Skocz do zawartości
leoni

Problem z ukwaiałami

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z ukwiałami.

Pierwszy padł po tygodniu, drugi po miesiącu.

Objawy takie same raz się pompował żeby potem zaraz się wypompowac i tak przez większy okres czasu.

A na następny dzień było juz po nim.

Niewiem co może byc powodem.

Parametry wody idealne.

co jest grane juz boję się kupić następnego a moja Percula dalej niema domku:(


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co masz na myśli "jest po nim" - ukwiały to twarde sztuki - trudno jest je "zabić" - chyba że mechanicznie:).

Po ukwiale jest wtedy kiedy się dosłownie rozpada i wydostają się z jego wnętrza (jamy) takie jakby "nitki"

Napisz jak to wygląda u Ciebie

Pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lato mamy - moze temperatura? 30 stopni w akwa i kazdy ukwial wyzionie ducha w krotkim czasie. to chyba jedyne na co one rzeczywiscie szybko i delikatnie reaguja


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no takie objawy jak piszesz @mmaj, rozpada się i strasznie śmierdzi wiadomo jak zdechłe zwierze:(, a z temperaturą też jest ok, nieprzekracza 27C mam całe szczęście chłodno w pokoju:)

Co może być powodem HELP ME:sad


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli parametry wody sa OK i temperatura wody tez ...to moze masz jakies inne zwiazki w wodzie ktorych zazwyczaj sie nie sprawdza...ale warto by bylo porownac testy roznych firm ...sprawdzic termometr i zasolenie


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wszystko inne żyje i ma się dobrze:)

Mam euphilie,sarcopythona, xenie zwykła i egipską,strzykwe, percule, hepatusa, rurówke, krewetki abonesis, 2 kraby pustelniki, rozgwiazde i ślimaki i są w 100% formie.

naprawde niewiem co już może być moim zdaniem ukwiał to też najprostsze zwierze jakie może być i dlatego od niego zacząłem, a tu się okazuje że nie:sad


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy stoi akwarium ? Ukwial w swiezym, niedotartym akwa to tez nienajlepszy pomysl


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa działa od lutego:D


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciezka sprawa, skoro parametry w normie. wklej wyniki testow bo na slowo to w dzisiejszych czasach wiesz ... :D. Inna sprawa ze w niektorych zbiornikach ukwialy po prostu nie chca wspolpracowac.tak apropo, ukwial to NIE jest najprostsze zwierze do morskiego :)

a tak w ogole to napisz moze jakie ukwialy Ci sie przekrecily? moze kupiles po prostu jakies cholernie wymagajace ? sprobuj quadricolor, tego to nawet zmielenie przez pompe nie zabija :D

BTW serio masz w 500 litrach jako cyrkulacje Atmana 203 ? przecie on ledwo 2000 l/h z siebie wydmuchuje ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ph 8, kh 9, Ca 520,Mg 1300,NO2 i NO3 0, zasolenie 1,021 temp.26C.

Tak mam narazie Atmana 203 i przerobionego na dwa wyloty rurki PVC 1/2 cala(własna konstrukcja) i sprawdza sie świetnie, ale mówie narazie póżniej dokupie jeszcze cyrkulacyjne pompy


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, teraz juz wiesz, ze ukwialy nie sa takie proste. Tez nie wiem skad taki mit.:)

Mozesz jeszcze napisac, jakimi testami sprawdzales wode?

Troche zdziwily mnie wyniki patrzac na te cyrkulacje i odpieniacz.

Jamnik dobrze Ci radzi - sprawdz zasolenie (czym mierzysz?). Albo niech Ci w sklepie ktos sprawdzi. To 1,021 jest dosyc male, i jezeli jeszcze miernik zawyza...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy Tetry i JBL wbrew wszelkim opinia że są złe:D

Zasolenie jest mierzone salimetrem AM.

Więc raczej jest ok, pozatym mam 2 salimetry i każdy pokazuje tak samo więc błąd raczej niewchodzi w rachube


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisalem, bo Ca jest troche za wysokie, Mg mozna przyjac za dobre a kh jest tez raczej w gornych granicach. Wszystkie te wyniki sa dosyc wysokie, uwzgledniajac tak niskie zasolenie.

Tetra ze swoja dokladnoscia...Chyba, ze do kh. Ale to moze nie o to chodzi. Sprawa jest trudna przyjmujac, ze przed wpuszczeniem, ukwialy byly odpowiednio dlugo dopasowywane do warunkow panujacych w Twoim akwarium.

Moze trafily tam po dluzszym pobycie w zasoleniu np: 1,026...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym kh to jest róznie jedni mówią że najlepiej jak by było 10 a inni ze lepiej jak jest 8. Także są rózne szkoły:).Ja staram sie trzymac w tych granicach, chociaz mam znajomych którzy z kh nieschodza poniżej 10 i jest wszystko ok.

Pytanie moje jest takie??

Ile u ciebie to jest odpowiednio długo dopasowywać ukwiał czy inne zwierze do panujących warunków w baniaku??

Jak ty to robisz i jak to wygląda u ciebie zanim coś wpuścisz do zbiornika??

Czy posiadasz też ukwiał??

A jezeli chodzi o zasolenie zbiornika w którym sie znajdował w sklepie to niewiem mósiałbym się spytać


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwialow juz nie posiadam i nie chce posiadac :).

Nowo kupione korale wkladam do wiadra i kropelkowo dopuszczam wody z akwarium przez jakies 3 godz. Niektorzy robia to dluzej. Czasami, ale nie zawsze robie nowym koralom kapiel w roztworze z jodem, zeby pozbyc sie ewentualnych pasozytow.

Napewno wplyw na ich kondycje ma tez sposob i czas transportu.

A moze je przekarmiles i nie zdazyly jakiegos duzego kawalka strawic i ten zaczal gnic wewnatrz? Przepraszam za te pytania bo napewno wiesz co robisz, ale moze jest gdzies jakis prosty blad:D.

Moze amoniak albo skoki zasolenia?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge wiedziec czemu nieposiadasz ukwiału??:)

No to ja mam podobna metode przystosowania do nowych warunków.

Z transportem niemam problamu bo wskakuje na auto bane i z Zabrza do Rybnika w 20min jestem.

No to jest też właśnie to że one tez niebardzo chciały jeść gdy im podawałem serca małż, to zanim to pożądnie złapały to krewetki zdążyły im to wyciągnąć

Z zasoleniem tez niemam problemu bo niepodmieniam wody:) wbrew innym opiniom:)

Niemam już pomysłu co zrobic bo szkoda mi wydać a właściwie wyrzucić następne pieniądze


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwialu nie posiadam (choc zona by chciala :D), bo te co mialem szwendaly sie po calej okolicy i niszczyly inne, bardziej cenne i moim zdaniem ladniejsze korale. Mialem kilka ale jakies zdechly, inny wkrecil sie w pompe i zalatwil cale akwarium, jeszcze inne, nawet te co kilka lat juz sobie mieszkaly, nagle dostawaly fiola i zaczely uprawiac jogging. Czasami wypuszczaly te swoje brazowe gluty, ktore wcale nie pomagaly koralom twardym. Poza tym "strefa ochronna" dookola takiego ukwiala jest o wiele za duza jak na moje akwarium (widze, ze masz podobny litraz :)).

Ale wracajac do sprawy: ukwialy jezeli juz, to karmi sie b. malymi pokarmami. Problem juz wspomnialem - ukwial nie nadaza z trawieniem duzych kawalkow, ktore w cieplej wodzie szybko gnija. Nie zawsze ukwial jest w stanie pozbyc sie resztek.

Zanim kupisz nastepne :D to moze troche odczekaj i przed wpuszczeniem przefiltruj wode przez wegiel. Moze cos jest w wodzie, czego nie mozemy zmierzyc...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady zobaczymy co się da zrobić, oby pomogło:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ukwial zginal w cyrkulatorze marea go zmielila. czy jest jakis sposob by nie stracic nastepnego. gdzie schowac ta cyrkulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.