Skocz do zawartości
guliwer777

Żarnik 250W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam lampę AM 2x250W HQI + 2x54W T5 + niedawno dołożone 2x54W ściemniane.

Żarniki są Arcadi 14000K

Świetlówki 2xATI blue plus, 2xAM Blue Reef

Nie jestem zadowolony z barwy światła i się zastanawiam na jakie żarniki zmienić, jakiej firmy i o jakiej barwie.

Obecnie z jednej strony jest za blado a z drugiej widzę jakiś taki zielono-żółty odcień. Nie wiem czy zmienić na bardziej czy mniej niebieski. Ale ta Arcadia mi sie średnio podoba nie wiem jak się prezentują inne barwy.

Może AM 16000K ??

Proszę o poradę.

Pozdrawiam:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem.

Myślę, że nikt za Ciebie nie wybierze, przecież mieszkasz w Warszawie, przejdź się po sklepach, może wproś się do kogoś i zobacz jak wyglądają baniaki pod różnym światłem.

Pozdrawiam A. Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM 16K ma bardzo "białe światło" ładnie wzmaga widoczność kolorów : zielonego czerwonego i niebieskiego na koralach, natomiast do samej barwy wody pod tymi lampami trzeba się przyzwyczaić bo strasznie bije po oczach.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żarnik 20000K jest już za niebieski czy to kwestia gustu, jak to się ma do wybarwienia korali ?? Chyba wezmę 16000K ale jeszcze postaram sie gdzieś zobaczyć taki zbiornik.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż żarniki AM 13000K + ŚWIETLÓWKI BLUE PLUSY ATI i bedziesz miał najbardziej naturalne światło które korale dobrze znoszą ja przetestowałem dużo żarników i świetlówek i efekt końcowy jest super przy tej konfiguracji (można zastosować żarnik BLV 10000 K )


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rako a który lepszy AM czy BLV ?? Mam teraz 2x ATI blue plus 2x AM Reef blue i przy tym arkadia 14000K jest dla mnie za żółto. Ma ok 8 miesięcy.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam AM ale wcześniej używałem żarników BLV 14000 K dają barwę w błękit żarników 10000 K jeszcze nie miałem ale na pewno je sprawdze ja u siebie mam żarniki AM 13000 K + 6 swietlówek blue plusy ATI i jest super (nie żółto ) musiał byś dołozyć jeszcze jedną belkę podwójna ze świetlówkami blue plus i będzie na pewno dobrze


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo jak dołożyć dodatkowych T5 bo mam lampe AM i wszystko jest w środku.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarniki BLV 10k sa bardzo zolte porownujac je do 13K AM czy innej firmy naprawde wypadaja zolto

ja u siebie nad zbiornikiem mam zamontowany 150W 16k AM do tego 2x24W marin blue arcadi i 2x24 blue plus ATI i kolor zbiornika jest rewelacyjny

a przetestowalem wiele zarnikow jesli bardzo bedziesz chcial zobaczyc na zywo to zapraszam

1241-1241-morskie copy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam dwa razy 250w 12kk giessemann, 4*80w ati blue, 1*54w ati blue i 3*54w ati blue actynic, i jest moim zdaniem za zolto. moze faktycznie kolor seriatopory hystrix wypada rewelacyjnie, ale zielenie, niebieski, fiolet nie maja juz takiego "powera" jak przy 20kk. Tez juz od jakiegos czasu zastanawiam sie nad zmiana zarnikow, doszedlem do wniosku, ze jednak poczekam na przepisowa wymiane, obecne zarniki sa jeszcze swieze. I chyba powroce do 20kk, wymienie najwyzej jedna lub dwie 54-ki t5 na biale lub o barwie 15kk. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinie sam nie wiem chyba wybiorę coś pomiędzy i wezmę 16000K.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jestem fanem żarnków AM 13K przy mocy 150 , 175 W przy mocy 250W bardzo podobają mi się te o barwie 16K. W medikoskich żarnikach mamy pewność że każdy świeci tak samo i że bez bolu kupimy nowe , cena jest ze średniej półki i mi to odpowiada .

Jeżeli bedą tylko 4 świetlówki zostań przy żarnikach 16K (szczególnie że 250W świecą naprawdę ładnie i jasno) chyba że będziesz dokładał jeszcze 4 świetlówki wtedy możesz pomyślec o 13 ale nie wiem czy warto . Żarnik Arcadii 14K miałem 150 watowy i świecił obrzydliwie trupio zielono żółto - kolor tani horror o zombi . Pisze to mimo iż świetlówka Arcadii marine blue to mioja ulubiona świetlówka , potwierdza to regułe że każda firma ma produkty dobre , przecietne i słabe.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zdecydowałem się na 16000K , nie będę teraz kombinował z dokładaniem świetlówek bo znacznie zmniejszy to estetykę mojej lampy i dojdą kolejne koszty.

Bardzo dziękuje wszystkim za opinie i zdjęcia :D Byliście bardzo pomocni.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wystartowałem z żarnikiem 16000K AM i jest super, narazie nie wiem jaki będzie efekt końcowy bo święcą tylko 2x54W AM Reef blue, 2xATI są ściemniane przez profiluxa a profiluxa chwilowo brak(jest w serwisie) i nie świecą. Ostatecznie będą 4x54W Fauna Marin 21000K ale dopiero za 2 tygodnie bo się dostawa opóźnia. Jak już wszystko będzie gotowe zrobię zdjęcia.

Pozdrawiam ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.