Skocz do zawartości

Historia edycji

s137712

s137712

Cześć/Dzień dobry. Borykam się mniej więcej z tym samym problem co Ty (CzaQ). Czasami dobrze jest wziąć głęboki oddech i na spokojnie przeanalizować następującą sprawę : co my(ja) właściwie wlewamy do naszego(mojego) zbiornika. Tak jak napisałem - mam ten sam problem z wysokim NO3 - wziąłem głęboki oddech i.... zacząłem od zmierzenia TDS'em tego co wychodzi z filtra RO - po pomiarze TDS'em wymieniłem prefiltry i węgiel aktywowany, membrana została. W następnej kolejności zmierzyłem solankę po rozrobieniu w zbiorniku do przygotowywania wody podmiankowej - i tu było moje największe zdziwienie - teoretycznie czysta solanka do podmian zawierała NO3...... Skąd u mnie to NO3 się w tym zbiorniku wzięło.... (?) - mam pewne podejrzenie - używam od zawsze tej samej pompy do przepompowania solanki czystej jak i do wylewania solanki z sump'a do kanalizacji. Musiałem przenieść coś w czasie kilku kilkunastu miesięcy takich podmian do zbiornika technicznego i zanieczyścić go "czymś". Wczoraj szorowałem go chyba z 3h i dzisiaj zalewam czystą RO i po rozrobieniu zbadam czy dało to pożądany efekt - mam nadzieję że tym razem świeża solanka pokaże NO3=0. Także z mojej strony szczera rada - dwa kroki wstecz, głęboki oddech , przeanalizowanie i sprawdzenie - co ja właściewie wlewam do zbiornika :).

s137712

s137712

Cześć/Dzień dobry. Borykam się mniej więcej z tym samym problem co Ty (CzaQ). Czasami dobrze jest wziąć głęboki oddech i na spokojnie przeanalizować następującą sprawę : co my(ja) właściwie wlewamy do naszego(mojego) zbiornika. Tak jak napisałem - mam ten sam problem z wysokim NO3 - wziąłem głęboki oddech i.... zacząłem od zmierzenia TDS'em tego co wychodzi z filtra RO - po pomiarze TDS'em wymieniłem prefiltry i węgiel aktywowany, membrana została. W następnej kolejności zmierzyłem solankę po rozrobieniu w zbiorniku do przygotowywanie wody podmiankowej - i tu było moje największe zdziwienie - teoretycznie czysta solanka do podmian zawierała NO3...... Skąd u mnie to NO3 się w tym zbiorniku wzięło.... (?) - mam pewne podejrzenie - używam od zawsze tej samej pompy do przepompowania solanki czystej jak i do wylewania solanki z sump'a do kanalizacji. Musiałem przenieść coś w czasie kilku kilkunastu miesięcy takich podmian do zbiornika technicznego i zanieczyścić go "czymś". Wczoraj szorowałem go chyba z 3h i dzisiaj zalewam czystą RO i po rozrobieniu zbadam czy dało to pożądany efekt - mam nadzieję że tym razem świeża solanka pokaże NO3=0. Także z mojej strony szczera rada - dwa kroki wstecz, głęboki oddech , przeanalizowanie i sprawdzenie - co ja właściewie wlewam do zbiornika :).

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.