Skocz do zawartości

Historia edycji

Panoramiks200

Panoramiks200

W dniu 29.09.2020 o 14:56, Bzyk002 napisał:

Witam, od kilku tygodni zauważyłem że moja Alveopora nie wygląda za dobrze, nie polipuje tak jak powinna i delikatnie od spodu gubi tkankę. Co ciekawe dwa miesiące temu kupiłem szczepke innej Alveopory i ta też nie przeżyła... (szczepka przyszła pocztą i nie była w dobrej kondycji) 

IMG_20200929_143635.thumb.jpg.15ee532df35d55f69392158818501c59.jpg

Ostatnio robiłem ICP i pare wartości miałem mocno zawyżone, (np. Bar, Molibden) może dlatego? 

Bonk Lukasz 183 (1).pdf 337 kB · 6 pobrań

Dodam że inne korale wyglądają dobrze poza Zoa ktore też rosną bardzo kapryśnie. 

No i zaginął krab porcelanowy który był w zbiorniku dobre pare miesięcy. 

Jakieś pomysły? 

 

Jak dostała po d*pie w transporcie to niestety ciężki temat wyciągnąć to na prostą. I ta Valonia ... :( 
Zwróć uwagę na jod w swoim akwarium... One tego nie lubią ;) A te po4...hmmm pięknie to acany by były w takim napompowane, nie alveopory. A i zasolenie, górna granica drogi Panie. Metale... hmmm dozujesz ? Jeśli nie to zainteresuj się nimi w pierwszej kolejności bo ich nie powinno jeśli umyślnie nie wprowadzasz ich do systemu.

W dniu 29.09.2020 o 15:08, klossowski napisał:

A parę mocno zaniżone, brak żelaza, chromu, kobaltu, mało cynku i miedzi....

Jeśli tego nie dozuje...to drogi forumowiczu te wyniki nic dobrego nie wróżą. Wierz mi, lepiej mieć to wyzerowane nie dozując niż nie dozując i mieć wykrywalne ;) 

Panoramiks200

Panoramiks200

W dniu 29.09.2020 o 14:56, Bzyk002 napisał:

Witam, od kilku tygodni zauważyłem że moja Alveopora nie wygląda za dobrze, nie polipuje tak jak powinna i delikatnie od spodu gubi tkankę. Co ciekawe dwa miesiące temu kupiłem szczepke innej Alveopory i ta też nie przeżyła... (szczepka przyszła pocztą i nie była w dobrej kondycji) 

IMG_20200929_143635.thumb.jpg.15ee532df35d55f69392158818501c59.jpg

Ostatnio robiłem ICP i pare wartości miałem mocno zawyżone, (np. Bar, Molibden) może dlatego? 

Bonk Lukasz 183 (1).pdf 337 kB · 6 pobrań

Dodam że inne korale wyglądają dobrze poza Zoa ktore też rosną bardzo kapryśnie. 

No i zaginął krab porcelanowy który był w zbiorniku dobre pare miesięcy. 

Jakieś pomysły? 

 

Jak dostała po d*pie w transporcie to niestety ciężki temat wyciągnąć to na prostą. I ta Valonia ... :( 
Zwróć uwagę na jod w sowim akwarium... One tego nie lubią ;) A te po4...hmmm pięknie to acany by były w takim napompowane, nie alveopory. A i zasolenie, górna granica drogi Panie. Metale... hmmm dozujesz ? Jeśli nie to zainteresuj się nimi w pierwszej kolejności bo ich nie powinno być bez umyślnego wprowadzania do systemu.

W dniu 29.09.2020 o 15:08, klossowski napisał:

A parę mocno zaniżone, brak żelaza, chromu, kobaltu, mało cynku i miedzi....

Jeśli tego nie dozuje...to drogi forumowiczu te wyniki nic dobrego nie wróżą. Wierz mi, lepiej mieć to wyzerowane nie dozując metali niż nie dozując i mieć wykrywalne ;) 

Panoramiks200

Panoramiks200

W dniu 29.09.2020 o 14:56, Bzyk002 napisał:

Witam, od kilku tygodni zauważyłem że moja Alveopora nie wygląda za dobrze, nie polipuje tak jak powinna i delikatnie od spodu gubi tkankę. Co ciekawe dwa miesiące temu kupiłem szczepke innej Alveopory i ta też nie przeżyła... (szczepka przyszła pocztą i nie była w dobrej kondycji) 

IMG_20200929_143635.thumb.jpg.15ee532df35d55f69392158818501c59.jpg

Ostatnio robiłem ICP i pare wartości miałem mocno zawyżone, (np. Bar, Molibden) może dlatego? 

Bonk Lukasz 183 (1).pdf 337 kB · 6 pobrań

Dodam że inne korale wyglądają dobrze poza Zoa ktore też rosną bardzo kapryśnie. 

No i zaginął krab porcelanowy który był w zbiorniku dobre pare miesięcy. 

Jakieś pomysły? 

 

Jak dostała po d*pie w transporcie to niestety ciężki temat wyciągnąć to na prostą. Zwróć uwagę na jod w sowim akwarium... One tego nie lubią ;) No i te po4... hmmm pięknie to acany by były w takim napompowane. No i zasolenie, górna granica drogi Panie. Metale... hmmm dozujesz ? Jeśli nie to zainteresuj się nimi w pierwszej kolejności bo ich nie powinno być bez umyślnego wprowadzania do systemu.

 

W dniu 29.09.2020 o 15:08, klossowski napisał:

A parę mocno zaniżone, brak żelaza, chromu, kobaltu, mało cynku i miedzi....

Jeśli tego nie dozuje...to drogi forumowiczu te wyniki nic dobrego nie wróżą. Wierz mi, lepiej mieć to wyzerowane nie dozując metali niż nie dozując i mieć wykrywalne ;) 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.