Jump to content
Sign in to follow this  
Nailo

Tkanka na LPSach

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem zagwozdkę z LPSami

1. Jedne euphylie mają tkanke która oblewa szkielety  

2. Drugie już takie że te szkielety wieczorami nawet widać  i nie zauważyłem żeby oblewały tkanką szkielet. Już dwa korale mi takie poleciały poprostu znikła tkanka.

Troszkę się o nr 2 obawiam bo nie koniecznie to wygląda ok czego to może być przyczyna (24st C , zasolenie 1,026 , No3 - 2 Po4 - 0.01 kH - 8 Ca - 385 Mg - 1190 #BRAKSKOKÓW)

No to bardzo szybko zbiłeś No3 i stąd też możliwe problemy o których Ci w tamtym temacie pisałem. Masz też niedobory Ca i Mg. Widziałem że miałeś przez kilka dni wysoką temp. to też mogło źle wpłynąć na koralowce. Zamontuj sobie jakąś automatyczną "schładzarkę" w postaci wentylatorów i następnym razem nie będzie wpadek...

7 minut temu, =Fresz= napisał:

No to bardzo szybko zbiłeś No3 i stąd też możliwe problemy o których Ci w tamtym temacie pisałem. Masz też niedobory Ca i Mg. Widziałem że miałeś przez kilka dni wysoką temp. to też mogło źle wpłynąć na koralowce. Zamontuj sobie jakąś automatyczną "schładzarkę" w postaci wentylatorów i następnym razem nie będzie wpadek...

Na to że szybko spadło NO3 i przez to mogą być problemy nie wpadłem :D o PO4 i KH słyszałem że duże szybkie skoki robią kuku.

Wentylatory już są :) parametry tak naprawde spadaly z takich jak w temacie poprzednim do takich jak mam w około 2 tyg (lałem NOPOXa 3ml / 100l  + zauważyłem że refugium w tym czasie podwoiło swoją objętość spagetti jak szalone ruszyło.)

No nic pozostaje obserwować, pewnie w przyszłym miesiącu uderzę ICP.  

Chyba że jeszcze jakieś rady ? Co mogę zrobić, staram się jak najmniej chemii lać :)

Edited by Nailo (see edit history)

9 minut temu, Nailo napisał:

Na to że szybko spadło NO3 i przez to mogą być problemy nie wpadłem :D

Na każdym "kroku" przeczytasz jak będziesz szukać informacji na temat zbijania No3 :P ale u Ciebie mogło być kilka czynników o których wcześniej napisałem. Musisz się nauczyć systematyki.