Skocz do zawartości
kkriss

Acanthurus lineatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos z kolezanek i kolegow z forum posiada lub posiadal Acanthurus lineatus - Clown Surgeonfish i moglby sie podzielic spostrzezeniami na temat tej rybki? Chcialbym wiedziec czy nie ma problemow z karmieniem czy nie jest bardzo agresywna (posiadam juz w baniaku pokolca).

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubi ostro galopować :), a ma niezłe przyspieszenie :D


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Książkowo i z doświadczenia to jeden z najagresywniejszych pokolcy (razem z A.sohal . Bardzo szybki pływak .

Kupując tą rybę upewnij się czy przyjmuje pokarm i jaki , niestety zdażają się osobnki które do samego końca odmawiają przyjmowania pokarmu (jedzą tylk to coi na skale wyrośnie ) . Mam teraz takiego soobnika co włścicielowi nie dał nawet ręki do akwarium włożyć , tłukł nawet chromiski . U mnie pływa z 3 innymi pokolcami i jest jak baranek (ale siedzi dopiero 3 tygodznie)

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego 2 latka, sprinter to z miego wyśmienity, ale i baranek, nikogo nie zaczepia i wszystkożerny :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swojego 6 miesięcy i trafił mi sie akurat ten co nie je ani nori, ani mrozonek ani nic zastępczego. miałem mocno zarośnięte akwarium i ladnie wykosił glony ale glony sie powoli kończą i musiałem mu znaleść nowy zagloniały zbiornik. mój nie jest agresywny i nawet mniejszy oliwaceus mu często łomot spuszczał.fajna rybko jeśli masz spory zbiornik - ale sprawdź czy je przed zakupem:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj plywa wlasnie u lukasza i zual sie doslownie na wszytko mial taktyke wyplywal bil co popadnie i uciekal. U lukasza zupelnie inna ryba dostal baty od xanturum to mu sie odechcialo :)


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lineatus jest szybki i sprytny.

Gdy cos mu nie pasi to troche linie zmieniaja kolor- blakna labo ciemnieja

Lubie jak Lineatus patrzy na Xenie ktora rusza siea Pokolec nie wie co robic- smieszne


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rybka około 7 cm nadawała by się do 240 l, zastanawiam się czy nie było by jej ciasno. Z czasem jak podrośnie na pewno musiała by iść do większego baniaczka.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat.

Czy rybka jest ciężka w hodowli powiedzmy porównywalnie do Białobrodego czy Chelmona?? Czy jednak jest łatwiej zaaklimatyzować tego pokolca. Jak wygląda jego umieralność w naszych zbiornikach? Czy ktoś mógłby się podzielić z porażką lub też z sukcesem w hodowli tej rybki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

W aklimatyzacji jest podobnie trudny co inne pokolce. Ważne żeby kupując był już wypasiony. Podatny na pasożyty. Bywa dość agresywny. U mnie malutki ale już atakuje dwa razy większego białobrodego czy naso. Niezależnie od tego piękna rybka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezszy przy aklimatyzacji niz bialobrody. Dobrze skubie skale. Nie da sobie pluc w kasze I pieknie wyglada przy zachodzie slonca. Ogolnie te 600l to dla doroslego bedzie malo. Piekny ksztalt zwierzaka...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.