Skocz do zawartości
jamnik

woda z RO

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowalem filtr RO szybkosc produkcji wody jest szokujaca , wyprodukowanie 300l wody zajmie mi jakis tydzien

Czy u Was tez to tyle trwa?? czy jestem jednym z nielicznych?

pozdrawiam <"U,,llll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz za niskie cisnienie w kranie (no chyba ze kupiles tak mala osmoze)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie nie jest za bogate...zastanawiam sie nad jakas pompa.ale tu by pomogl tylko karcher tylko tyle ze on tez nie zadziala:wink

czyli czeka mnie tydzien patrzenia:sad


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przejść do Castoramy i innych takich. Ew. poszukać w firmach w net`cie w firmach sprzedających takie rzeczy.

Nie musi być dedykowana do RO, starczy zwykła bo to co przed RO to i tak nie ma znaczenia, czy tam będzie kontakt z metalem czy nie.

Ale 300 litrów w tydzień to coś nie bardzo, nawet jak niskie ciśnienie w kranie.

Mierzyłeś tempo wypływu wody? Czy zgadujesz, że tydzień będzie się napełniało?

Coś mi sie zdaje, że "na oko" to grubo się pomyliłeś.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec po 7h kapania mam zalane 3cm wysokosci zbiornika t.j jakies 13litrów wody .(wiec nie jest tak zle) zastanawiam sie nad ta pompą(tylko skad ta pompa wezmie wode by zwiekszyc jej cisnienie) co do mierzenia wyplywu to nie mierzyłem ale teraz mam juz jakis obraz tego.Minusem pomiaru jest to ze w nocy jest wyzsze cisnienie wody ..są chwile ze np. z umywalki w łazience nieraz wogóle nie leci lub nie uruchamia sie piec gazowy.

pozdrwawiam


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co na to mowia normy ?

cisnienie wody w instalacji domowej musi byc wyznaczane przez jakies regulacje prawne, na Twoim miejscu sprawdzilbym to, bo jesli mowisz , ze nawet piec gazowy nie startuje to rzeczywiscie macie jakis problem z wodociagami i do niech trzeba skladac reklamacje.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies w googlach bylo ze minimalne cisnienie wynosi 1.7atm - w punkcie poboru wody (czytaj kranie), lokalnie moze byc wyzsze (w Olesnicy wg uchwaly jakiejs tam jest ono zapisane z umowie z dostawca) - ale RO ma napisane ze minimalne cisnienie wynosi 2.8atm - czyli moze byc zgodnie z przepisami a RO nie dziala.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś miałem problemy z ciśnieniem wody i wydajnością RO, kupiłem pompe i było duzo lepiej. Teraz gdy powymieniałem rury w domu, dogadałem sie z wodociągami ;), mam wystarczajace ciśnenie wody do samodzielnej pracy RO.

Pompa jest do sprzedania. Skuteczna.

pozdr

Tomek


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 19 godzinach jest 56 litrów ...jak by przyśpieszyło..pierwsze zalanie jakoś wyczekam:)

eltom ..jak by co to wiem gdzie sie zgłosic..bo nie mam zamiaru ciągle pilnować czy gdzieś sie nie leje do sąsiadów (a nie są to normalni ludzie)

a i wody na podmianki troche bedzie trzeba.

Co do wodociagów ..hmm...zgłosić można ...ale sam pracuje w podobnie działajacej firmie i wiem jak to wyglada i jak sie to załatwia ..wiec nie wiem czy chce sie denerwowac.

Dziekuje wszystkim i przygotujcie sie psychicznie na masę dziwnych pytań;)

Pozdrawiam Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.