Skocz do zawartości
CzarneSlonca

Chłodzenie...?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie cos ma prawo poprawnie dzialac i schlodzic mi wode z 29/30C na 26C ???

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=206054707

Napiszcie co w ogole o tym sadzicie bo ja sie na takich sprawach nie znam totalnie :-) a moja lepsza polowa wyszukala takie cudo zamiast zebym bral chlodziarke na raty za 1,5K :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wiatraczkiem.

Przepraszam, ze nie pomoglem :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. jak juz to klima, czemu tylko rybki maja miec dobrze. a jak nie, to wentylator pokojowy skierowany na lustro wody i podlaczony do czujnika temp - sam bedziesz zaskoczony jak daje czadu


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura dochodzila u mnie do 30 stopni - zalozylem sobie klime b oszkoda mi bylo kasy na chlodziarke tylko do akwa. temperatura w akwa 25-26 stopni w pokoju 22-23

REWELACJAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co najwazniejsze to ze redukuje wilgoć w mieszkaniu. ja mam zabudowne akwa od podlogi do sufitu. w pokrywie stoi wiatrak ktory dmuch an alampy hqi i jest zamontowany wyciag do komina zeby odprowadzac temperature i wilgoc ale pomimo to w mieszkaniu bylo dosc parno. a jak sie otwieralo pokrywe to buchalo cieple wilgone powietrze. teraz neidsc ze w domu chlodek, nie jest parno to nawet jak sie otworzy pokrywe to przyjemnie jest. naprawde polecam


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukas :

ja mam zabudowne akwa od podlogi do sufitu. w pokrywie stoi wiatrak ktory dmuch an alampy hqi i jest zamontowany wyciag do komina

ciekawe rozwiązanie może dał byś parę fotek na forum pooglądalibyśmy ten twój "wynalazek" z zabudową do sufitu


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie pasywne do komputerów NIE NADAJE się do akwariów z definicji. Ono tylko przyspiesza wyrównywanie się temperatur - czego w upały właśnie chcesz uniknąć. :D

Chłodziarki chociaż bardzo dobrze schłodzą Ci akwarium, też mają wady - patrz doświadczenia smk.

Idealne są wiatraczki, a jak nie starczają to klima. I to razem z wiatraczkami, bo wtedy można utrzymywać wyższą temp. w mieszkaniu. A im wyższa temperatura tym taniej i zdrowiej, a IMHO temp. 25/26 C jest idealna również dla nas a nie tylko dla życia w akwarium. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonuje na forum kilka systemów chłodzenia sprawdzonych przez innych i wiadomo, że to działa.

W kolejności alfabetycznej:

1. chłodnica dedykowana do akwarium

2. klimatyzacja w całym pomieszczeniu

3. parowanie i wentylacja

Inne systemy - być może lepsze - trzeba zainstalować, przeprowadzić badania i spisać pomiary z pracy systemu chłodzenia oraz na koniec wnioski przedstawić na forum.

@CzarneSlonca, było kilka nowatorskich pomysłów z wężykami w lodówce lub za oknem itp. ale jakoś się nie przyjęły.

Myślę, że niejeden już się zastanawiał nad czymś innym/lepszym/tanszym/itp. a że sie nie przyjęło to znaczy że coś jest nie tak.

Albo robimy to co przetestowała większość, albo robimy eksperymenty na własną rękę.

Osobiście jestem za parowaniem i wentylacją.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dopiszę, że Andrzej z powodzeniem stosował "patent" z zamrażarką spożywczą. Przy takim rozwiązaniu są 2 "ale" - pierwsze to miejsce na taki klocek, drugie to kontroler temperatury steruje pracą zamrażarki, a nie pompą tłoczącą wodę w wężu. Ona powinna cały czas pracować.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitr jan rogalski- sposob dobry ale nie zawsze wystarcza i w mieszkaniu strasznie parno. op zalozeniu klimatyzacji zauwazylem jak wielka jest roznica w wilgotnisci w mieszkaniu.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas,

mam zamiar zrobić coś podobnego do Twojego systemu wentylacji.

Różnica w szczegółach, ale ogólna koncepcja identyczna.

Klima jest droższa w eksploatacji.

No i nie zawsze jest gdzie parownik powiesić.

Ale owszem, klima dobra po spełnieniu obydwu powyższych.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.