Skocz do zawartości

Historia edycji

gość100

gość100

56 minut temu, Hoom napisał:

Ja sie długi czas zastanawiałem nad tym czy kupić mastertronic czy nie i po głębokim zastanowieniu doszedłem do wniosku ze jest to nieopłacalne . Koszt zakupu w Anglii to 1200£ . Koszt testu tritona 30£ . Wiec za sam koszt mastertonica mam co miesiąc testy tritona przez prawie 3,5 roku . A dojdzie do tego koszt odczynników wiec spokojnie mam co miesiąc tritona przez 4 lata . Posiadając mastertronic niestety będziemy musieli robić icp nie zmierzy on strontu lub jak mi wyszła cyna ostatnio . Wiec wyjdzie z 5 lat triton a w tym czasie podejrzewam ze rozwali sie mastertronic . Mierząc kropelkowo salifertem ca wystarczy mi zrobić icp co dwa miesiące by ustalić dawki magnezu , strontu , jodu itp

To zależy co masz w zbiorniku, wydaje mi się, że to super pod zbiorniki sps gdzie ważne są wartości, a raczej dzienne wahania/wzorsty/spadki po4 i no3 i kh, gdzie możesz reagować od razu nie np przy niedzieli jak robisz testy i kh z 8,3 spadło do 6. Przy drogich sps-ach jak walt Disney lub innych kolonii Goldów (jeden sklep ma teraz za chyba 7500) myślę że 6900 to nie jest dużo 

gość100

gość100

50 minut temu, Hoom napisał:

Ja sie długi czas zastanawiałem nad tym czy kupić mastertronic czy nie i po głębokim zastanowieniu doszedłem do wniosku ze jest to nieopłacalne . Koszt zakupu w Anglii to 1200£ . Koszt testu tritona 30£ . Wiec za sam koszt mastertonica mam co miesiąc testy tritona przez prawie 3,5 roku . A dojdzie do tego koszt odczynników wiec spokojnie mam co miesiąc tritona przez 4 lata . Posiadając mastertronic niestety będziemy musieli robić icp nie zmierzy on strontu lub jak mi wyszła cyna ostatnio . Wiec wyjdzie z 5 lat triton a w tym czasie podejrzewam ze rozwali sie mastertronic . Mierząc kropelkowo salifertem ca wystarczy mi zrobić icp co dwa miesiące by ustalić dawki magnezu , strontu , jodu itp

wydaje mi się, że to super pod zbiorniki sps gdzie ważne są wartości, a raczej dzienne wahania/wzorsty/spadki po4 i no3 i kh, gdzie możesz reagować od razu nie np przy niedzieli jak robisz testy i kh z 8,3 spadło do 6. Przy drogich sps-ach jak walt Disney lub innych kolonii Goldów (jeden sklep ma teraz za chyba 7500) myślę że 6900 to nie jest dużo 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.