Skocz do zawartości

Historia edycji

Hoom

Hoom

32 minutes ago, khazad93 said:

Obecnie 7.8 ale mniej wietrzymy w mieszkaniu ze względu na dziecko. W lato było 8.1. 

I tu bym szukał problemu . PH 7.8 to bardzo nisko . Bo napewno po dobrym karmieniu korali rano może spadać do 7,6-7,5 ja tak miałem . Zatrzymał mi sie wzrost korali . Zacząłem lać płyny Norberta i podbiłem pH do 8,4 i działało ta naprawdę fajnie . Musisz zwiększyć pH . Są na to trzy sposoby : kalkwasser , jest jakiś płyn gotowy do kupienia co podbija pH  , No i płyny Norberta zwiększają super pH ale tez i kh, ca, mg . Sorry właściwie 4 sposoby bo bartek stosował wodę wapienną i dozował ją chyba pompą 

Hoom

Hoom

29 minutes ago, khazad93 said:

Obecnie 7.8 ale mniej wietrzymy w mieszkaniu ze względu na dziecko. W lato było 8.1. 

I tu bym szukał problemu . PH 7.8 to bardzo nisko . Bo napewno po dobrym karmieniu korali rano może spadać do 7,6-7,5 ja tak miałem . Zatrzymał mi sie wzrost korali . Zacząłem lać płyny Norberta i podbiłem pH do 8,4 i działało ta naprawdę fajnie . Musisz zwiększyć pH . Są na to trzy sposoby : kalkwasser , jest jakiś płyn gotowy do kupienia co podbija pH  , No i płyny Norberta zwiększają super pH ale tez i ca, mg . Sorry właściwie 4 sposoby bo bartek stosował wodę wapienną i dozował ją chyba pompą 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.