Skocz do zawartości
Nailo

Tkanka na LPSach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem zagwozdkę z LPSami

1. Jedne euphylie mają tkanke która oblewa szkielety  

2. Drugie już takie że te szkielety wieczorami nawet widać  i nie zauważyłem żeby oblewały tkanką szkielet. Już dwa korale mi takie poleciały poprostu znikła tkanka.


Troszkę się o nr 2 obawiam bo nie koniecznie to wygląda ok czego to może być przyczyna (24st C , zasolenie 1,026 , No3 - 2 Po4 - 0.01 kH - 8 Ca - 385 Mg - 1190 #BRAKSKOKÓW)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to bardzo szybko zbiłeś No3 i stąd też możliwe problemy o których Ci w tamtym temacie pisałem. Masz też niedobory Ca i Mg. Widziałem że miałeś przez kilka dni wysoką temp. to też mogło źle wpłynąć na koralowce. Zamontuj sobie jakąś automatyczną "schładzarkę" w postaci wentylatorów i następnym razem nie będzie wpadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, =Fresz= napisał:

No to bardzo szybko zbiłeś No3 i stąd też możliwe problemy o których Ci w tamtym temacie pisałem. Masz też niedobory Ca i Mg. Widziałem że miałeś przez kilka dni wysoką temp. to też mogło źle wpłynąć na koralowce. Zamontuj sobie jakąś automatyczną "schładzarkę" w postaci wentylatorów i następnym razem nie będzie wpadek...

Na to że szybko spadło NO3 i przez to mogą być problemy nie wpadłem :D o PO4 i KH słyszałem że duże szybkie skoki robią kuku.

Wentylatory już są :) parametry tak naprawde spadaly z takich jak w temacie poprzednim do takich jak mam w około 2 tyg (lałem NOPOXa 3ml / 100l  + zauważyłem że refugium w tym czasie podwoiło swoją objętość spagetti jak szalone ruszyło.)

No nic pozostaje obserwować, pewnie w przyszłym miesiącu uderzę ICP.  

Chyba że jeszcze jakieś rady ? Co mogę zrobić, staram się jak najmniej chemii lać :)

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Nailo napisał:

Na to że szybko spadło NO3 i przez to mogą być problemy nie wpadłem :D

Na każdym "kroku" przeczytasz jak będziesz szukać informacji na temat zbijania No3 :P ale u Ciebie mogło być kilka czynników o których wcześniej napisałem. Musisz się nauczyć systematyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.