Skocz do zawartości

Historia edycji

kacper.w

kacper.w

Cześć,


 

Niedługo startuje z nowym projektem – ok. 200 litrową kostką o wymiarach 62x52x60.

Sprzęt, który zbieram:

- Odpieniacz Twistman Integra 150          

- Grzałka Eheim Jager 150W

- Światło – Aqua Illumination  Hydra 64 (135W) + może w przyszłości świetlówki 2x24W

- Filtr przepływowy Twistman Media Reaktor – FP-3 – na węgiel i matrix’a

- Pompa obiegowa – Maxspect Jump MJ-DC6K (6000 l/H) – ktoś używa?

- Pompa cyrkulacyjna – Maxspect MJ-GF2k (7000 l/H) – czy ktoś ma tą pompę w kostce ? Jak się sprawdza ? Może lepiej wybrać dwie normalne pompy cyrkulacyjne np. 2x Tunze Turbelle NanoStream 6045  lub 2x NanoStream 6055 ze sterownikiem ?

 

 

Pozostałe:

- stelaż aluminiowy obity płytą (później dodam zdjęcia)

- Skała sucha – Zastanawiam się nad skałą RRR lub skałą syntetyczną Aquaforest. Co polecacie?

- Podłożę – Korallen-Zucht – Aragonit – 9 KG

- sól – Aquaforest Reef Salt

- Wkłady filtracyjne – Matrix 1l + węgiel 250ml raz na 4 tyg.

 

 

 

 

Obecnie jestem na etapie projektowania hydrauliki. Czy myślicie że rewizja/spływ i dopływ wody z sump'a o fi 25mm będą wystarczające ? Obecnie w 250 l morskim mam rewizje i spływ 32mm dopływ 25 mm. Jestem zadowolony pytanie czy na kostkę 200 l taki przepływ nie będzie za duży ?

kacper.w

kacper.w

Cześć,


 

Niedługo startuje z nowym projektem – ok. 200 litrową kostką o wymiarach 62x52x60.

Sprzęt, który zbieram:

- Odpieniacz Twistman Integra 150          

- Grzałka Eheim Jager 150W

- Światło – Aqua Illumination  Hydra 64 (135W) + może w przyszłości świetlówki 2x24W

- Filtr przepływowy Twistman Media Reaktor – FP-3 – na węgiel i matrix’a

- Pompa obiegowa – Maxspect Jump MJ-DC6K (6000 l/H) – ktoś używa?

- Pompa cyrkulacyjna – Maxspect MJ-GF2k (7000 l/H) – czy ktoś ma tą pompę w kostce ? Jak się sprawdza ? Może lepiej wybrać dwie normalne pompy cyrkulacyjne np. 2x Tunze Turbelle NanoStream 6045  lub 2x NanoStream 6055 ze sterownikiem ?

 

Pozostałe:

- stelaż aluminiowy obity płytą (później dodam zdjęcia)

- Skała sucha – Zastanawiam się nad skałą RRR lub skałą syntetyczną Aquaforest. Co polecacie?

- Podłożę – Korallen-Zucht – Aragonit – 9 KG

- sól – Aquaforest Reef Salt

- Wkłady filtracyjne – Matrix 1l + węgiel 250ml raz na 4 tyg.

 

 

Obecnie jestem na etapie projektowania hydrauliki. Czy myślicie że rewizja/spływ i dopływ wody z sump'a o fi 25mm będą wystarczające ? Obecnie w 250 l morskim mam rewizje i spływ 32mm dopływ 25 mm. Jestem zadowolony pytanie czy na kostkę 200 l taki przepływ nie będzie za duży ?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.