Skocz do zawartości

Historia edycji

Coltrane

Coltrane

20 minut temu, sith114 napisał:

Zdaje sobie ze facet widzi 3kolory fajny  p.... i ch.... :clowning

A tak na serio to są różnice nie do wyłapania. Jak no pomiędzy poszczególnymi ledami power led royal blue czy power led blue. Ale pomiędzy power led rb i blue różnica wizualna jest, tak samo jak pomiędzy power led, a cree. Potem wychodzą na power ledach fioletowe potworki i nie chodzi tylko o zdjęcia, gdy aparat w telefonie sobie nie radzi. 
 

Po za tym czy sam pryzmat bez lepszego sprzętu do foto da mi jakiś sensowny wynik? 

pryzmat ma tę zaletę że pomiar jest tak jakby mechaniczny, on rozszczepia więc mając niezmienne środowisko pomiarowe można poprostu długopisem zaznaczyć na kartce jaki jest zakres widma. 

15913207_IMG_6190.jpg

 

nigdy tego nie robiłem ale tak sobie to wyobrażam ;) jak to w życiu bywa pewnie są niuanse i to wcale tak pieknie nie bedzie.

Coltrane

Coltrane

3 minuty temu, sith114 napisał:

Zdaje sobie ze facet widzi 3kolory fajny  p.... i ch.... :clowning

A tak na serio to są różnice nie do wyłapania. Jak no pomiędzy poszczególnymi ledami power led royal blue czy power led blue. Ale pomiędzy power led rb i blue różnica wizualna jest, tak samo jak pomiędzy power led, a cree. Potem wychodzą na power ledach fioletowe potworki i nie chodzi tylko o zdjęcia, gdy aparat w telefonie sobie nie radzi. 
 

Po za tym czy sam pryzmat bez lepszego sprzętu do foto da mi jakiś sensowny wynik? 

pryzmat ma tę zaletę że pomiar jest tak jakby mechaniczny, on rozszczepia więc mając niezmienne środowisko pomiarowe można poprostu długopisem zaznaczyć na kartce jaki jest zakres widma. 

15913207_IMG_6190.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.