Skocz do zawartości
guliwer777

Poziom redox na Profilux II plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie używam ozonu ani lampy UV a redox mam na poziome 450-460. Wypowiedzcie sie jak jest u Was i czy taki poziom jest optymlny ??

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok 420 - pomiar profiluxem


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia moj 240 jak ozon nie chodzi i ciezko mu podbic do 360 a i jeszcze uv 9w nonstop...:/


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem elektrodę i pokazuje dobrze. Czy wysoki redox świadczy o czystej wodzie ??

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do redoxu to oprocz ozonu, nitrareduktorow itp bardzo duzy wplyw ma czas oswietlania akwarium w szczegolnosci swiatlem o niskiej wartosci K. IMHO dla zbicia polecam wlaczenie swiatla i wsadzenie lap do baniaka, a do podbicia dobowe zaciemnienie :)


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie redox 480, zwiekszenie oswietlenia nie wchodzi w gre, pali sie juz 16 godzin na dobe a PH pod koniec dnia 8,6 :); wode podmienialem ale po kilku dniach wraca wysoki redox, dolozylem troche ryb, wiec daje wiecej pokarmu, nic nie pomaga

w zwiazku z tym pytanie, jak obnizyc redox i czym grozi wysoki jego poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamiast się cieszyć, że macie wysoki redox to Wy się martwicie ?.

Wysoki redox oznacza, że wasze zbiorniki są w dobrej kondycji i dobrze samooczyszczają się, więc nic nie kombinować ze zbijaniem go !

Szwentas- twój redox jest za niski, pomyśl żeby coś zadziałać w tym temacie.

Ozonowanie podbije Ci redox ale to jest co by nie powiedzieć sztuczne i nic nie mówi o stanie zbiornika.

Możecie się martwić jak redox zacznie się zbliżać do 600 (poparzenie), ale nie proponuję czekać do tego czasu i pilnować, żeby nie przekraczał za bardzo 500.

Pozdrawiam

Ps.

Ważne jest gdzie macie zamocowaną elektrodę. Na początku jak elektrodę miałem w refugium to redox był powyżej 500.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie w refugium i mam redox 450. Ja nie mam zamiaru go zbijać poprstu chcialem sie skonsultować z innymi :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna sprawa z pomiarem redox na profiluxie .

U wszystkich znanych mi uzytkowników tego kompa , wskazywany poziom redox jest dziwnie wysoki, nawet w niedojrzałych zbiornikach pokazuje 480mv.

w płynach lakibracyjnych jest ok. Sam nie wiem co o tym sądzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie profilux w tej chwili pokazuje 453, a gdy podłącze Lajona 140 pokazuję 461. W nocy Profilux pokazuje ok. 465.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie miało jakieś znaczenie.

Z pół roku temu, też miałem taki wysoki redox około 500, bez filtra glonowego na samej skale z odpieniaczem. Zauważyłem, że rzadko myta elektroda redox ma tendencje do zawyżania wyników.(myślałem ,że jest odwrotnie)

Tak było u mnie na komputerze Aqua medic. Nie wiem co ile zalecają myc elektrody producenci, ja teraz myję co 2-3 miesiące i redox na dzień przed podmianą wody mam na poziomie 420.

Może niektórzy właściciele profiluxów nie myją elektrod hi hi:)

Przy okazji oświećcie mnie Panowie, co ile trzeba myć elektrodę redox wg. producenta ?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzaliście elektrody w roztworze redox ?.

U mnie Lajon pokazywał o 30 mniej niż roztwór wzorcowy.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze :) Jarosław wprowadził mnie w zakłopotanie :) Elektroda była brudna więc czym prędzej ją doprowadziłem do porządku. Teraz trochę głupieje więc skalibruję ją w czwartek i zobaczymy co pokarze. Adamie sprawdzę w czwartek też Lajona.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem elktode w plynach kalibracyjnych z miesiac temu - byla ok; teraz faktycznie jest..nie za czysta, moze czyszczenie pomoze

jak czyscic elektrode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie w niedojrzałym zbiorniku 2 miesiące Redox jest ok 480 i więcej. Przed chwilą sprawdziłem elektrodę i jest czysta mimo to przepłukałem ją w wodzie z RO i sprawdziłem w płynie wynik 220mv po włożeniu do zbiornika 400, ale ten wynik ze zbiornika mało wiarygodny zobaczę co pokaże jutro i dam znać.


540 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o Profiluxa to nie zauważyłem żadnego wpływu Ph na redox. Miałem chwilowe problemy w akwa i Ph poszło do 8.6 a redox był cały czas taki sam jak przy 8,2.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano Redox wrócił do poprzedniej wartości i pokazał 467mv. Już sam nie wiem czy mam rzeczywiście tak wysoki Redox:) czy Profilux przekłamuje wynik:(.


540 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano tez mam 480, a elektrode przeczyscilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyn AM do czyszczenia elektrod. Bardzo ładnie schodzą wszelkie zanieczyszczenia ale elektroda przez jakiś czas pokazuje głupoty. Przed czyszczeniem jest 440 po czyszczeniu 280. Te 280 utrzymuje się przez kilka dni potem znowu wraca do ponad 400. Przy sprawdzaniu płynem kalibracyjnym przed czyszczeniem pokazuje 229 Mv a zaraz po 235 Mv (wzorzec 230). Nie zauważyłem takiego zachowania ani przy elektrodzie Ph ani przy Zasoleniu.

Czym czyścicie elektrody, i czy ktoś zauważył podobne zachowanie ?

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne nie przejmuj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem do profka nową elektrodę i dopiero się dociera z każdym dniem poziom jest wyższy start był na poziomie 85-90mV a po tygodniu jest już na 255mV ponoć potrzeba ok 2tyg. do uzyskania wiarygodnego pomiaru?


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.