Skocz do zawartości
adjemis

murena wstażkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

ostatnio byłem u francuzów i mają piękne mureny wstążkowe może bym się na nią skusił ale nie wiem czy to nie załatwi mi całego życia (przynajmniej tego mniejszego).Więc mam pytanie czy ktoś ma może taką murene w obsadzie z innymi rybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości jaka to cena ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki dexa ale nie byłem aż tak ciekawy więc nie pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adjemis niedawno byl o niej watek. Ryba raczej problematyczna i wymagajaca, tyle wywnioskowalem z poprzednich watkow, nie mialem nigdy mureny, choc marzy mi sie:).


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ostatnio kupil Rhinomuraena quasita i miał przykrywane aqwa ale od neichcenia zakrył dziure na kable papierem-murena przeciszneła sie przez dzure 5 na 3 i wyschła za szfą


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nowy_zarażony właśnie chodzi mi o wypowiedzenie się osób które ją mają lub miały gdyż tylko one mogą coś powiedzieć sensownego o jej zachowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do włsnej to mam taką 6cm złapaną w boxsie ze skałą (nie do wiary ale jednak):D wpuściłem ją jakieś 1,5 miesiaca temu i widziłem ją tylko raz-2tyg. temu:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ne mówie ze moja jest wstązkowa-moja to jakaś zwykła brązowo biała:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zapytasz się Oliviera napewno odpowie Ci na Twoje pytania odnosnie Mureny mi powiedział wszystko,ale niestety nie kupiłem a teraz pewnie się skończyły. Cena około 250zł,i naprawde warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim akwa (1200l) 2 murenki wstążkowe (niebieską i czarną). Na początku był z nimi mały problem - nic nie jadły (przynajmniej nie widziałam, nie chciały jeść ze szczypiec) i ciągle wchodziły do kominów i grzęznęły pod biobalami (akwarium nie ma pokrywy). Co je wyciągnęłam (a nie jest to łatwe) to za kilka godzin znów siedziały w kominach. Pewnego razu musiałam wyjechać na trochę i murenki siedziały w kominach ok 10 dni. Jak je wyciągnęłam były tak wygłodniałe, że od razu nauczyły się jeść ze szczypiec. Jak są najedzone to siedzą na swoich miejscach i nie kombinują. Karmię więc je codziennie. Częściowo są schowane za skałkami, z wystawionymi główkami. Są to dość inteligentne i wdzięczne stworzonka. Przyzwyczaiły się do mnie i podpływają do szyby jak podchodzę. Czasami przepływają dumnie wzdłuż akwarium i wtedy widać całe ich piękno.

Z innymi rybami współżyją ok - teraz mam 2 zebrasomy, ale wcześniej były z murenami błazenki, centropyge, imperator, chaetodony, rogatnice, i było ok. (zaznaczę jednak iż ryby te były dość duże, nie wiem co by robiły mureny gdyby im wpuścić małe rybki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Wiki

dzięki za info ,po twoim poscie chuba śię skuszę na jedną niebieską ( są naprawdę piękne).W najgorszym wypadku z tego co piszesz poświęcę mandaryna ( kupionego właśnie u francuzów),chyba że murenka też sobie go odpuści.U mnie jest trochę problem z regularnością karmienia i doglądaniem akwa ale może jakoś zaradzę.Z przykryciem akwa to chyba jakaś przesada,chyba mi nie powiecie ,że ona sobie wychodzi z akwa jak jakiś krab i raz jest w sumpie raz w baniaku.Jeśli chodzi o moją obsadę to 2 błany,zebrosoma,mandaryn,ultramarynka(ok.20 cm.)

Pseudochromis paccagnella i kilka bezkręgowców

witam gawron

byłem u oliwiera we wtorek i miał ich jakieś 10 szt.( trudno policzyć bo buly trochę poplątane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."Z przykryciem akwa to chyba jakaś przesada,chyba mi nie powiecie ,że ona sobie wychodzi z akwa jak jakiś krab i raz jest w sumpie raz w baniaku"

Wydaje mi sie, ze koledzy wlasnie to chcieli Ci powiedziec.:D

Krewetek raczej juz nie kupuj...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taka od kliku miesiecy ,jak juz wczesniej koledzy pisalai na poczatku jest problem z przyjmowaniem pokarmu przez nia, ale jak wyglodnieje i troche sie ja "ponamawia" pomacha przez kilka dni moze tygodni strzypcami z krewtkami mrozonymi przed nia to sie nauczy moja ma ok 1,40 m . z kominem niestety prawda ,kilka razy wyjmowalem ja, ale na szczescie moja nie wychodzi ze zbiornika ,ODPUKAC:) no i jest FANTASTYCZNA a przykrycie akwa nie jest przesada!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam murene wstążkowa 1,5 metra, w sumie mam jeszcze zebre, ale zebra bardzo ladnie przyjmuje pkarm, wstażkowa niestety nie, mam ja ponad 4 miesiace,zaczyna słabo wyglądać, czy jest jakis sposób zeby ją naklonic do jedzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.