Skocz do zawartości

Historia edycji

radeksowa

radeksowa

2 godziny temu, Nuke napisał:

Oj rozrośnie się i to szybko kolego,miałem i nawet z ułamanych przyrastała,ale u mnie rosła od strony sumpa bo był z boku i docierało więcej białego światła w drugiej części akwarium gdzie było zdecydowanie niebiesko nie rosła wcale,może przypadek.Nie mogę znaleźć tego tematu z nimi,ale ponoć są białe tylko "coś" je obrasta i stąd barwa fioletowa u mnie nawet częściowo świeciły pod UV.

IMG_20190310_174602.jpg

IMG_20190311_123632.jpg

Tak dokładnie jest biała na skale, biało szara, ale jak już urośnie robi się fioletowy...

Ogólnie źle nie wygląda nawet ładnie... Ale pytałem Was koleżanki/koledzy o rodzaj bo wiadomo czasem jak łatwo się rozrastają niektóre korale, zoa, czy gąbki...

A dla tych co mają tą gąbkę i Idolka od razu pytanie. Czy Idolek je akurat ten rodzaj gąbek, czy ogólnie wszystkie?

12 godzin temu, klossowski napisał:

Wygląda podobnie do Callyspongia samarensis.

Bardzo chętnie kupiłbym kawałek, jakbyś był zainteresowany, to pisz na PW :)

Gdzieś już Ci odpisałem ale nie widzę gdzie więc jeszcze raz. Pewnie nie było by problemu ale ta gąbka obrasta skałę i jedynie wypuszcza te pseudokorzonki.

Ucięcie ze skały jest niemożliwe a podejrzewam, że obcięty "patyk" zaraz padnie....

 

radeksowa

radeksowa

2 godziny temu, Nuke napisał:

Oj rozrośnie się i to szybko kolego,miałem i nawet z ułamanych przyrastała,ale u mnie rosła od strony sumpa bo był z boku i docierało więcej białego światła w drugiej części akwarium gdzie było zdecydowanie niebiesko nie rosła wcale,może przypadek.Nie mogę znaleźć tego tematu z nimi,ale ponoć są białe tylko "coś" je obrasta i stąd barwa fioletowa u mnie nawet częściowo świeciły pod UV.

IMG_20190310_174602.jpg

IMG_20190311_123632.jpg

Tak dokładnie jest biała na skalę, biało szara, ale jak już urośnie robi się fioletowy...

Ogólnie źle nie wygląda nawet ładnie... Ale pytałem Was koleżanki/koledzy o rodzaj bo wiadomo czasem jak łatwo się rozrastają niektóre korale, żona, czy gąbki...

A dla tych co mają tą gąbkę i Idolka od razu pytanie. Czy Idolek je akurat ten rodzaj gąbek, czy ogólnie wszystkie?

12 godzin temu, klossowski napisał:

Wygląda podobnie do Callyspongia samarensis.

Bardzo chętnie kupiłbym kawałek, jakbyś był zainteresowany, to pisz na PW :)

Gdzieś już Ci odpisałem ale nie widzę gdzie więc jeszcze raz. Pewnie nie było by problemu ale ta gąbka obrasta skałę i jedynie wypuszcza te pseudokorzonki.

Ucięcie ze skały jest niemożliwe a podejrzewam, że obcięty "patyk" zaraz padnie....

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.