Skocz do zawartości
Filzox

PRoblem[garbik+błazen]

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam problem z błazenkiem amphiprion percula i garbikiem ch. parasema.Po wpuszczeniu błazenka garbik ktory jest od poczatku w akwarium gnebi nowo wpuszczone ryby ....miedzy innymi babke... to przejdzie z czasem?

mam jeszcze pytanie po jakim czasie błazenek zadomowi sie w ukwiale??

pozdrawiam Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami blazenki "wchodza" do ukwialu natychmiast po wpuszczeniu a czasami twa to b. dlugo lub ukwial bedzie calkiem ignorowany. Czekaj cierpliwie na rozwoj sytuacji.:D

Co do garbikow - to sa, jak zauwazyles agresywne rybki i najlepiej albo ich nie wpuszczac do innych, spokojnych ryb, albo wpuscic jako ostatnie. Bronia swojego terytorium i to zachowanie jest jak najbardziej normalne.

Gdy blazenek zadomowi sie w ukwiale, to i garbik sie uspokoi tym bardziej, ze bedzie musial trzymac odpowiedni dystans od parzacego ukwiala.:haha

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli złapac garbika? moge go przelozyc do panelu na pare dni i pozniej spowrotem wpuscic....to cos pomoze??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, te garbiki to wilki w owczej skórze, a szkoda bo niektóre są na prawdę bardzo ładne.

Co do błazenka & ukwiała- będąc niedawno w acroporze, byłem świadkiem, gdy jednego z grupy błaznów wpuszczonych do akwarium z ukwiałem poparzył. Tak więc możesz się cieszyć, że Twój jeszcze żyje:p

Pozdrawiam A. Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tydzien temu w acroporze kupliem dwa male blazenki. jeden po 5 minutach juz sie ocieral o e.quadricolor a po godzinie siedzial w srodku na calego, drugi zaczal na drugi dzien rano i do konca dnia juz obydwa siedzialy w srodku. a.ocellaris ktore kupilem sa z fermy nie z odlowu, a na dodatek e.quadricolor nie jest ich naturalnym hostem. tak wiec bywa to roznie z blazenkami.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filzox

Jezeli zakonczyles kompletowanie ryb to garbika zostaw. Szkoda go meczyc. Ale jezeli planujesz zakup kolejnych rybek, to najpierw pomysl, czy tego garbika calkiem nie wyprowadzic spowrotem do sklepu lub jakiegos innego akwarium (odsprzedac, oddac). On bedzie stwarzal problemy kazdej nowej rybce, ktora wlasnie w pierwszych godznach po wpuszczeniu potrzebuje spokoju i czasu na zaaklimatyzowanie sie i znalezienie sobie odpowiedniej kryjowki.

Jeszcze raz :D: jak bedziesz chcial to wpuscisz znowu garbika, ale jako ostatniego.:lampka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz wiem ze zrobiłem bład....babka sie schowała...nie widac juz jej a błazenek pływa w rogu akwarium.....ma jakies 10x10cm bo jak tylko wypływa dalej to garbik juz przy nim jest :/ ....do ukwiała błazen ma jakies 15cm z tego miejsca ale ten głupek nie daje mu nawet mozliwosc doplyniecia :D mam nadzieje ze nic sie nie stanie.Bo ze złapaniem garbika bedzie ciezko....a skały przestawiac nie chce [chyba złapie go na wedke :D]

pozdrawiam Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filzox a mozemy prosic o fotki?

bo sie zastanawiam czy nadal nie karmimy trolla...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym bedzie ciezko.....bo nie mam aparatu tylko moj tata ma poprostu dobry aparat w telefonie 2 mega mixele.Jednak foty nie wychodza az tak wyrazne zeby całe akwarium było dobrze widoczne...zobaczymy. Od razu mi powiecie czy ten ukwiał jest dobry dla błazenka...sprzedawca twierdził ze tak ale sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mam tego samego garbika zbiornik 100l i wpuscilem do niego 2 malutkie A. clarkii po "powitaniu" jesli ktos jest goniony to wlasnie garbik dostaje baty.

Bledem byl zakup pojedynczego blazenka.

A wogole to nie doczytalem ile litrow akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma 110 litrow minus panel 22 litry

postaram sie dokupic jeszcze jednego błazna....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pozno.

Kupujac blazenki zawsze kupuje sie conajmniej 2 jeden wiekszy drugi mniejszy. wtedy ten wiekszy zostaje samica a mniejszy samcem. U mnie co jakis czas dostaje baty od swojej "wybranki" zeby mu sie zmiana plci nie zamarzyla bo to droga tylko w jedna strone.

Nie wiem jak to u Premnasow jest ale u Amphiprionow zazwyczaj tako bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma roznicy...kupie za jakis czas jeszcze jednego błazna i bedzie dobrze,kupie poprostu mniejszego i tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garbikom mowimy stanowcze NIE. moje nie odpuszczaly nawet jak blazny sie chowaly w ukwiale. mordy cale poparzone mialy ale mimo to probowaly atakowac. i tak bedzie z kazda ryba jaka po nich wpuscisz do akwa. nawet wieksze nie beda mialy spokoju


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom, sporo zalezy od roznicy wielkosci :D i gatunku wprowadzanej ryby - moje Clarki zrobily z garbikami porzadek w ciagu dnia, 2-3 cm hepatus w ciagu 3 dni

tak samo bylo jak wprowadzilem Scopas a Clarki juz sie zadomowily - po 2 dniach pokolec zostal panem baniaka i jest tak nadal :D, na razie nie zwraca uwagi na hepatusa bo widocznie jest za maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CVzego by nie pisac moj Garbik blekitny (blue devil) mimo ze zostal wieki temu wprowadzony do baniaka i byl w nim szefem zostal w krotkim czasie zdetronizowany przez wprowadzone w grudniu 2 male A. clarkii. P{oczatkowo kupujac balem sie ze zrobi im krzywde ale okazalo sie ze moje obawy byly zupelnie bezpodstawne w 100l baniaczku maluszki szybko okrzeply i ustalily z nim strefy wplywow. Znaczy garbik wie ze blazenki moga wszystko a on tylko to na co mu pozwola :D

Czekamy na zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.