Skocz do zawartości

Historia edycji

berklej

berklej

W dniu 17.09.2021 o 14:39, tomko napisał:

Beti dobrze mówi. Dobre LEDy palą korale przy dnie ;) Ja mam 68 cm h a ledy na 55%.  Koralą na górze i na dnie światła nie brakuje (głównie sps'y). Jak mówiłem wcześniej, najlepiej wysoko i szeroko. Ale wiadomo jak lubisz może być i jamnik, o gustach się nie dyskutuje.

Myślę, że warto napisać konkretnie jaka lampa i na jakich ustawieniach i wysokości od tafli wody pali korale przy 65 cm. Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem uogólniania. Dochodzi jeszcze jedna kwestia, czyli pochodzenie korali. Korale świeżo zaimportowane faktycznie łatwo przypalić ledami,  ale po foto aklimatyzacji trudno mi sobie wyobrazić przy głębokości 65 cm aby jakikolwiek led dawał więcej niż 400 par i palił korale

berklej

berklej

W dniu 17.09.2021 o 14:39, tomko napisał:

Beti dobrze mówi. Dobre LEDy palą korale przy dnie ;) Ja mam 68 cm h a ledy na 55%.  Koralą na górze i na dnie światła nie brakuje (głównie sps'y). Jak mówiłem wcześniej, najlepiej wysoko i szeroko. Ale wiadomo jak lubisz może być i jamnik, o gustach się nie dyskutuje.

Myślę, że warto napisać konkretnie jaka lampa i na jakich ustawieniach pali korale przy 65 cm. Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem uogólniania. Dochodzi jeszcze jedna kwestia, czyli pochodzenie korali. Korale świeżo zaimportowane faktycznie łatwo przypalić ledami,  ale po foto aklimatyzacji trudno mi sobie wyobrazić przy głębokości 65 cm aby jakikolwiek led dawał więcej niż 400 par i palił korale

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.