Skocz do zawartości
wildschek

ZWIREK KORALOWY - Osad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Takie pytanko mam zwirek koralowy jako podloze w warstwie ok 1 cm - bardziej dejoracyjne mialo to byc niz uzytkowo ... ale ani dekoracji w tym nie ma ani pozytku chyba tez... chodzi o to ze codziennie jest ten zwir praktycznie brazowy gora od chyba okrzemek i jest tak juz w zasadzie od poczatku czyli od zalania w lutym Br.. wkurza mnie to strasznie i nie wiem jak to zrobic zeby byl ladny czysty ... Woda jest RO/DI na TDS po RO 10 a po DI "zero" ... czyli jest niby OK . Zauwazylem ze pod wieczor ten nalot rdzawy robi sie jasny jakby schodzil ale wystarczy kolejny nowy dzien odpalone oswietlenia i jest znow to samo . Zwirek jest drobny ok 1-1,5 ml ... Jak tego g... rdzawego sie pozbyc ... na skalach nigdzie go nie ma jest ok ... a na tym zwirze codziennie "rdzawo" wk... mnie to ... Co moge w tej sprawie zrobic ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - 1,5ml to wcale nie taki drobny :wink

To żart oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w jakis zwierzyniec kopiacy (slimaki, rozgwiazdy), a z drugiej strony jesli to okrzemki to raczej wartośc "0" po RO+DI jest wątpliwa


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parka kopiacych babek (wewnatrz akwarium :D) (albo na stale na zewnatrz - jedna wystarczy :D)

Silicarbon lub UltraSil do wyciagniecia Si.

Okrzemki rozmnazaja sie tak dlugo, dopoki w wodzie jest wystarczajaco duzo SiO2, ktory potrzebuja do budowy swojej "skorupki". Gdy absorberem wyciagniesz Si to cofna sie do malutkich form przetrwalnikowych i beda czekac na nastepny wzrost Si.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie kurcze nie mam aktualnie testu na Si nie wiem czy Sery bylby odpowiedni ??? bo u siebie w sklepie bym dostal .. To znaczy tak jak pisalem na TDS pokazuje przed DI "10-12" a po DI 0 wczoraj zamowilem dwa nowe prefiltry bo i tak to 12 ostatnio jest za duze i skoczylo bylo na poczatku 0,6 a pracuje na tyjch prefiltrach juz 6 mies.. wiec czas je wymienic .. Z obsady kopiacych zeczywiscie mam nie wiele bo jakies dwa slimaczki nie wiem jak sie nazywaja ale sa to chyba typowe do kopania w piachu bo ciagle w niem siedza i tylko antenka im wystaje jak peryskop , poza tym , wezowidlo 1 szt i tyle ... z babek nic ... A nad tym dodatkowymi absorbentami Si warto sie zastanowic .... i moje pytanie czy trzeba kupowac gotowy np. firmowy czy wystarczy zaladowac wsad do fitra z obudowa 10" ( tak mam zrobiony DI) i jako przeplywowy zrobic Bypas czy moze cos innego ??? Zastanawiam sie takze czy aby nie za mala mam cyrkulacje ( w stopce ) ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja jest chyba wystarczajaca. Absorber mozesz zaladowac do Twojego przeplywowego filtra. Testu na Si mozesz nie kupowac, bo najlepszym testem jest Twoj piasek. Poza tym, Si moze byc zwiazany w okrzemkach i dlatego w wodzie moze byc nawet niewykrywalny.

Zmiana membran nie bedzie miala wplywu na poziom Si. Od tego masz zywice.

Cos moze byc w akwa , co uwalnia Si (jakies nieodpowiednie rury, piasek czy kamienie). W soli tez moze byc minimalna ilosc Si, ktora powoduje, ze w akwa jego stezenie narasta.

Najlatwiejszym wyjsciem jest zastosowanie absorbera az bedzie widoczny skutek, i powtarzanie akcji od razu, gdy pokaza sie nowe okrzemki.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#stani wydaje sie ze chyba nic tam w tym akw. specjalnego nie ma co moglo by emitowac Si , rury jak rury standard te aryginalne szare nie pamietam firmy , zawory kulowe z tej samej drogiej firmy , kamieni zadnych procz zywe skaly LR w ilosci ok 60 kg moze cos ponad juz teraz , woda regularnie zmieniana co 14 dni ok 10% jest po RO/DI zywica MB 400 zmianiana zaraz jak na TDS pokaze sie 0,1 ppm a tak jest caly czas po DI "0" poza tym sol hyba jest ok.. bo to kent... droga jak cholera... a pasek byl zasypywaniy jako suchy / swiezy i nie pochodzil z innego zbiornika ... co do tych absorbentow gdzie je szykac bo kopie po znanych sklepach i nie moge namierzyc ... ktory bylby lepsze Ultrasil czy silikarbon ??? i jak go stosowac w jakis cyklach np. co tydzien lub dwa ??? i na jak dlugo jednoprazowo ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie sole reklamowane sa jako nie zawierajace Si, NO3 lub PO4...:D

Do podmiany uzywasz jakiegos plastikowego pojemnika, wode przelewasz wezem PCV, rybki karmisz mrozonkami i suchym itd. Wszedzie tam moze byc troszke Si kumulujace sie w zbiorniku. To normale. Tylko u jednych jest to jakos szybciej zuzywane (lub wolniej podawane) i nie widac efektow, a u Ciebie i b. wielu innych nie. Ja rowniez mialem okrzemki (i pewnie kiedys do mnie wroca) ale uzywalem tak dlugo Silicarbon az sie ich pozbylem. Pomocne sa tez kopiace babki, szczegolnie przy drobnym piasku, ktory jest przez nie i prad wody poruszany tak szybko, ze okrzemki nie wiedza, gdzie jest gora a gdzie dol :D.

Silicarbon kupowalem w Niemczech przez Internet. UltraSil jeszcze nie mialem.

Wrzucasz go do filtra, w ktorym bedzie podrywany przez prad wody plynacy od dolu. Po miesiacu, gdyby nie bylo poprawy - zmieniasz na nowy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie w niemczech ....tu niestety mamy Polske i polska rzeczywistosc i tak naprawde duzo rzeczy co by sie chcialo miec to marzenia scietej glowy ... ale rzczywiscie jestem w tej dobrej sytuacji ze chyba go sciagne bez problemu z "Niamiec" ... Ech ta nasz p........a Polska wszystko tu jest dziwne lacznie z tymi dziwakami na gorze ! tak ciezko sie ich pozbyc jest jak tych okrzemek ...poki jeist korytko nie odpuszcza ! a to po prostu trza najnormalniej wybic ... nie koniecznie w tym przypadku silikarbonem he he..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wildschek :

... Ech ta nasz p........a Polska

...

a to po prostu trza najnormalniej wybic ...

Herr wildschek , Twoja to ona nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie skoro masz o niej takie zdanie.

Od razu widać że "stałeś tam gdzie stało Zomo"...

...........Wybić to by należało takich jak Ty , draniu .............

Brak mi słów na Twoja głupotę i szowinizm ....

sr** dalej we własne gniazdo -> niech się małolaty uczą ....

...............Langsam , langsam Herr Wildschek !!!!

Zwracam się jednocześnie do Moderatora o interwencję , a sam sie zastanawiam nad zgłoszeniem sprawy w prokuraturze...

całość wydrukowałem i zabezpieczyłem

jestem w szoku ,że na tym forum mozna przeczytać tekie treści .


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zaraz zrobi się z tego jeden z dłuższych wątków na forum. :D

Swoją drogą Panie MSAdam mniej szkody zrobisz jeśli szybko wyedytujesz kilka linijek z powyższego postu a swoje niezadowolenie przekażesz poprzez PM adresatowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harrari - widac ze akwarysci to ludzie uspokojeni duchowo (podobno posiadanie akwarium dobrze wplywa na spokoj wiewnetrzny) i maja daleko gdzies dysputy polityczne :D

Tak trzymac Panie i Panowie :D)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p........a - potezna, piekna... a moze puszysta... i to mial autor pewnie na mysli,

wybic - lanie dokumentne... i to mial pewnie autor na mysli - czyli woda udokumentowana :D

MSAdam - moderator - fakt powinien podjac interwencje - zgadnij jaka :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSAdam - jedziesz mocherowo, czy zdroworozsadkowo i z dystansem?:D pozdrawiam i tejk yt izi. Zglaszaj gdzie chcesz - prokuratura, policja, wsi, cba i ch.... wie gdzie jeszcze - boje sie tylko Boga i mamy:) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

Zglaszaj gdzie chcesz - prokuratura, policja, wsi, cba i ch.... wie gdzie jeszcze - boje sie tylko Boga i mamy:D pozdrawiam

Dobre Szymon :haha


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taki miły post na początku, na końcu zresztą też, a w środku.........

Uważam że autor (@wildschek) "nie pokochał" Polski w konkretnym przypadku, czyli dostępność mniej chodliwych produktów, która ponoć jest dostępna w Niemczech.

W Polsce jest dużo naprawdę dużo rzeczy p...., i wyrażanie dezaprobaty dla niektórych przypadków nie oznacza od razu kryminału :D

@MS Adam myśle że chyba "troche" przesadziłeś, a gdzie patryjotyzm lokalny przecież jesteście z jednego miasta......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:drink:haha wot,cała nasza demokracja ,morda w kubeł bo do prokuratora !

samo życie . nic dodać nic ująć :drink

Piękny kraj ,ale czy piękni ludzie???:D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzemki tez pochodza z Opola, dlatego dodano im z przodu "o".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

no widzisz @MS Adam coś narobił,

@darekkuku się rozpił

@Szymon się zdenerwował

@Stani już zaczyna myśleć nerwowo

a to wszystko potem oddziaływuje na nasze akwaria, zdenerwowani podchodzimy do nich i mimo woli skacze nam potem pH i kH :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman

Nie masz wypelnionej sygnaturki w profilu.

Pozdrawiam

Jak mozna z takimi ludzmi wspolpracowac? :D:D:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy sie tu smiejcie, zaraz wparza do nas goscie w kominiarkach z haslem "gleba" i dostaniemy za swoja nienawisc do ojczyzny:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko w tej Polsce do d.... jakieś sygnaturki trzeba pisać,

kolego @Stani nie wiem, mówi ci coś nazwisko Ziobro, jak nie to go poznasz ....:D.

Pozdrawiam Roman

P.S. trzeba trochę rozrzedzić tą gęstą atmosferę :D

P.S Szymon jak zaraz nie zmienisz to "chasło" na "hasło" to ja do Ciebie wparze :D


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman

Skad mamy wiedziec, gdzie jest Twoj Nemo o ktorego sie wciaz pytasz, skoro nawet nie wiemy jak duze jest Twoje akwarium? Moze szukanie jest beznadziejna sprawa?

I prosze, nie zartuj sobie, bo w koncu z Ziobra powstala Ewa, a jak ona sie odezwie...:szok


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.