Skocz do zawartości
żeń-szeń

Małe akwarium ze sporym panelem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się przywitać i zapoznać Was z moim projektem, jako że nie mam żadnego doświadczenia w akwarystyce słodkiej ani słonej proszę też o Wasze opinie.

Kupiłem akwarium 50x45x35h z panelem 12,5cm. Akwarium jest już wyposażone w grzebień przelewowy oraz loc-line. Zakupiłem też pompę Jebao DC-1200, dołożyłem do niej sterownik aqualink.

Cyrkulację jaką wybrałem to Tunze Nanostream 6040 plus Tunze moonlight.

Grzanie i chłodzenie to kolejno jeager 100W oraz skonstruowany prze zemnie wentylator na bazie noctua NF-A12, wszystko sterowane za pomocą aqua medic T controller twin.

Światło to 2x Kessil A80 i sterownik spectral controller.

W panel pójdzie:

Tunze doc 9001 dc,

Aqua-medic media reactor s,

Aqua-medic refill system easy,

Maxspect bioblock - dwie sztuki.

Zaraz za grzebieniem gąbka, którą zamierzam wymieniać co dwa trzy dni.

Zaopatrzyłem się też w refraktometr, zestaw testów i bakterie od Colombo.

Całość uzupełnia UPS i skonstruowany przeze mnie zestaw do chodowli artemii.

Zastanawiam się nad metodą prowadzenia akwarium, chodzą mi po głowie dwie opcje. Pierwsza to biopellets xl luzem w panelu albo w media reactor, druga to lanie jakiegoś węgla w postaci płynu. Dodam też, że poza bakteriami i biopellets ewentualnie węglem nie zamierzam wkładać żadnej chemii do akwarium.

Skała RRR - 4.5kg

Akwarium nie jest duże, nie jest nawet małe. Akwarium jest bardzo małe (po odjęciu szkła, skały, sprzętu, panelu jest około 40l) dlatego w środku zamierzam trzymać dwa błazny może jakieś skorupiaki i lps.

Akwarium będzie bez piachu.

 

Miałem RRR wkładać do kanistra, potem pomyślałem, że w sumie to nie ma sensu. Mój dylemat rozwiązał sąsiad, który miał powódź - pęknięta rura.

W mieszkaniu brak wody i generalnie cyrk.

Ale to już chyba tradycja, jakiś czas temu miałem zakładać akwarium, a tu nagle roczne stypendium.

Skała już jest, tak wiec powrót do kanistra. Tym razem nie dam za wygraną.

9f7f728d08a4c6511dd6930382762c59.jpg

W kanistrze poza RRR jest jeszcze pompa 800l/h, napowietrzacz i grzałka.

Wlałem bakterie colombo i wsadziłem jeszcze kawałeczek gotowanej krewetki.

Gąbka poszła na godzinę żeby wyłapać resztki po płukaniu w solance.

Przeniosłem zestaw RO oraz kanister do roboty, będą wymieniane piony i coś czuje, że woda z mojego domowego kranu prędko nie będzie się nadawać.

Wody jest 10l zasolonej na 1.024, jak zasolenie wskoczy na 1.026 złapie poziom wody i będę uzupełniał RO.

Nie zamierzam robić żadnych testów, chyba w tej sytuacji nie ma to sensu.

Dwa tygodnie (mam nadzieje że skończą wymieniać piony i zdążę ogarnąć w mieszkaniu) i do akwarium.

Będę chciał ten temat uzupełniał o postępy w pracach i zdjęcia z realizacji projektu, liczę też na wasze sugestie i podpowiedzi.

Tym czasem idę patrzeć na kucie w mieszkaniu[emoji36]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.