Skocz do zawartości
smk

pseudanthias tuka

Rekomendowane odpowiedzi

Moze jakies zdjecia? :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz i masz

818-tuka1.jpg

samczyk

818-tuka2.jpg

samczyk i samiczki

818-akwa1_8_2007.jpg

akwarium - żółto bo akurat słoneczne światło pada bezpośrednio na akwarium tak od godz 17:00

818-akwa2_8_2007.jpg

akwa w ujęciu całościowym


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) Sliczne Anthiasy. A i Sarco gigant robi wrazenie.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczne ale chudzinki :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla planktonozercow polecam pokarm Witka. Rewelacja moje chromisy i anthiasy wrecz za tym przepadaja http://www.allegro.pl/item223457391_morski_pokarm_dla_korali_i_bezkregowcow.html


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papużaki w naturze pobierają pokarm średnio co 3 sekundy!!!!!!!!!!!!

Nie mają wykształconych mechanizmów kumulowanie energii i muszą tak często jeść aby przeżyć.Kupowanie ich bo są ładne i ktoś jeszcze je ma w swoim akwarium jest bezsensownym i okrutnym skazywaniem następnych pływajacych na rafie ryb na pewną śmierć.

Nie madrzę się ,też je miałem.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszystkie zwierzaki kupujemy bo:

a) są ładne

:) są ciekawe

więc w sumie wszyscy musielibyśmy zlikwidować nasze akwaria morskie, bo ryby/korale maja u nas gorzej niż w naturze. Pokolce w naturze też non stop coś skubią a nie dajemy im jeść do oporu.

moj squamipinis jest tłuściutki,dobrze wybarwiony, mimo że jak go kupiłem był chudawy i niechętnie jadł. Dostawał jeść 2x dziennie.

Fakt że to dużo łatwiejszy gatunek niż tuka.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić można wszystko tylko po co,żeby za swoje pieniądze być świadkiem śmierci jakiegoś zwierzęcia ?Wyedukowany akwarysta raczej powienien unikać ryzykownych zakupów chyba ,że mu imponuje posiadanie przez krótką chwilę jakiegoś okazu ale dla mnie nie jest to już akwarystyka.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie Chromis viridis w naturze tez pobiera pokarm co kilka sekund, a jest do utrzymania .

Podejmując się zakupu zwierzat bardzo tródnych np: niefotosyntetyzujących gorgoni, dendronepthi czy tródnych antiasów należy się mocno zastanowić czy mamy czas i możliwości utrzymać te zwierzęta . Nigdy nie nalezy liczyć i brać takich zwierząt ze sklepu bo się trafiły (w sklepie naprawdę mało kiedy jest czas aby te zwierzęta potraktować wedle wymagań).

Rozumiem że Błażej mocno karmił te P.Tuka ale moim zdaniem takie zwierzęta powinny byc pod sopecjalne zamówienie dla ludzi którzy wiedzą na co się porywają a nie na przypadkowych klientów.

Bez prób oczywiscie odpowiednio przygotowanych dalej wszyscy mielibysmy Sarcopythona i najprostrze garbiki w swoich akwariach.

Sam mam teraz 4 różne Tubastree/Dendrophyllie od 2-3 lat i wiem ile jest roboty z problematycznymi zwierzętami, zamordowałem też z 2 szt dendronepthii i póki nie zbuduje zbiornika pod nie to nie odważę sie próbować następny raz.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że pod antiasy łatwo przygotowac stałe karminie wystarczy pdawać larwy artemii na grotechu maksymalną liczbę razy . najlepsza do tego jest artemia bez osłonek np: life A z AM ( tyle że trzeba miec 2 hodowle i nastawiać je co 3 dni ) ale najlepszy żywy zooplankton jakim możemy karmic nasz akwarium.

Adamie z tego co kojarzę to masz super rozbudowaną "infrastrukturę" hodowli karmowych więc może to był problem wymęczonych zwierzaków lub jakiegoś błędu?

Pozdrowienia


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra :) to teraz bardzo poproszę nazwy tych najmniej kłopotliwych Antiasów - czyli max 4xkarmienie na dobę :D

Remik przepraszam za wcięcie się w temat :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu na żywo najładniej wygląda najprosztrzy z Antiasów i najpopularniejszy czyli P.squamipinis oprzy okazji jest mało agresywny , mało wymagający co do pokarmu idealny wręcz na start z antiasami. jak już zadoptujesz je to łatwiej bedzie wprowadzać te tródniejsze. Prosty książkowo jest również P.rubrizoatus bywa na stocklistach ale nigdy go nie ściągałem.

Proste do wykarmienia, śliczne ale agresywne są Nemathias carberryi mam dwa przypadki że z małego haremu (2+1 i 3+1 został sam samiec) możliwe że to problem zbyt małej ilosci samic i samiec nie miał jak rozdzielić agresji).

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz.

Zostaje mi squamipinis, P.rubrizoatus jak gdzieś dorwę to też kupię bo ładny :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, z kilkunastu chromisów zostało mi mimo faktycznie rozbudowanej "infrastruktury" pokarmowej tylko 5 sztuk /tak w ciągu 2 lat/i mimo że są tłuściutkie od czasu do czasu umierają na moich oczach w ciągu dosłownie kilku godzin.Gorzej było tylko z antiasami.

pozdrawiam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem zdania, ze chromisy nie sa rybami naprostrzymi - kupilem stado 10szt, teraz mam 4. ryba pobiera pokarm, wszystko jest ok, pozostale ryby nie wykazuja stresu, do momentu, az jeden chromis oddziela sie od stada i marnieje, aby na drugi dzien zniknac. nie wiem na czym to polega. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Szkoda bo to piekne rybki.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie czy np. zooplex kenta podawany małymi dawkami za pomocą pompy grotecha pomiędzy posiłkami z mrożonek coś by pomogła?

Próbował już skutecznie czegoś takiego?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sposób jest dobry , o ile zapewni wielokrotne karmienie w ciagu dnia. Przy hodowli anthiasów jest to niezmiernie wazne , ponieważ mają krótki przewód pokarmowy i dlatego musza dostawać częste posiłki. Jesli chudna to jest oznaka do zwiekszenia ilości karmień.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.