Skocz do zawartości

Historia edycji

NaCoMiToAkwarium

NaCoMiToAkwarium

1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Zbiornik na dolewkę wykorzystał bym jako  zbiornik do podmian , a dolewka prosto z RO na elektrozaworze.

Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedź, też myślałem o tym jak podmianki ogarnąć.

mam w szafce wyjście na kanalizę, i mógł bym zrobić baypass na powrocie do akwarium.
Tj.

Ostatni komora sumpa mogła by być o pojemności podmienianej wody (czyli jakieś 60l) i podmiana mogła by wyglądać następująco

1. Zamknięcie/ wyłączenie dolewki wody RO (Automatycznej dolewki żeby się nie uzupełniała)
2. Zamknięcie zaworu powrotu na akwarium, otworzenie baypasa do kanalizacji i wypompowanie wody z ostatniej komory sumpa
3. Włączenie dolewki ze zbiornika na podmianki (Teraz nowa solanka uzupełni sumpa do określonego poziomu)
4. Ponowne włączenie obiegu w akwarium

Chyba że macie jakieś inne sposoby na to? :)

Elementy które mnie martwią.

1. Różnica temperatur nowej solanki a wody w akwarium
2. Różnica gęstości (minimalna ale jednak zawsze wystąpić może)

 


Przy tym co opisałem wyżej, jak uruchomię obieg, od razu "wpompuję" do akwarium nową solankę, za pewne zimniejszą. Czy to nie jest błąd?

NaCoMiToAkwarium

NaCoMiToAkwarium

1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Zbiornik na dolewkę wykorzystał bym jako  zbiornik do podmian , a dolewka prosto z RO na elektrozaworze.

Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedź, też myślałem o tym jak podmianki ogarnąć.

mam w szafce wyjście na kanalizę, i mógł bym zrobić baypass na powrocie do akwarium.
Tj.

Ostatni komora sumpa mogła by być o pojemności podmienianej wody (czyli jakieś 60l) i podmiana mogła by wyglądać następująco

1. Zamknięcie/ wyłączenie dolewki wody RO (Automatycznej dolewki żeby się nie uzupełniała)
2. Zamknięcie zaworu powrotu na akwarium, otworzenie baypasa do kanalizacji i wypompowanie wody z ostatniej komory sumpa
3. Włączenie dolewki ze zbiornika na podmianki (Teraz nowa solanka uzupełni sumpa do określonego poziomu)
4. Ponowne włączenie obiegu w akwarium

Chyba że macie jakieś inne sposoby na to? :)

NaCoMiToAkwarium

NaCoMiToAkwarium

1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Zbiornik na dolewkę wykorzystał bym jako  zbiornik do podmian , a dolewka prosto z RO na elektrozaworze.

Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedź, też o myślałem o tym jak podmianki ogarnąć.

mam w szafce wyjście na kanalizę, i mógł bym zrobić baypass na powrocie do akwarium.
Tj.

Ostatni komora sumpa mogła by być o pojemności podmienianej wody (czyli jakieś 60l) i podmiana mogła by wyglądać następująco

1. Zamknięcie/ wyłączenie dolewki wody RO (Automatycznej dolewki żeby się nie uzupełniała)
2. Zamknięcie zaworu powrotu na akwarium, otworzenie baypasa do kanalizacji i wypompowanie wody z ostatniej komory sumpa
3. Włączenie dolewki ze zbiornika na podmianki (Teraz nowa solanka uzupełni sumpa do określonego poziomu)
4. Ponowne włączenie obiegu w akwarium

Chyba że macie jakieś inne sposoby na to? :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.