Skocz do zawartości
raeidh

Projekt "Akwarystyka Morska"?!

Rekomendowane odpowiedzi

Od dosyć dłuższego czasu zastanawiam się nad wkroczeniem do kolejnego akwarystycznego kręgu wtejemniczenia jakim jest akwarystyka morska.;)

Jednakże przeraża mnie ogrom wiedzy którą należy zdobyć (sam pamiętam swoje początki z akwarystyką roślinną więc w przypadku morszczyzny mam spore obawy), jak i same koszta odwzorowania kwałka rafy koralowej.

Właśnie dlatego kieruję się do Was, drodzy forumowicze o pomoc. Chciałbym byście pomogli mi zebrać w tym temacie wszystkie informacje dotyczące początków z akwarystyką morską.

Przeczytalem sporo tematów na tym forum, pare stron w internecie i wciąż mam okropny mętlik w głowie, oraz coraz bardziej przechodzi mi ochota na porzucenie bezpiecznej akwarystyki słodkowodnej i zaglębienie się w morszczyznę.

Wracając do moich planów.

Pod ewentualnego morszczaka mogę "udostępnić" moje 112l iwagumi. Jednakże nie mam żadnego pojęcia jaki sprzet powiniem tam kupić, (mam tu na myśli konkretne nazy-tani a dobry sprzęt), jakie koralowce w przyszłości tam umieścić.

Wiem że może to zabrzmieć dziwnie, ale proszę Was o zaplanowanie mi zbiornika.;)

Będę zobowiązany

raeidh:);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna osoba ktora chcialaby miec gotowca.jest kilka postow.poswiec troszke czasu i docen prace PJR, Harnasia i przeczytaj to kikla razy a wtedy bedziesz mial poglad na morskie troszke inny niz teraz.

i sadze ze jak zadas zkonkretne pytania co do obsady ew sprzetu inni forumowicze tez beda ci zobowiazani:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się nie zrozumieliśmy. ;)

Jeśłi chodzi o sprawy techinczne (pomy, filtry, oświetlenie itp) jestem strasznym laikiem i jak niektórzy sądzą ignorantem. Nigdy nie potrafiłem dobierać odpowiedniego osprzętu, tak więc kieruję się do Was z prośbą o pomoc.

Jak na razie mogę powiedzieć jedno:

grzałka-AquaEl 100W

ościwtlenie-4x24W T5 (aktualnie jest 2x24W AquaGlo i AquaMarine)

Jeśłi chodzi o koralowce, to preferowałbym miękkie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat proste i zwykle się tak odpowiada na takie pytanie.Poszukaj opisu takiego akwarium (na forum w dziennikach i w ogóle wszedzie) i zrób takie samo. Rozwiązań metod i sprzętu jest tyle, ze nie sposób podać jakiejkolwiek recepty. Gdzieś był wątek o przerabianiu sładkiego na słone-może to cię zainteresuje?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój sposób na akwarium morskie.

W 112 litrach zrobilbym panel, a w nim odpieniacz AM miniflotor, grzałkę tą co masz, automatyczna dolewka AM Niveaumat. Do cyrkulacji np marea, tunze nanostream lub hydor koralia i powerhead do obiegu miedzy panelem a akwarium.

Oświetlenie 4x24w wystarczy ale zamienilbym aquaglo na swietlowki o barwie 10tys lub 15 tys kelwinow. Możesz zrobic 3 swietlowki biale i jedna niebieską lub 2 biale i 2 niebieskie, wtedy bedzie swiatlo mniej intensywne ale bardziej niebieskie.

Tyle jeśli chodzi o podstawowy sprzęt. Pamiętaj że do filtracji potrzebujesz także, w zalezności od obsady, 15-25 kg żywej skały.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morskie.com, czytać, czytać, czytać.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raeidh :

Widzę że się nie zrozumieliśmy. ;)

Jeśłi chodzi o sprawy techinczne jestem strasznym laikiem

Sądzę, że większość doskonale Cię zrozumiała - stąd odpowiedź Darka.

Tylko odpowiedz proszę na jedno pytanie

Co Ty sam zrobiłeś, aby przestać być laikiem?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.