Skocz do zawartości
sebastian wieden

mg 1560

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie od dwuch tygodni moze 3 mam

mg 1560

ca 415

kh 7

jak powinno byc porawnie testy robione salifertem

dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duży magnes a z kalkwaserem uważaj bo spadnie ci KH


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek chodzi tobie o kh ze powinno byc 8.2

jak narazie wogule nic nie dozuje tylko co tydzien wode podmieniam


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ty nic nie kumasz


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian

Pewnie uzywasz jakiejs "pro" soli, ktora ma duzo Ca i Mg. Moze na jakis czas zmien na normalna?

Osobiscie, poza zmiana soli na "delikatniejsza" nie robilbym nic.

Czym mierzysz zasolenie? Moze daj je skontrolowac? Rozne przypadki sie zdrzaly :D.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam soli firmy ati wiaderko ma 21 kg w wiaderku jest osobny worek z calcium granulat i napisane jest wszystko ile soli mam dac do wody a potem ile calcium granulat co tydzien wymieniam wode 5 litruw zasolenie mierze reflaktometrem a testy posiadam wszystkie salifert mi chodzilo aby tylko zaczerpnac waszych porad poniewaz od poczatku tak samo wychodza testy

mg 1560

ca 415

kh 7

i ja niewiedzielem czy sa dobre czy nie a pan Rako bardzo milo napisal ciekawe jak zaczynal z akwarystyka to odrazu wszystko wiedzial


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma 3 miesiace mam dwa blazenki krabuw 10 sztuk i slimakuw 10 sztuk

dwa miekkie korale i 4 twarde i z tego co ja widze to jak gasnie swiatlo to chowaja sie znaczy zamkniete sa a jak zapali sie to miekkie otwieraja sie a te twarde to koncuwki swieca na niebiesko w dwuch a w dwuch wychodza na patykach jak by to opisac cos jakby kwiaty zielonego koloru


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian słuchaj CA I KH masz w porzatku ja mam KH ok 7,5 a CA ok 420

trochę masz za wysoki magnez nie dodawaj magnezu zbiornik świeży to paramerty mogą się trochę zmieniać nic nie ruszaj podmieniaj wodę i niech się wszystko dobrze rozbuja Pozdrawiam


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, ze te 10 krabuw i slimakuf nie zjedza wszystkich wapiennych glonuf. Te jak zaczna rosnac, to wyciagna duzo Mg z wody i bedzie O.K.:D

Te koncufki na patykach to morze polipy?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jeszcze niewiem co to polipy ale super wyglada to te twarde to spytam sprzedawcy zapomnialem nazwy te twarde to jak drzewa wygladaja same lodygi i po zapaleniu swiatla widac jak na lodygach wychodza kwiaty a inny to swieci na niebiesko na koncuwkach

dziekuje za pomoc czyli nic nieruszam tylko bede dalej co tydzien wode podmienial 5 litruw dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - majstersztyk :thumbsup: ze sie jakis moderator od poczatku nie uaktywnil az dziw :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - majstersztyk :thumbsup: ze sie jakis moderator od poczatku nie uaktywnil az dziw :p

moderatorzy "łapią" ironię i plus dla Stasia, niestety kol. z powyższych postów, wcale a wcale...

ps. wtedy jeszcze nie było pkt. 8 Regulaminu...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.