Skocz do zawartości

Historia edycji

Many 1974

Many 1974

47 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja nigdy nie ogrzewam wody, a nie mam problemu z rozpuszczaniem się soli:P

Myślę, że to kwestia soli, a nie temperatury.

Też uważam że to kwestia soli.

Sól zawsze się rozpuści nawet w chłodnej wodzie, porostu proces rozpuszczania zachodzi dłużej, ale przy takim stężeniu jakie robimy nie ma innej opcji.

Problem może się pojawić kiedy całą zakładaną ilość soli na danom docelową objętość wody, wsypiemy od razu do mniejszej ilości wody, a potem dopiero ją uzupełnimy. W tedy mogą się wydzielić inne ciała stałe, związki nie rozpuszczalne w wodzie.

Co nie zmienia faktu że lepiej to robić w podgrzanej wodzie.

Many 1974

Many 1974

40 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja nigdy nie ogrzewam wody, a nie mam problemu z rozpuszczaniem się soli:P

Myślę, że to kwestia soli, a nie temperatury.

Też uważam że to kwestia soli.

Sól zawsze się rozpuści nawet w chłodnej wodzie, porostu proces rozpuszczania zachodzi dłużej, ale przy takim stężeniu jakie robimy nie ma innej opcji.

Problem może się pojawić kiedy całą zakładaną ilość soli na danom docelową objętość wody, wsypiemy od razu do mniejszej ilości wody, a potem dopiero ją uzupełnimy. W tedy mogą się wydzielić inne ciała stałe, związki nie rozpuszczalne w wodzie.

Many 1974

Many 1974

37 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja nigdy nie ogrzewam wody, a nie mam problemu z rozpuszczaniem się soli:P

Myślę, że to kwestia soli, a nie temperatury.

Też uważam że to kwestia soli.

Sól zawsze się rozpuści nawet w chłodnej wodzie, porostu proces rozpuszczania zachodzi dłużej, ale przy takim stężeniu jakie robimy nie ma innej opcji.

Problem może się pojawić kiedy całą zakładaną ilość soli na danom docelową objętość wody, wsypiemy od razu do mniejszej ilości wody, a potem dopiero ją uzupełnimy. W tedy mogą się wydzielić inne ciała stałe.

Many 1974

Many 1974

25 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja nigdy nie ogrzewam wody, a nie mam problemu z rozpuszczaniem się soli:P

Myślę, że to kwestia soli, a nie temperatury.

Też uważam że to kwestia soli.

Sól zawsze się rozpuści nawet w chłodnej wodzie, porostu proces rozpuszczania zachodzi dłużej, ale przy takim stężeniu jakie robimy nie ma innej opcji.

Problem może się pojawić kiedy całą zakładaną ilość soli na danom docelową objętość wody, wsypiemy od razu do mniejszej ilości wody, a potem dopiero ją uzupełnimy.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.