Skocz do zawartości
LUK4344

płyn lugola

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem dzisiaj płyn "Lugola" za całe 5 zł za 20 ml, tylko coś mi nie pasuje skład, mianowicie skład:

1g preparatu zawiera

lodum 10mg

kalii iodidum 20mg

glycerolum 86%

dodam że płyn ma kolor czerwony

czy wy też tak macie, możecie sprawdzić?

ile dozować na baniak 240 l

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zły płyn przerabiałem to poszukaj było na forum

płyn Lugola jest robiony na zamówienie a nie gotowy i bez glycerolum.

Musisz mieć receptę poszukaj na forum bo sam kupiłem kiedyś ten za 5 zł i go wywaliłem a teraz mam wielką butlę na parę lat zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to co mam to sie totalnie nie nadaje?

wysłałem dzisiaj ojca do lekarza ale podobno nie chciał mu dać recepty:sad


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skład:

1g jodu (iodi)

2g jodku potasu (kalium jodatum)

97g wody (aquae dest.)

na recepte butelka 5zl (500ml), z zaznaczeniem przez lekarza

" d.s.zewnetrznie"

bez recepty 250ml wychodzi w granicach 20-25zl. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

no ale to co mam to sie totalnie nie nadaje?

wysłałem dzisiaj ojca do lekarza ale podobno nie chciał mu dać recepty:sad

nie nadaje sie - po co wprowadzac substancje organiczne znacznie obciazajace system, jesli mozna ich nie wprowadzac. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. to muszę szukać aptegi gdzie mi to zrobią bez recepty

a może ktoś zna taką aptekę w łodzi


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z forum pracuje w aptece moze by robil kolegom za odplatnoscia bo z dostaniem recepty faktycznie moze byc problem bo niektorzy lekarze nie chca jej wypisac nie wiedziec czemu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem dokladnie - opakowanie 100ml (plyn lugola plus butelka) wychodzi u mnie 18zl 38gr. Moglbym sie poswiecic i produkowac cos takiego, jesli byliby chetni. Oczywiscie cena taka jak jest plus koszty wysylki (fiskalna wycena leku plus paragon w paczce). Jesli sa chetni - zapraszam: Szymon 693 062 107


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę coś walącego w łeb - dla mnie ;) oraz coś na prawdomówność dla żony ;) - może być bez paragonu ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na to raczej paragonu bys nie dostal;) ale cos i w aptece by sie znalazlo - wystarczyloby zonie wstrzyknac "w kabel" kilka ml. 1-2% r-ru atropiny - na pewno by nie sklamala:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę i poproszę jeszcze jakieś "szczykawki", igły i taką gumeczkę aby ten kabel wyszedł i co by można bez problemu trafić ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon, atropina to jest to, sie sie zakrapla do oczu aby rozszerzyć źrenice?

A lekarzowi można pomarudzić - żadna filozofia.

Nikt nie lubi namolnych pacjentów, to tylko kwestia czasu. Po 5 min. "ględzenia" każdy wypisze, byle tylko pozbyć się delikwenta z gabinetu.

Mi też nie chciała wypisać, 60 sek. monologu o akwarium - i już była recepta.

@Rebciu, obawiam się, że może nie zadziałać ;)

Dla kobiet prawdą jest to, co wierzą że jest prawdą.

Każda kobieta waży 48 kg, a że waga wskazuje coś innego? Tym gorzej dla wagi.

;)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

@Szymon, atropina to jest to, sie sie zakrapla do oczu aby rozszerzyć źrenice?

tak, ale podana dozylnie dziala "rozmiekczajaco" na osrodkowy uklad nerwowy. Uzywali tego w czasie wojen (i pewnie nadal uzywaja) spece od wywiadu na calym swiecie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten topic, i poszperalem tez w archiwum nano, czy dobrze rozumiem ze w plynie lugola chodzi tylko o jodek potasu a sam jod metaliczny jest tylko dodatkiem ktory sie nie rozpuszcza w wodzie i tak?

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak czytam ten topic:D i nie padla odpowiedz ile tego lać (powiedzmy na 100l) napewno jest to zależne od obsady...ale zawsze można przedawkować..no chyba ze są testy na zawartość jodu ??


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi i o jod i o jodek potasu. jodek dodaje sie po to, zeby jod sie w wodzie rozpuscil - powstaje zwiazek kompleksowy rozpuszczalny w wodzie. co do dozowania na 100l - mozna zaczac od powiedzmy kropli rano i kropli wieczorem codziennie. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to chyba 2 krople dziennie na kazde 100 l wody dozowanie.ja daje polowe dawki.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie poczyta archiwum to mozna znalezc odpowiedzi od 1 kropli dziennie na 50l do kilkunastokrotnie mniejszej dawki ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie dozuje jodu w postaci plynu lugola (obecnie leje jod prodibio). napisalem tylko, jak stosowalem ja i moi znajomi. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia, dozowałem 1 krople/dzien na 100 litrów i sinulari bardzo się to nie podobało.

xenie były zachwycone, ale sinularia schowała polipy na 3 tygodnie.

Z tym że 1 kropla to też pojęcie względne, są krople np. deszczu że prawie "mgiełka" a są krople z dachu które wyraźnie czuć, jak spadną na głowę.

Nie ma co lać "na pałę" gdy nie wiadomo jaka jest obecna zawartość w wodzie.

Zresztą tak jak ze wszystkim.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem dziś od pielęgniarki ze szpitala płyn lugola, kobita bije sie w piersi że jest na wodzie, ale ma kolor czerwony taki jak na glicerynie, czy wy też macie czerwony ten płyn??


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jod chyba barwi na czerwono, a nie gliceryna - ja na razie mam tylko skladniki i musze w koncu przyzadzic sobie lugola :D

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.