Skocz do zawartości
Iceberg

Zapraszam do krytyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...jestem w trakcie zakladania mojego akwarium i chcialbym byscie powiedzieli co o tym myslicie...czytajac o nowych metodach zdaje sobie sprawe ze odchodze od nowoczesnego podejscia od tematu...posluchajcie...akwarium ok 160 litrow o podstawie kwadratu na dnie kratownica zajmujaca 70 procent,trzydziesci pozostalych to piasek koralowy martwy,na kratownicy chce postawic zebrane kamienie wapniowe,kiedy akwarium dojrzeje chce podmieniac jeden kamien na jedna zywa skalke w malych ilosciach co dwa tygodnie jakies poltora do dwoch kilo...do kratownicy zamocowana jest rurka przez ktora bedzie wplywal prad wodny 3800l/h,wymyslilem sobie ze taki prad poderwie z latwoscia detrytus ktory zostanie wssany do filtrow,filtry 750l/h chemiczny z weglem aktywowanym(po dojrzeniu) i phosvec granulat oraz gabki mechaniczne,drugi filtr 1300l/h biologiczny(oczekuje rad na jego wnetrze),odpieniacz bialek Red Sea prizm de luxe zewnetrzny,chce wsadzic pare pomp cyrkulacyjnh(jeszcze nie zdecydowalem jakich),woda...tu mam problem bo szkola francuska zaleca mieszanie 50siat na 50siat wody po odwrotnej osmozie z kranowa ktora w tym regionie gdzie mieszkam jest bardzo dobra,pije sie ja do stolu,jest to woda twarda gdyz tu siedze na wapieniach,sa wszedzie i maja naprawde wspaniale ksztalty,takie dziurkowane i fantazyjne...sama natura...Moim wielkim problemem jest oswietlenie,koszty T5 4X24 to wydatek rzedu 400 euro,nie moge znalezc statecznikow by zrobic samemu,moze ktos mi powie ile kosztuja takie stateczniki w Polsce,jesli sa duzo tansze sprowadze sobie,zawsze uzywalem soli Red Sea,uwazam ja za najlepsza jak i wiele rzeczy tej firmy...wszedlem na strone polskiego sklepu sa tam ciekawe rzeczy i duzo tansze niz tu ale dochodzi koszt przesylki do tego boje sie placic karta...aha do tego wszystkiego jeszcze pompa powietrzna Eheim ...tak widze poczatek...prosze o krytyke i dobre rady...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakbyś używał też nieraz kropek i zaczynał nowe zdanie

cieżko się to czyta

mi zabrakło cierpliwości :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Joopa ze cierpliwosci Ci nie brakuje do prowadzenia zbiornika...pozostaje mi wierzyc ze znajdzie sie ktos komu moj text nie sprawi trudnosci w czytaniu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam t5 zamów se u nas ,myśle koszty wysyłki nie beda takie straszne,a zawsze można sie dogadac z kierowca autobusu (lub busa)które jezdza bodajrze codziennie w twoje strony,na pewno wyjdzie duzo,duzo taniej.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleosohozi z ta kartą ? o platnosci w internecie ?

bez jaj. na pewno masz jakies ubezpieczenie w banku. do tego masa ludzi uzywa kart w internecie , to w ostatnich 2-3 latach najdnamiczniej rozwijajcy sie rynek, czyli zakupy online. ja place od ok. 5 lat systematycznie robiac zakupy. w ciagu ostatnich 2 lat bylem doslownie kilka razy na zakupach w carrefourze, takich spożywczych, nornalnie wszystko żona zamawia w piotr i pawel i placi karta przez internet.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...wiesz znalazlem juz sklep w ktorym kupie te T5,jestem zadowolony bo cena 10ciokrotnie nizsza,jezeli masz doswiadczenie ze swietlowkami jakie bys proponowal,zaloze cztery razy 24W plus moze ze dwie T8 jak starczy miejsca.Chce by ten zbiornik byl najbardziej niebieski jak sie da.Mysle nad polaczeniem T5 Reef white 15000K z reej blue actinic firmy Aqua Medic...a co do karty w sumie jest bezpiecznie ale wole by moj komp nie mial w pamieci numeru karty...znajomemu tak "zniknelo" kilkanascie tys E...wierz mi sa specjalisci ktorzy potrafia wejsc w system mimo najlepszych zabezpieczen,wole byc przezorny,fakt ta przezornosc nie jest zbyt wygodna...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, ja tam nie jestem specjalista w dziedzinie security iplatnosci online, siedze w branzy IT od ladnych paru lat ale zajmuje sie innymi sprawami. generalnie 90% ludzi z mojego otoczenia robi zakupy przez internet placac karta i nikt nie doswiadczyl zadnych problemow.

ale jesli masz watpliwosci to sa inne rozwiazania, poszukaj w ofercie bankow, jest cos takiego jak "wirtualna" karta do platnosci przez internet, ktora mozna obciazyc tylko do kwoty jaka wyznaczasz, wiec nawet jesli ktos przechwyci dane to uderzy Cie to po kieszeni tylko tyle na ile pozwolisz.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,popytam sie.Ta karta "wirtualna" brzmi zachecajaco ale watpie czy jest cos takiegowe Francji,Polska pod wzgledem informatyki stoji lepiej...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iceberg - na priv masz wiadomosc ode mnie.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko ale innych spraw nie zalatwiasz przez neta z zona?:D:D:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eisberg :D

Zanim juz skompletujesz najbardziej niebieskie oswietlenie jakie jest mozliwe, poczytaj troche o tym, jakie oswietlenie najbardziej odpowiadaloby Twoim podopiecznym...

Wydaje mi sie rowniez, ze pilnie potrzebujesz informacji na temat filtracji w akwarium slonowodnym.

O te informacje nie jest trudno na tym forum. Mam takie wrazenie, ze tracisz tylko czas.

Przepraszam za troche ostre slowa i pozdrawiam.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Stani,dzieki za troche krytyki o to wlasnie mi chodzi,wiele w ten sposob mozna sie dowiedziec...z tym szukaniem to jest tak ze jest jakis temat i malo w nim rad a wiecej argumentow.Nie majac doswiadczenia mozna dostac mozgokrecka od masy wiadomosci ktore sa czesto zupelnie rozne...akwarystyka morska nie doczekala sie widac regul i nie wyglada ze sie doczeka.W zaleznosci od Kraju a nawet regionu wiadomosci roznia sie od siebie...Ostatnio czytalem najnowsza ksiazke francuska w ktorej autor juz nawet nie daje przykladow oswietlenia tylko posluguje sie czysto naukowymi stwierdzeniami.Mowi on ze akwarium musi byc dobrze oswietlone ale nie mowi czym dajac tylko informacje ze slonce w cieplych rafowych morzach to 750W na metr kwadratowy.Mysle ze nie podaje szczegolow bo boji sie osmieszenia gdyz za pare miesiecy zmienily by sie one.Ja jednak na razie trzymam sie tego ze skala zywa powinna byc dodawana bardzo powoli w malych ilosciach by bakterie mogly przerobic amoniak i azotyny w krotkim czasie,wtedy mozna wlozyc nastepny kawalek...nie twierdze ze nie zmienie opini na ten temat,jezeli ktos mnie przekona...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiles na forum, gdzie wiekszosc uzywa Metody Berlinskiej.

Gdy o niej poczytasz, to sam bedziesz sie smial z niektorych niezbicie pewnych zasad.

Podobnie bedzie z Twoim przerastajacym wszystkie inne formy filtracji. Biologiczna, chemiczna, a jak cos jeszcze bedzie w innej ksiazce to tez zastosujesz myslac, ze to nie zaszkodzi. I nie bylbys pierwszy, ktory tak mysli. Mozemy Ci tu b. latwo pomoc. Mysle, ze wiekszosc tu sie zgodzi, ze dobry odpieniacz i skala pozwoli Ci latwo prowadzic akwa, a dopiero gdy wystapia problemy, to zaczniesz sie zastanawiac jak im zaradzic.

Mozna byc prawie pewnym, ze podlaczajac kilka roznych filtrow zaszkodzisz akwarium.

Akurat na tym forum filtracje mamy dobrze przerobiona :D

Trzymaj sie !

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.