Skocz do zawartości

Historia edycji

smuciu

smuciu

2 godziny temu, Arek77 napisał:

Ja też mierzę salifertem...i powiem Ci, że jak widzę kolor niebieski to PO4 jest na pewno pow. 0,1. Jak masz drugą pustą fiolkę ...taką samą to zrób w jednej test, a do drogiej wlej 10ml samej wody i wtedy porównaj. Przynajmniej ja wtedy jestem wstanie dostrzec delikatny niebieskawy odcień ....taki dla stężenia pon. 0,1.

A Hanna to najlepsze wyjście, ale która...ja nie podpowiem bo nie mam. Wiozę nieraz próbkę albo do sklepu albo do znajomego ....jeśli widzę na salifercie niebieski to Hanna zazwyczaj pokazuje 0,1-0,12, jak nie widzę to , pojazuje że jest 0,04-0,08 :D

 

Dziękuję  za podpowiedź spróbowałem z drugą fiolką różnią się trochę ale żebym dostrzegł chodź ciut niebieski to jednak nie widzę. :Dchyba hanka bardziej pomoże jak moje oko. 

Pozdrawiam Grzegorz 

smuciu

smuciu

20 minut temu, Arek77 napisał:

Ja też mierzę salifertem...i powiem Ci, że jak widzę kolor niebieski to PO4 jest na pewno pow. 0,1. Jak masz drugą pustą fiolkę ...taką samą to zrób w jednej test, a do drogiej wlej 10ml samej wody i wtedy porównaj. Przynajmniej ja wtedy jestem wstanie dostrzec delikatny niebieskawy odcień ....taki dla stężenia pon. 0,1.

A Hanna to najlepsze wyjście, ale która...ja nie podpowiem bo nie mam. Wiozę nieraz próbkę albo do sklepu albo do znajomego ....jeśli widzę na salifercie niebieski to Hanna zazwyczaj pokazuje 0,1-0,12, jak nie widzę to , pojazuje że jest 0,04-0,08 :D

 

Dzieki za podpowiedź spróbowałem z drugą fiolką różnią się trochę ale żebym dostrzegł chodź ciut niebieski to jednak nie widzę. :Dchyba hanka bardziej pomoże jak moje oko. 

Pozdrawiam Grzegorz 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.