Skocz do zawartości
kiwalski

Mg ^

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuje podbic Mg za pomoca grotech liquide.zaczynalem 4 dni temu od pulapu 880 jednostek Ca 560 KH 10.Pierwszego dnia dolane 30ml grotecha wzrost o 160 jednostek Czyli Mg 1040 , Ca 520, Kh 9 drugiego i trzeciego dnia rowniez dolewane po 30ml lecz wzrost 40 jednostek Mg 1040 ca niestety dziwne ale wzroslo 540 kh stale 9, 3 i 4 dzien stale parametry nic nie sie nie zmienilo

Czy jest jakis czynnik ktory moze utrudniac wzrost Mg czy moze jest to normalne ze powyzej jakiegos pulapu mg juz tak dobrze (szybko)nie wzrasta(poczatek 160 jednostek^)???

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie poto kupowalem gotowy produkt by teraz bawic sie w roztwory mieszac to itd.Poczekamy zobaczymy co bedzie.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze teraz dopiero korale i glony wapienne zaczely przyjmowac Mg i stad jego spadek? Moze zwiekszyc dawke?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ma racje - spada Mg takze w funkcji asymilacji Ca, po pewnym czasie powienien wzrosnac i sie ustablizowac - przynajmniej tak bylo u mnie - tylko mierz parametry codziennie - najlepiej o tej samej godzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i macie racje dozuje od 24.05 wlalem juz 0.5 litra mg grotecha .Akwarium bez Sps-ow.Dawka podniesiona do 80ml/doba.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz.PL ma racje. W sumie to nie wlewasz nic innego niz Lukasz zaproponowal, tylko w tym preparacie kupiles tez wode. Przynajmniej jak go skonczysz to bedziesz wiedzial co robic, bo jak zauwazyles, zuzycie jest spore.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski radze troche zwolnic - 80 ml, to troche duzo na dobe -poczekaj - lepiej zrob podniane wody np: 20-30%, potem za kilka dni nastepna - taniej niz Grotech i bezpiczeniej, na poczatku podgoniles dosc ostro...nie narysyje Ci krzywej sumplemetacji Mg - dla kazdego zbiornika inna, ale jak pisalem codziennie mierz podstawowe parametry, czyli: Mg,Ca,KH,pH i z rozmyslem reaguj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zizi wiec tak jak napisalem pierwszy dzien skok 160 i tyle od 3 dnia spadek mimo wiekszych ilosci Od 24-29 Maj 30ml dziennie od 30 do dzis 80ml Mierze codziennie wynik 1000mg ca 540 kh stale 9 .Akurat na tydzien mam jeszcze.Procz Mg dodaje jeszcze elementy kenta i to wszystko.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski

A dodajesz cos jeszcze? Dziala reaktor/mixer?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie mam reaktora ani mixera wlasnie zmierzylem wode Mg 960 Ca 520 Kh 8-9


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz testy? Jak dolewasz - chlup na raz te 80ml czy wolniej? Az nie chce mi sie wierzyc, ze te poziom magnezu ani drgnie przy laniu takiej ilosci preparatu. Mozna by sprobowac zmniejszyc lanie do zalozmy 10-15 ml i wtedy poobserwowac ewentualne zmiany. W kazdym razie tylko to przychodzi mi do glowy. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy Mg i Ca zoolek jak widac dobre sa bo wychodzily na poczatku jakies zmiany skok a pozniej spadek .Kh natomiast mam JBL-a Oczywiscie chlup do wody ;)W tym tygodniu musze nowy test kupic ale to nic nie da bo ten zoolek reagowal na zmiany


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo gdybys wyniki swoich testow skonsultowal z wynikami testow innej firmy - bo o ile testy reaguja na zmiany to mozesz miec poziom Mg rzadu 1500-1600 i po prostu fizycznie nie da sie podbic tych wartosci.

Jak wyglada instrukcja do tego preparatu - x ml preparatu powinno podbijac Mg o ile?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na butelce mam podane ze litr zawiera 50k mg Mg Niemozliwe zeby ca i mg testy byly zle Jaki test mg polecasz .


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie korzystalem z Zooleka, wiec ciezko mi okreslic czy sa zle czy nie. Rownie ciezko polecic mi z czystym sumieniem jakas marke testow, gdyz mam male doswiadczenie w tej kwesti - jak do teraz korzystalem tylko z Tropic Marin'a, ktory na swiezej solance pokazywal mi w miare wiarygodne wyniki i dlatego uznalem, ze jest OK. Zreszta mozesz sprobowac zrobic podobnie i przetestowac wode do podmiany. Jezeli wyniki beda w miare wiarygodne ( Ca gdzies kolo 380-440 i Mg powyzej 1200 ) to testy sa OK i trzeba inaczej kombinowac. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj z tym bedzie problem gdyz nie podmieniam wody ale ok w srode bede mial wiarygodne testy wiec zobaczymy na czym stoje.

Tzn domyslam sie dlaczego tak jest ale juz poczekam na te nowe testy


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podzielisz sie domyslem? ;)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie, ze nic nie bedzie zmieniane, zanim poziomu Mg nie przetestuje sie Salifertem lub T.Marin:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

#ocelocik# Ja w innym poscie "Co z tym KH - leci w dół" tez pisalem o moich fatalnych parametrach wody jezeli chodzi o Ca , Mg, KH mialem totalnie rozjechane te wartosci byly wrecz nie mierzalne testami - tymi lepszymi np. TM po prostu poza zakresami albo za duzo (Ca) albo za malo (Mg)... po wielu poradach Poklony dla forumowiczow udalo mi sie w ciagu 14 dni no moze kapke dluzej ..wyjsc na mierzalne zakresy w testach TM i od wczoraj jeistem w koncu posiadaczem testow Saliferta CA , MG , KH i stwierdzam ze sa bardzo zblizone wyniki do testow TM ... no ale do rzeczy KH mialem 5 wiec totalnie za malo , Ca - mialem grubo mysle powyzej 550 bo TM nie mierzyl poza zakresem , nawet zawezony test czyli na 4 ml widy testowanej tez nie dawal wyniku ( byl poza zakresem) .... Mg bylo totalnie niskie ... za niskie aby zmierzyc TM wiec mysle ze grubo ponizej 800

i co ??? za porada forumowiczow jescze raz WIELKIE dzieki zaczal poprawiac parametry preparatami do Ballinga i tak

1) KH Podbilem KH skladnikiem Baliga NaHCO3 - dolewajac dziennie po 100 ml i po 5 dniach mialem juz KH na poziomie 7 .

2) Jak KH bylo 7 zaczalem podawac podbijac tez Ballingiem Mg dozujac 150 ml dziennie - i po 10 dniach MG mam na popziomie 1380

Na Ca nic nie podaje bo w tej chwili mam dalej wysokie choc juz i tak spadlo do wartosci mierzalnych . Wlasnie nie wiem czy to normalne ze tak powoli spada ????

Ale ogolnie mysle ze to dobry krok wyrownywac parametry Balingiem szybko wracaja do normy ...i co najwazniejsze zauwazylem ze zdecydowanie sie poprawilo samopoczucie koralowcom bezkregowcom krabiki jakby czesciej linieja , krewecie "biegaja" po skalkach i glony wapienne w koncu zaczely znow nabierac foletowych barw.. Ale niestety troche niepokoi mnie inna rzecz ze tez zauwazylem nagly wzrost glonow takich kepek traw i to ze Ca nie wiele spada bo wczoraj wieczorem mialem 510 ale mysle ze to za wczesnie jeszcze i w koncu zacznie spadac w miare jak zacznie sie przyswajanie Mg jak sie paramtery ustabilizuja i zgram je optymalnie zaczne podawac pelnego Balnga 3 roztwory i dodatkowo Mg . Proprcje do balinga obliczylem ogolnie dostepnymi Kalkulatorami str. Boleslawski i inne niedobor i dawkowanie Mg takze ..

Pozdrawiam


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani wszsystko jasne dzis zrobione dwoma dobrymi testami Mg 880 ca 580 Kh 9

Moim zoolekiem te same wyniki.Zuzyte okolo 800ml grotech Mg liquide.

Teraz do uzytkowniko tego preparatu czy butelka,nakretka posiada taki pierscien ktory podczas pierwszego odkrecenia butelki urywa sie????


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy np jest mozliwe zmierzenie testem zawartosci butelki ???


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zgodnie z opakowaniem w plynie jest 50k mg/l Mg to raczej nie da sie zmierzyc - skala nie siegnie - mozna jedynie ocenic czy zawiera sie gdzies w granicach skali.

W sumie jakiej wielkosci jest to akwarium?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelocik 600l tzn zrobilem tak ze wlalem 5 ml z akwarium wody do 15 ml grotecha i wyszlo 920 jednostek


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.