Skocz do zawartości
dawid

V Baltycki Festiwal Nauki

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze akwaryści trójmiejcy wiedzą ale przypomnę:

Morski Instytut Rybacki w Gdyni - biologia - piknik naukowy

Data rozpoczęcia: 2007-05-27 10:00

Gdynia - Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim)Jak podtrzymać życie w akwarium rafowym?S ystem filtracyjny, sump z odpieniaczem, reaktor wapniowy, kalkmikser, denitrator to elementy podtrzymujące życie w akwariach morskich niewidoczne dla zwiedzającego Akwarium Gdyńskie. Pokaz profesjonalnego sprzętu akwarystycznego przedstawi to, co kryje się za barwnym życiem na rafie koralowej.

Jaką twardośc ma woda wodociągowa? Jak rozpoznać słodki, czy słony smak wody nie używając zmysłu smaku? Co to są jonity? W Laboratorium Akwarium Gdyńskiego będzie można przeprowadzać doświadczenia na wodzie przyniesionej z domu, zaobserwować reakcje strącania trudno rozpuszczalnych, barwnych soli oraz sprawić, by w czajniku elektrycznym nie odkładał się kamień.

Swoje ,,stoiska,, bedzie miala także AMG.

http://www.festiwal.gda.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe sprzet to maja faktycznie profeska, szkoda ze tylko do podtrzymania zycia...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"System filtracyjny, sump z odpieniaczem, reaktor wapniowy, kalkmikser, denitrator to elementy podtrzymujące życie w akwariach morskich niewidoczne dla zwiedzającego Akwarium Gdyńskie".

I całe kurde szczęście, że niewidoczne. Hasło "Jak podtrzymać życie w akwarium morskim" bardzo obrazuje, że chodzi o podtrzymywanie i to nie za długie. Byłam, widziałam i dostałam ataku śmiechu na widok odpieniacza, który mam nadzieję miał obrazować jak wygląda odpieniacz, bo na pewno nie jak powinien wyglądać pracujący odpieniacz. Zdjęć nie mam bo zdechł aparat, zresztą jak wygląda odpieniacz z dwoma goniącymi się bąblami powietrza nietrudno sobie wyobrazić. Szkoda tylko tych podtrzymywanych skrzydlic...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Prezentacja Akwarium Gdynskeigo była bardzo słaba. NA pytanie o skrzydlice dostałem odpowiedz ze one zawsze sa takie ,,skryte,, i nie pływaja często w toni wodnej. Osoba odpowiedzialna za stoisko nie kwapiła sie by coś wiecej powiedzieć w przeciwieństwie do innych osób. Jednakze nie załuje wizyty na festiwalu gdyż widzialem krewetki bałtyckie( w koncu wiem gdzie je mozna znalezc), rybki baltycie np stornie babki bycze czy iglicznie.,kielze , kraby wieloszponiaste a takze świecace bakterie, żywe i martwe tasiemce w ich ,,środowisku,, naturalnym.

Zaklad fizjologii roślin rozdawał rosiczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem.. Rzeczywiście stanowisko akwarium nie powalało. Pytanie tylko dla kogo przeznaczona była ta ekspozycja. Dla Wielkich Akwarystów czy może dla turysty, który wyszedł sobie na spacer nad morze? Biorąc pod uwagę festyniarski charakter pikniku ‘aukowego’ chodziło raczej o tą drugą grupę ludzi.

Wiadomo, można się czepiać, odpieniacz nie działał itp.. Z tego co mi wiadomo to budżet był ograniczony a tajemnicą nie jest, że mało kasy i akwarium morskie nie idą w parze. Dobrze, po co porywać się z motyką na słońce, można przecież zawsze pokazać krewetkę bałtycką, którą od zawsze na pikniku pokazuje uniwerek (nudy?)

Odnoszę wrażenie, że nagonka na akwarium i jego pracowników stała się już swego rodzaju normą. Problem w tym, że chyba nikt tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego jak tam wszystko funkcjonuje. Jeśli znacie kogoś z ekipy akwarium to wiecie o czym mówię. Sam nasłuchałem się niezłych historii.

one zawsze sa takie ,,skryte,, i nie pływaja często w toni wodnej

@dawid nie bardzo rozumiem, czy coś jest niezgodne z prawdą?


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Panowie ( i Panie ;)) jak ta krewetka taka oblatana to kto mi kilka sztuk we wrzesniu skombinuje?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jednak skrzydlice ,,pływaja ,, dość często, wdzialem skrzdlice nie raz i one nigdy nie przylegały do skały jak te tylko pływały w toni, stąd moje wrazenie.Ale oczywiscie moge się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawid :

Wydaje mi sie ze jednak skrzydlice ,,pływaja ,, dość często, wdzialem skrzdlice nie raz i one nigdy nie przylegały do skały jak te tylko pływały w toni

Żeby nie wdawać się w jałowe dyskusje podrzucę tylko linka do pierwszej lepszej strony z opisem skrzydlichttp://rafa.biotopy.pl/ryby/skorpenowate/pterois_volitans.php

zerknij na akapit "zachowanie"

dawid :

Ale oczywiscie moge się mylić.

Oczywiście że możesz


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.