicago.htm

warte zobaczenia. Ogólnie jak moje wrażenia z 4 miesięcznego pobytu w USA są nie najlepsze tak musze im oddać ze muzea mają wspaniałe. Polecam muzeum techniki w Chicago - coś wspaniałego


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.