Skocz do zawartości
mali

PURPLEUP i Balling

Rekomendowane odpowiedzi

Po miesiącu stosowania produktu mogę wyrazić o nim swoją opinię: Ca udaje mi się utrzymać na poziomie 380 mg, Mg niestety za małe:980-1020mg.Dodam iż leję podwójną dawkę; przy zalecanej było jeszcze gorzej.Przy okazji pytanko o trwałość roztworów do Ballinga.Czy można przygotować roztwory np. na tydzień[częste wyjazdy].


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z przygotowywaniem roztworow na tydzien. Ja przygotowuje sobie roztwory starczace na okolo dwa miesiace ( no NaHCO3 na miesiac) i odlewam sobie codziennie te 10/20/30 ml przeznaczone na suplementacje. O to chodzi? :D Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz sobie przygotować nawet na półroku Jest tylko kwestia żeby dobrze je przygotować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wstrzasam butelka przed kazdym podaniem. Skad mysl, ze trzeba ciagle mieszac? Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w roztworze z magnezem pojawiaja sie wam jakies farfocle?paprochy po jakims czasie?u mnie tak sie wlasnie stalo po jakims czasie.i zastanawiam sie czy nie lepiej zrobic nowy.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie spojrzalem do siebie i byly farfocle. Wstrzasnolem i w wiekszosci zniknely :D (albo przynajmniej juz ich nie widac). Mysle, ze nie ma sie co nimi przejmowac. Na ktores stronie poswieconej metodzie Ballinga spotkalem sie z opinia, ze roztowr ( chyba z CaCl2) moze zmienic barwe i tez nie ma sie czym przejmowac. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Z tym przygotowywaniem, to wyczytałem kiedyś że należy przygotowywać codziennie świeże roztwory.


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nowy_Zarazony

Zastanawiam sie dlaczego pytasz o ciagle mieszanie roztworu z sola bez NaCl?

Te sol dodajesz przy podmiance wody (raz w tygodniu), zastepujac czesc soli z Nacl. I to wystarczy. To znaczy mieszasz ja razem z normalna sola, przygotowujac podmianke.

Tej soli nie dodajesz codziennie jak Mg.

Czy o to Ci chodzilo?:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani, po co mieszac?, przeciez chodzi o to aby obnizyc zasolenie w baniaku przy stosowaniu balinga i dodac mikroelementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZiZi

No O.K. ale przeciez nie dodajemy tej soli codziennie?

Do RO na podmianke wsypuje odrobine mniej soli morskiej i dodaje odrobinke soli bez NaCl. I to mieszamy i napowietrzamy i po kilku minutach jest gotowe. W czym problem z tym mieszaniem, bo chyba czegos nie rozumiem?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to napisales, ze poczatkujacy "spec" od balinga doda wszystko razem, nie uwzgledniajac mniejszego zasolenia w powstalej mieszance, a przeciez o to glownie chodzi

mozna dodawac codziennie - mieszasz, skladnik balinga z (roztworem RO + to cos bez soli) i dolewasz, mozna tez zrobic takie roztwory wczesniej - a raz na np: tydzien korygowac zasolenie wlasnie poprzez "sol" bez Nacl + RO, zamiast wylanej solanki z baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumim:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZiZi

Dodatek soli bez NaCl nie koryguje zasolenia - ono caly czas, tak czy siak, rosnie. Chodzi o to, aby nie roslo jedynie stezenie jonow Na i Cl, ale stezenie wszystkich obecnych w NSW jonow. Sol bez NaCl dba o rownowage jonowa, nie o zasolenie.

@Stani

Jak dla mnie duzo bardziej wygodne jest lanie dziennie trzech plynow ( CaCl2, NaHCO3, sol bez NaCl) w odpowiedniej proporcji, niz babranie sie z podmiana.

Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to znowu nie rozumiem:D.

Dodajac codziennie sol bez NaCl bedziemy zwiekszac zasolenie w zbiorniku. I aby tego uniknac powinnismy odlac nieco wody z akwarium mimo, ze to sa minimalne ilosci.

Czy w zwiazku z tym nie prosciej jest tak jak napisalem robienie tego raz na tydzien w czasie podmianki? Przynajmniej zasolenie nie bedzie skakalo a nadmiar Cl bedzie redukowany co 7 dni.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

Stani

Rozumim:D

.....

Wlasciwie to znowu nie rozumiem:D

jak mnie nie zamkna w psychiatryku to wkoncu naleje wody do akwa ...tylko czy Wy to przezyjecie?

Pozdrawiam

<"U,,lllll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocelocik:

- rownowage jonowa najlatwiej zachowac podmieniajac wode i dozujac odpowiednie ilosci skladnikow

- "sol" jest skladnikiem dodatkowym wzbogacajacym wode i po zmieszaniu z RO obnizajacym zasolenie (poprzez wymiane wody z baniaka)

jak wiesz nie ma obligatoryjnego stosowania "soli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy ZiZi jeszcze raz, bo nie zabardzo rozumiem:

jak dla mnie role soli bez NaCl w metodzie Ballinga moglibysmy uproscic do czegos takiego: NaCl + sol bez NaCl --> sol morska. W takim wypadku gwarantuje nam to, ze podczas dozowania takiego: CaCl2 + 2NaHCO3 --> 2NaCl + CaHCO3 nie mamy do czynienia ze wzrostem stezenia jedynie NaCl, a ze wzrostem stezenia wszystkich jonow w wodzie.

No chyba, ze sie myle :D Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje codziennie 3 skladniki. Bawienie sie z laczeniem soli bez nacl w czasie podmian jest bardzo uciazliwe. Wzrost zasolenia przy ballingu jest bardzo maly nie szkodliwy zupelnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.