Skocz do zawartości

Historia edycji

rodzyngit

rodzyngit

witam,

W końcu znalazła się chwila czasu i zacząłem przygotowania ze szkiełkiem,  będzie to już moje trzecie akwarium morskie , poprzednie z różnych powodów musiałem zlikwidować, pomiędzy mialem jeszcze muszlowce ale jednak ciągnie do słonej wody :)

w obecnej chwili mogę pozwolić sobie tylko na akwarium 112L (80x35x40) i pokrótce opisze moje plany

 

Akwarium: Diversa 112L (80x35x40) z panelem 15cm (3 komory)

Pompa obiegowa: Jebao DCP-2500

Pompa cyrkulacyjna: Jebao OW-10

Lampa: Al Prime HD

Odpieniacz: Tunze 9004

Ogrzewanie: Aquael UltraHeater 75W

Dolewka: Aqua Trend Levelautomatic + Aqua Medic SP 3000

Skała: Real Reef Rock - 12kg

A więc, wczoraj wkleiłem czarne tło i panel z przegrodami, natomiast wylot z pompy chciałbym zrobić dosyć nisko (ok 12-15cm od dna) i rozdzielić go trójnikiem dla poprawienia cyrkulacji w dolnej partii akwarium - czy ktoś stosował takie rozwiązanie i podzieli się uwagami ?

 

W panelu w pierwszej komorze na spływie planuję dać watę oraz odpieniacz z grzałką,

w drugiej komorze jako medium planuję wykorzystać grys koralowy mam ok 4,5 kg 10-29 mm i dołożyć do tego Siporax lub kulki Maxpecta lub coś innego,

trzecia komora to pompa i czujnik dolewki

 

20210131_203845.thumb.jpg.88d2a5bea889fabd54f62e3133c080e2.jpg

rodzyngit

rodzyngit

witam,

W końcu znalazła się chwila czasu i zacząłem przygotowania ze szkiełkiem,  będzie to już moje trzecie akwarium morskie , poprzednie z różnych powodów musiałem zlikwidować, pomiędzy mialem jeszcze muszlowce ale jednak ciągnie do słonej wody :)

w obecnej chwili mogę pozwolić sobie tylko na akwarium 112L (80x35x40) i pokrótce opisze moje plany

 

Akwarium: Diversa 112L (80x35x40) z panelem 15cm (3 komory)

Pompa obiegowa: Jebao DCP-2500 - chyba trochę na wyrost ale lepiej mieć zapas

Pompa cyrkulacyjna: Jebao SOW-5

Lampa: chińczyk - Shannon 40 - 90W LED + sterowanie Aqma

Odpieniacz: Tunze 9004

Ogrzewanie: Aquael UltraHeater 75W lub Aquael  Neoheater 150W - takie posiadam

Dolewka: Aqua Trend Levelautomatic + Aqua Medic SP 3000

 

A więc, wczoraj wkleiłem czarne tło i panel z przegrodami, natomiast wylot z pompy chciałbym zrobić dosyć nisko (ok 12-15cm od dna) i rozdzielić go trójnikiem dla poprawienia cyrkulacji w dolnej partii akwarium - czy ktoś stosował takie rozwiązanie i podzieli się uwagami ?

 

W panelu w pierwszej komorze na spływie planuję dać watę oraz odpieniacz z grzałką,

w drugiej komorze jako medium planuję wykorzystać grys koralowy mam ok 4,5 kg 10-29 mm i dołożyć do tego Siporax lub kulki Maxpecta lub coś innego,

trzecia komora to pompa i czujnik dolewki

 

20210131_203845.thumb.jpg.88d2a5bea889fabd54f62e3133c080e2.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.