Skocz do zawartości
Hania

pomocy nie wiem co robic!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co robic zalozylam akwarium tylko poszlam troche nie pokolei najpierw mialam piasek skale i rybki jedyne czego nie mialam to odpieniacza ale zaczal mi sie robic piasek zolty wiec pomyslam ze go kupie i teraz wlaczylam go i rybki zaczely mi tracic kolor i po malu umierac strasznie duzo babelkow mi z niego leci.nie wiem jednego czy odpieniacz musi chodzic przez caly czas? bo jak go wylaczylam to rybki mi wracaja do normy i zaczynaja normalnie plywac.


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Hania, napisz trochę o sprzęcie podaj nazwy, opisz dokładnie akwarium.

Przy odpieniaczu chyba masz za mocny przepływ przez niego dlatego wywala bąble na zew.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze to wszystko za szybko porobilas.:) Przede wszystkim, po zalozeniu akwarium z zywa skala i piaskiem, powinnas zostawic akwarium w spokoju, zeby dojrzalo (np.2 miesiace). Dopiero po przetestowaniu wody i stwierdzeniu, ze nie ma w niej NO2, a NO3 i PO4 sa w normie, powinnas wstawic kilka miekkich korali. I po ponownym odczekaniu i sprawdzeniu wody wpuscic pierwsza rybke lub dwie. Nastepna dopiero po np. miesiacu itd. Chodzi o to, zeby systemowi dac czas na dopasowanie ilosci bakterii do ilosci zanieczyszczen, a to niestety trwa.

Odpieniacz powinien chodzic bez przerwy.

Hania, mozesz wypelnic Twoj profil (szczegolnie sygnaturke)? Wtedy bedziemy za kazdym razem wiedzieli jak duze masz akwarium i jaki sprzet.:lampka

Gdybys podala jakie rybki zdechly a jakie pozostaly i czy testujesz wode to by bylo duzym ulatwieniem.

No i witamy kolejna dame! Ciagnie ich do nas coraz wiecej!:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki wiec tak testy robie kropelkowe ale wszystko jest w normie. z rybek to zmarla mi Fridmani Pseudochromis - Tank-Bred i jedna juz ledwo zyje a mam tez dwa blazenki i one po malu zaczely mi tracic kolor i zaczely im oczy dziwnie wygladac a jak wylaczylam skimmer to wszystko wrucilo do normy.a i jeszcze wogole to wszystki zwierzaki ktore byly w skale zaczely mi wychodzic to chyba juz nie jest dobrze wiec nie wiem co mam z tym skimmerem robic bo on strasznie duzo babli wyrzuca az sie robi bialo w akwarium ale to chyba nie jest wina skimmera bo to juz moj drugi i jest to samo wiec pomozcie mi jakos co mam z nim zrobic. co mam robic zalozyc to akwarium od poczatku czy da sie jeszcze cos zrobic.


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze zle popodlaczalas ten odpieniacz. Zadne bable nie powinny latac po akwa. Mozesz zrobic zdjecie tego odpieniacza jak jest zamontowany i jak pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladalam go wedlug instrukcji wiec nie wiem co z nim jest nie tak ale te bable naprawde sa


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odpieniacz bedzie na początku walił bąbelki do aqawa. tak sie dziej przez pierwsze 2-3 tygodnie. tak jest np z Biostar Flotor, to po czasie ustaje. mozna to wyregulowac dajac strzykawke z wata zamiast regulatora ilosci powietrza. wydaje i sie ( choc nie jestem az tak doswiadczony ), ze przyczyna jest zbyt późna podłaczenie tego uzadzenia. odpieniacz musi sie rozkrecic i bedzie oki. pozdrawiam


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jak musze do niego cos wsadzic? sorry ze zadaje glupie pytania ale naprawde nie wiem. i co mam zrobic jak wszystkie rybki i zwierzaki ze skaly mi poumieraja?


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moge np wlozyc skimmer do innego zbiornika z normalna woda zeby sobie pochodzil przez ten okres i potem wloze go do mojego akwa i bedzie chodzil dobrze czy nie?


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Możesz włożyć ale to nic nie da. W słodkiej nie pieni jak należy.

Poza tym to nie jestem przekonany czy to wina nierozkręcenia cię odpieniacza. Na pewno nie jest to jakiś błąd w instalacji albo ustawieniu?

Od jak dawna masz akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium mam od 1.5 miesiaca ale odpieniacz od tygodnia ale wlaczony byl przez caly dzien i noc i juyz ryby zaczely zmieniac kolory wiec go wylaczylam i juz nie wlanczam i nie wiem co dalej mam robic


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale moje porady nie będą zbyt cenne bo nie znam tego typu odpieniacza, nigdy go nawet nie widziałem na żywo ale może spróbuj podłożyć pod wylot jakiś element wyłapujący bąble - np. gąbka, wydłużyć drogę wody do akwarium jakąś rynną itp. Temat był wielokrotnie poruszany na forum, nie potrafię niestety podać żadnego tytułu z głowy. Pozostawienie akwarium bez odpieniacza, zwłaszcza jeżeli dzieje się coś złego nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepsze tymczasowe, brzydkie coś niż nic. Przede wszystkim jednak doradzam zadanie tego tematu na innym, najlepiej amerykańskim forum. W Polsce ten odpieniacz nie jest popularny a w Stanach być może jest więcej osób z takim problemem jak Twój. Koledzy z naszego, udzielający się na innych forach, na pewno podpowiedzą gdzie najłatwiej o konkretne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszyskim!! juz rozwiazalam moj problem. nie byl az tak skomplikowany jak sie wydawalo.


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwie czekam na wyjaśnienie tajemnicy bąblującego odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec trzeba bylo dokupic takie pudelko jeszcze http://www.marinedepot.com/aquarium_protein_skimmers_aquac_remora_pro.asp?CartId= takie jak jest na dole ono ma zatrzymywac babelki no i to wszystko.poszlam do sklepu i taki mily pan wytlumaczyl mi na czym to wszystko polega.a co tam nowego u was?


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u nas jak zwykle:D

Hania - i teraz juz robaki ze skaly nie wychodza?;). To wszystko? A jak kolory ryb? A wiatraczek chlodzi?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.