Skocz do zawartości
Nuroslaw

śrubunek? jak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam pytanko dotyczące montażu śrubunku. jak go zamontować.

Jeśli umieszczę go tak, że gwint zewnętrzny a wiec także nakrętka będzie od dołu akwarium, a pozostałe rury są klejone, to nie będę mógł później demontować rur (nie przejdą przez otwór w szkle - zawór, kolanka itp).

Jeśli zrobię śrubunek gwintem do góry, istnieje możliwość zapiaszczenia, zarośnięcia np. wapieniem gwintu i problem z odkręceniem.

Która wersja jest wygodnijszem ? i bezpieczniejsza pod względem uzytkowania ?


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba nie rozumiem, przeciez jak dasz gwint na dole, to po odkreceniu dolna czesc srubunku bedzie luzna i bedziesz mogl ja wyjac spod akwarium (przynajmniej w GF tak jest)

a pod srubunkiej i tak bedzie pewnie jakis zawor, ktory tez da sie rozkrecic.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie, mam VDL z AM. na gwint nakręcana jest nakrętka, toteż jedna cześć z gwintem zewn. wchodzi np. od strony akwarium, od dołu założe nakrętkę i skręcam. Czyli aby całość wyciągnąć idzie do góry. nakrętki już nie przeciągnę. zostaje na orurowaniu. ponadto jak rozkręce zawór i tak zostanie nakrętka od zawaru której nie przeciągnę przez otwór w szkle. a poszczególne elementy typu śrubunek, zawór połączone są rura mocowaną na klej.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze, nakretka jest na dole - jak ja odkrecisz i dodatkowo rozkrecisz zawor ponizej to odcinek rury miedzy srubunkiem i zaworem bedziesz mogl wyciagnac dolem


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym problem. Nawet po rozkręceniu zaworu, rura dochodzaca do zaworu ma na końcu kołnierz i założoną narkętkę, której nie zdejmiesz, bo od strony zaworu jest wspomniany kołnierz, a od strony śrubunku rura jest sklejona z śrubunkiem, a nakrętki nie przeciśnierz przez otwór w szkle.

Widzę że pozostaje mnie tylko jedno. Gwintem i nakrętką do góry, w kominie.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie zmieniam hydraulike i tez sie nad tym zastanawialem. Srubunek nakretka w dol, a zaraz za srubunkiem

nakrece mufe gwint-klej i od razu zawor. Mufe przykrece do srubunku na tasme teflonowa jak wczesniej koledzy doradzali.


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.