Skocz do zawartości

Historia edycji

RoN_01

RoN_01

Hej

Akwarium mam tak od 3 lat ale od roku przez nawał obowiązków jedyną czynnością jaką przy nim robiłem to podmiana wody, karmienie ryb i czyszenie szyb :) Efekt był taki że grzybki oraz briareum szybko się rozrastały zarosły mi skały. Teraz mam mały zastój w pracy i postanowiłem zabrać się za akwarium. Wyczyściłem skałę z grzybków i briareum. Trochę dokupiłem ekipy sprzątającej ale tak ciągle mam problem  z niskim KH no i pojawił się pomysł  dozowania aby jak wrócę do normalności znowu wszystko nie padło :)

Tak czytam o metodzie Ballinga no i że trzeba stosować trzy składniki (oczywiście w zależności czego ile brakuje) Ca MG i KH

Na stronie jednego ze sklepów jest Fauna Marin Balling Light Start Set no niby spoko bo mam wszystko ale nasuwają mi się takie pytania

- Czy ktoś używa tego ? i jakie ma opinie :)

- Rozumiem że to nie jest samo KH, Ca i Mg tylko jakieś dodatkowe składniki i tak się zastanawiam co z podmianami wody ? Czy je się stosuje wtedy ? W tej chwili robię co tydzień 20L (akwarium około 220l) No bo skoro to nie jest samo KH powiedzmy to jak zacznę stosować bogatą sól to czy nie narobię sobie problemów :)

- no i co z KH :) czy to mi ustabilizuje czy będę zaraz musiał dokupić jeszcze KH z tego co udało mi się znaleźć to jest tylko w płynie za około 100zł za 1L więc tak trochę słabo:)

Parametry wody na tą chwilę

no3 0-2

po4 0-0.03

kh 6 tu trochę nisko i dolewam co dziennie  Kh plus od aquaforest 

ca 460

 

Będę wdzięczny za jakieś słowa podpowiedzi :)

 

94464122_854014285009456_7324080474282786816_n.jpg

RoN_01

RoN_01

Hej

Akwarium mam tak od 3 lat ale od roku przez nawał obowiązków jedyną czynnością jaką przy nim robiłem to podmiana wody, karmienie ryb i szyszenie szyb :) Efekt był taki że grzybki oraz briareum szybko się rozrastały zarosły mi skały. Teraz mam mały zastój w pracy i postanowiłem zabrać się za akwarium. Wyczyściłem skałę z grzybków i briareum. Trochę dokupiłem ekipy sprzątającej ale tak ciągle mam problem  z niskim KH no i pojawił się pomysł  dozowania aby jak wrócę do normalności znowu wszystko nie padło :)

Tak czytam o metodzie Ballinga no i że trzeba stosować trzy składniki (oczywiście w zależności czego ile brakuje) Ca MG i KH

Na stronie jednego ze sklepów jest Fauna Marin Balling Light Start Set no niby spoko bo mam wszystko ale nasuwają mi się takie pytania

- Czy ktoś używa tego ? i jakie ma opinie :)

- Rozumiem że to nie jest samo KH, Ca i Mg tylko jakieś dodatkowe składniki i tak się zastanawiam co z podmianami wody ? Czy je się stosuje wtedy ? W tej chwili robię co tydzień 20L (akwarium około 220l) No bo skoro to nie jest samo KH powiedzmy to jak zacznę stosować bogatą sól to czy nie narobię sobie problemów :)

- no i co z KH :) czy to mi ustabilizuje czy będę zaraz musiał dokupić jeszcze KH z tego co udało mi się znaleźć to jest tylko w płynie za około 100zł za 1L więc tak trochę słabo:)

Parametry wody na tą chwilę

no3 0-2

po4 0-0.03

kh 6 tu trochę nisko i dolewam co dziennie  Kh plus od aquaforest 

ca 460

 

Będę wdzięczny za jakieś słowa podpowiedzi :)

 

94464122_854014285009456_7324080474282786816_n.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.