Skocz do zawartości
Iceberg

Co z napowietrzaniem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...co myslicie o napowietrzaniu zbiornika drewnianymi kostkami?...z mojego doswiadczenia z bylym akwarium wiem ze takie napowietrzanie jest dobre dla bezkregowcow,napowietrzalem tylko w nocy bezposrednio na ukwialy ktorym to sie bardzo podobalo,same sie do tego powietrza pchaly i otwieraly slicznie...jesli chodzi o dzien to nie da rady,pompy cyrkulacyjne wala w te powietrze i rozbijaja po calym zbiorniku dzieki czemu skimmer zapowietrza sie i przestaje chodzic,cala masa powietrza wpada do filtrow...jak to sie u Was dzieje???...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w nocy wyłączasz pompy ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:pa piane ktora powstaje na powierzchni jak pozniej zbierasz ???? :D woda napowietrza sie w odpieniaczu..... ja odradzam...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz robie nowe akwarium,zalane jest od czterech dni ale we wczesniejszym zawsze wylaczalem pompy cyrkulacyjne(oczywiscie nie filtry i nie skimmer) tak radzil Nick Dakin uwazajac ze w nocy powinno byc spokojniej...zostawialem tylko mala pompe cyrkulacyjna 500l/h i powietrze na full z dwoch rur jak najdalej od pompy,powietrze to tez cyrkulacja tak mysle.Chcialbym sie dowiedziec jak Wy sobie z tym powietrzemradzicie...moze to co robie nie jest dobre naprawde nie wiem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi sie zadna piana nie zbierala na powierzchni,powierzchnia byla czysta w dawnym akwarium i w tym co teraz mam tez nie ma piany...pierwszy raz slysze o zbieraniu piany z akwarium...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Pana Dakina, jego ksiazki nie czytalem i pewnie nie przeczytam.

Za to byłem niedawno na Malediwach i nie zauważylem , żeby w nocy na rafie wyłączał cyrkulację.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe ze ksiazka Dakina jest przestarzala(1997) i ze trendy sie zmienily nieco,ale przeciez kazdy z nas z jakiejs wiedzy korzystal,moze zaproponujesz mi ksiazke z ktorej edlug Ciebie warto korzystac,na pewno przeczytam by porownac.Kupilem tez dwie ksiazki francuskie z osrodka badan oceanow w La Rochelle i prawie sie nie rozni od Dakina,wiec dla wielu z Was to sa herezje i zabobony a ludzie czesto poddaja sie zabobonom hehe...Masz racje Dakin nie wylancza rafy na Malediwach ale Malediwy sa nieco wieksze od mojego 160l zbiornika i w pierwszym przypadku zyjatka moga sobie wybrac spokojniejsze miejsce na noc w drugim trudniej gdy im dmucha kilka tys litrow wody na godzine,poza tym nie zapominaj ze teraz coraz czesciej pojawiaja sie zyjatka z niewoli i te juz nie sa takie jak ich dziadkowie...u nas tez czesc Cyganow odzwyczaila sie od mieszkania w karawanach...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wymądrzać bo do wielkich jest mi daleko ale jeśli chodzi o noc to właśnie moje zwierzątka jakoś wybierają tę część akwarium gdzie dmucha bardzo mocno, w części spokojnej w zasadzie nie ma nikogo .... nie wiem jak korale bo one nie mają szans iść spać w spokojne miejsce


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy cyrkulacja jest o polowe slabsza. Tez mi to pozostalo z jakiejs starej ksiazki.:D

Iceberg - lepiej bedzie dla korali i zwierzat gdy to napowietrzanie wylaczysz. Dla kilku zwierzat to moze byc koniec, gdy babelki powietrza dostana sie do wnetrza i nie beda mogly sie go pozbyc, jak to my mozemy zrobic np. w wannie :D.

Jak tu juz zaproponowano: natlenianie odpieniaczem, lub ruchem powierzchni wody jest wystarczajaco wydajne. Babelki powietrza w akwarium morskim sa szkodliwe.

Wiadomosci na tym forum sa na aktualniejszym poziomie niz najnowsza ksiazka w ksiegarni.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani,wystarczy spojrzec na rafe koralowa,tam woda jest nasycona a nawet przesycona tlenem.Fale rozbijajace sie o nia tworza miliony takich babelkow i fauna nie ginie.Dobrze,skoro takie jest zdanie wiekszosci przestane napowietrzac wode w ten sposob.Ale mysle ze pompka powietrzna przyda sie do podmiany wody po odwrotnej osmozie w ktorej jeszcze nic nie ma.Babelki chyba powinny zapewnic ruch by sol sie zmieszala jednoczesnie dotleniajac wode...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babelki przy zasalaniu wody maja za zadanie dostarczenie dwutlenku wegla (zawartego w powietrzu) do wody. To powoduje, ze wapno zawarte w soli powinno rozpuszczac sie bez wytracen. Zamieszac roztwor wystarczy reka:D.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.