Skocz do zawartości
Hania

obumarla skala

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy jak mam obumarla skale z powodu ze za dlugo byla bez wody to czy moge ja pomieszac w moim akwa z innymi zywymi czy raczej nie?


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,no ja bym nie ryzykowal i nie wkladal bym juz tej skaly do akwa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu tylko dlatego ze jest obumarla czy sa jakies inne powody?


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialabym jeszcze zeby mi ktos doradzil ktora z tych skal bylaby najlepsza czy to nie ma za bardzo duzej roznicy poprostu ktora mi sie bardziej podoba ja bym szczerze chciala kupic ta druga lalo live rock


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis miesiac


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zamawiaj skal z internetu, nigdy nie wiesz co dostaniesz. Skala musi byc swieza, pachnac tylko morzem no i trzymana u handlarza w akwarium ze stalym ruchem wody. Najlepiej idz do handlarza i zapytaj sie, kiedy dostanie nowa fure skal, i odrazu z nich wybierz sobie najlepsze.


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy nie mam tak duzego wyboru a poza tym sa 3 razy drozsze


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamawiaj. ;-) To co teraz przeczytalam o tym lalo live rock nie brzmi zle, no ale nie wiadomo czy to prawda. Po prostu sprobuj.


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania, nie wiem czy o LR nie bedzie sie lepiej zapytac na reefcentral.com ( o ile juz tego nie zrobilas ;)) - tam sa zakladki dla roznych rejonow USA, wybierz swoj i zapytaj sie o dobre miejsca, gdzie mozna podjechac i kupic LR, bo jak Silence pisze zamawiajac w przez Internet mozna trafic jak kula w plot. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hania,

temperatura wróciła do normy? :D

Bo kilka dni temu pisałaś, że wzrosła za bardzo

Co do skały - to jest najważniejszy składnik akwarium morskiego. Od jej jakości zależy powodzenie akwarium.

NAJLEPIEJ byłoby, abyś miała jakieś sprawdzone źródło skąd możesz kupić, albo poznaj kogoś doświadczonego i pojedźcie razem wybierać skalę.

Nie patrz na to, że gdzieś indziej jest tansza.

Skała to jeden z niewielu elementów na którym nie warto oszczędzać.

Skała może być naprawdę bardzo bardzo różnej jakości.

Sprzedawca może Ci "kit wciskać" że to bardzo dobra skała, a ktoś doświadczony raz zobaczy i od razu będzie wiedział czy dobra czy zła.

Zrób jak proponował @ocelocik, zapytaj na ReefCentral - dostaniesz na pewno kilka odpowiedz ludzi którym NIE BEDZIE zależało aby na Tobie zarobić.

A co do martwej skały - jeżeli taka skała jest bardzo porowata i lekka tj. jak weźmiesz w rękę to jesteś zaskoczona że tak duży kawałek jest taki lekki,

to po dobrym wymoczeniu mogłaby być jako część ogólnej ilości LR.

Ale jak nie masz doświadczenia, to zawsze lepiej jest mieć 100% dobrej żywej skały z oceanu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda juz mi sie nie grzeje i jest oki a co do skaly to zrobie tak jak mowicie bo nigdy nie wiadomo.dzieki bardzo


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.