Skocz do zawartości
piotrekK

Znowu pytania laika... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakieś pół roku temu zapytałem się was o obsadę do akwarium 80x30x30cm. Jednak teraz wiem, że na razie chcę zdobyć jakieś doświadczenie w akwarystyce słodkowodnej (bo na razie mi go brak ;) ), aby potem przejść do Akwarystyki Morskiej.

Tym razem nie będę pytał o poradę odn. obsady, tylko kilka innych pytań

1. Co sądzicie o gotowych zestawach typu Nano Cube, BioCube itp.? Czy cos takiego jest dostępne w Polsce i za jaką kasę? Po prostu coś takiego mi się podoba - wygląda b. estetycznie, trzebaby dodać jeszcze jakiś skimmer i git. Podoba mi się wersja 12 u.s. gal - czyli ok. 53 litrów. Co o tym sądzicie? http://www.marinedepot.com/aquarium_aquariums_tanks_jbj_nano_cube.asp?CartId=

2. Czy jest jakiś łatwy i pewny sposób do podawania kalkwasser bez użycia drogich urządzeń? Jak robią to amerykańce ze nano-reef.com, którzy w takich 12galonowych Nano mają piękne Acropory albo LPSy?

3. W takim 12 gal. Nano Cube miałbym przede wszystkim kilka róznych kolonii zoanthusów, jakiś 1-2 korale miękkie, grzybki (Actinodiscus, Ricordea), max. 1-2 ryby (na pewno G. okinawae, później może N. magnifica),

Krewetkę L. debelius i jeszcze może coś. Tak, ale to tylko moje wywody, prędko tego planu nie zrealizuję;)

Piotrek>>>


Małe jest piękne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Zapytaj w ReefShop.pl tam udzielą Ci odpowiedzi o możliwościachdostawy. Ludzie prowadzą 54 l i akwa wyglądają całkiem. Ja zjestem za akwa 120-130 l (sam mam za małe).

Ad.2. Jest. Butelka 5 litrów dozowanie kropelkowe wody wapiennej. Wejdź w wyszukiwanie i wpisz kalkwasser, znajdziesz dużo opinii na ten temat

Ad.3 Jak kupisz w sklepie gotwy zestaw to pewenie z obsadą. Jak chcesz sam kombinować to podglądnij galerię na formum, tam zobaczysz obsady dla tej wielkości.

I czytaj forum ;)

Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania które zadałeś i na te kóre chcesz zadać ;)

Powodzenia


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.