Skocz do zawartości
balon

panel w naroznym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy ma ktoś panel w naroznym?chciałbym tak zrobic ale nic na ten temat nie znalazłem,w panelu miałby sie znajdowac tylko odpieniacz i grzałka,z góry dzieki za wszelkie podpowiedzi...Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób se lepiej sumpa:drink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

popieram opinię Olka :yes

Kolego @balon to ma byc hobby nie utrapienie :con

Nie utrudniaj sobie niepotrzebnie , stosuj się do sprawdzonego wzorca ;)

Jeżeli zapytałbyś jaki ma to być sump ( ?) to moge Ci z mojego doświadczenia ( na średnim pozimie, przyznaje się bez bicia ;) ) powiedzieć ,że niekoniecznie trójkątny . Z powodzeniem może byc "normalny";) a w wolną przestrzeń w rogach szafki możesz wsadzić np. odpieniacz Delteca, który z powodzeniem moze stac obok sumpa .

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włśnie zeby nie było utrapienia to chce zrobic panel ;)(moze dziwnie to zabrzmiało...) jest spory problem z oświetleniem takiego "niewymiarusa" (jesli chce sie zastosowac t5)szczególnie tylnego rogu akwa ,a prubuje bronic sie jak moge przed hqi,stad ten pomysł miejsca w sumie mi nie szkoda bo akwa ma 300l a panel zająby by ok 20l,i jeszcze jedna rzecz która za tym przemawia IMO akwa miało by fajny rzadko spotykany kształt:)jesli ktos ma podobny wynalazek to chetnie wysłucham wszystkich za i przeciw.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd w obliczeniach:D boki mają 86cm a przednia 120.no i problem jest nadal:D ale oczywiscie dzięki za odp.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

no niestety nie bedę mógł ci pomóc @balon , bo o panelach nie mam zielonego pojęcia , a panelach w trójkącie to dopiero czarna dziura.;)

Ale pomyśl. Tak sobie obliczyłem ,że Twoje 300 l to boki przyprostokątne 110 cm z przednia szybą 156 cm .

Gdzie tutaj problem z t5 . Miejsca masz dużo:wink.

Co do "fajnego kształu " to -> o gustach sie nie dyskutuje. Skoro tobie sie podoba to OK

Pozdrawiam , powodzenia

edit. musiałem powtórzyc ten topic bo w jakis "magiczny " sposób go skasowałem:(


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz takie boki jak mówisz to jak wysoki ma byc zbiornik ???.

Baaardzo wysoki ?;);) -> 81cm ... :szok

Nie pomyliłem się : 110x110x50wys=605/2=302 l.


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boki 86,wys.55 a przednia pólokrągła producent (aqua boro) podaje 295l niestety nie wiem jak dokładnie wyliczyc trójkat z przednią półokrągłą:Dozingoff,stad zdaje sie na wyliczenia "ich".;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balon

ich wyliczenia są z ksieżyca. Wynikałoby z tego ,że w częsci owalnej baniaka masz 92 l wody. , koniowi ;)

Chyba, że to nie jest owal , ale "koło"

Moja rada zrezygnuj z owala bo nie tylko zniekształaca obraz, ale i ... oczy bolą;)

A co do aqua boro to zapomnij -_ drożyzna. Na priv. napisze Ci w wolnym czasie wiecej . Znam tą firme opolską z własnego doswiadczenia ....

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam a znasz wzor na obliczenie pola delty?nie takiego jak ty masz akwa bo to polowa kwadratu ale typowej delty z prosta przednia szybka.bede wdzieczny.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przednia jest owalem ,no własnie,problem jest w tym ze takie akurat mi zostało po słodkim,i idealnie mi pasuje w pokoju więc zmieniac raczej nie bede co do firmy to juz sie nauczyłem"krótko mówiąc lipa"troszke zeszło na inny temat wiec zakończmy wyliczanki:D bo mi chodziło głównie o panel...dzięki i Pozdr.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek info bedziesz miał na priv

Pozdrowienia


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. czekam i dzieki.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wbije sie jeszcze raz MSAdam nie doczytałem ze tez masz narożne,mam wielką prosbe mógłbys wkleic jakieś fotki swojego akwa,najbardziej interesuje mnie jak rozwiazałes oswietlenie no i oczywiście twoje doświadczenia z narożnym (jakie ewentualne niedogodnosci)za odp. bede bardzo wdzięczny.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.