Skocz do zawartości
Iceberg

Wkleilem panel

Rekomendowane odpowiedzi

Wrescie ruszylem z moim akwa.Wkleilem panel "malujac" silikonem czarnym wnetrze szyby,szyba dolna,tylna i lewa boczna pomalowalem na czarno od zewnatrz,wzielo mnie na czarny...Akwa ma wymiary 60X55X50,panel jest z lewej strony szeroki na 13cm czyli 35 litrow,wody netto w akwa jest 130l...teraz mam problem,gdyz nie wiem jaka dobrac pompe.Wszystko dzisiaj podlaczylem by zobaczyc jak to dziala,jest to moje pierwsze doswiadczenie z panelem.Dalem pompe 1300l/h,woda podniosla sie na grzebieniu jakies 5mm.W pierwszej i drugiej komorze poziom wody jest dwa cm nizszy od poziomu w akwarium w trzeciej komorze gdzie jest pompa woda opadla jakies 10cm...wszystko chodzi bezszelestnie ale mam wrazenie ze te 1300l/h to za malo,woda w panelu prawie sie nie rusza.Jest w nim skimmer red sea de luxe prizm czyli kolo 600l/h.Jako ze mam slaba wyobraznie techniczna prosze Was o pomoc...nie chce kupowac co dzien nowej pompy...mysle o new jest 1700l/h a moze to tez za malo??...Czy praca mojego panela jest prawidlowa?? Tak to u Was wyglada?I jeszcze jedno,dolewka automatyczna...nie za bardzo wiem gdzie ma byc czujnik. W pierwszej komorze,drugiej czy raczej w akwarium?Bardzo Was prosze o pomoc w akwarium jest zwykla kranowa dla sprawdzenia dzialania,kiedy ja wyleje chce wszystko zrobic poprawnie by nie kombinowac jak bede mial juz slona wode...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 litrow wordy i pompa 1300l/h to oznacza, ze przez panel cala objetosc zbiornika przechodzi 10 razy, a to miescie sie w normie. w czym problem ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, w tej komorze z pompa czujniki i tak, 1300 styknie az zanadto na 130 litrow


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziekuje za podpowiedzi,zrobie tak jak mowicie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.