Skocz do zawartości
wildschek

Co obgryza Acanthurusa ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zauwazylem kilka dni temu ze moj Acanthurus Nigricans ma obgryziony kawaleczek płetwy ogonowej tak idealnie równo jak od zyletki .. Wczoraj z kolei zauwazylem ze znow ma ciachniety tez tak równo kawalek płetwy bocznej ... i zaczyna mnie to irytowac i nie wiem jak zaczac sledztwo i kto moze byc glownym podejrzanym ???

z obsady w zasadzie nie wiele ale moze

Ryby

1 x hepatus

2x blazenki frenatusy

1x Acanthurus Nigricans

Bezkregowce krewecie

1 x lysmata amboinensis

2 x Lysmata Debelius

1 x Stenopus Hispidus

Pozostale

Wezowidlo

slimaki

Zastanawiam sie czy ta Stenopus Hispidus moze byc winna

jest podejrzana skacze na przeplywajace rybki i te szczypce tez ma dos "sympatyczne" Blazenki raczej nie siedza sobie w koloni Xeni i raczej sie nie wypuszczaja za daleko , hepatus tez chyba nie bo zgodnie plywa z Acanthurusem i mam wrazenie ze to towarzystwo mu odpowiada ... Nie chce sie wyglupic ale zapytam czy wieloszczet moze byc podejrzany albo jakis krab ??? Wieloszczeta jednego mam konkretnego widzialem go raz i szczeka mi opadla jak palec gruby a dlugi ..... szok .. co mam zrobic bo nie zabardzo to mi sie podoba ta przycinka płetw ... nie jest u mnie nawet 6 miesiecy a juz mu robia przycinkę hm ... jak znalezc kto to taki madry ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam Nigricans,a i jest to bardzo szybka ryba więc wątpię że ktoś w ruchu może ją dopaść, stawiam na coś co może dorwać go podczas snu, więc albo jakiś krab albo hispidus. Ta krewetka też przyprawiała mnie o dreszcze.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie jest cholernie szybka ... noramlnie nioe wiem co o tym sadzic ... kto go podgryza...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# roman a tak apropos tej rybki mam go od niedawna 3 tygodnie i nie wiele moge powiedziec procz tego ze jest ladna ale chcialem popytac czy nie masz z nim problemu ? np. z jedzeniem u mnie malo cos pobiera pokarmu zaistepczego np. Nori czy platek to tak tylko aby aby , mrozonki tez ... ciagle czysci skale pasac sie non stop.. poza tym jest chyba dosc stresujaca bo dwa razy juz dostala kropek .. a hepatus przy niej ... Jak jest z tym Nigricans'em gdzies czytalem ze jest dosc problematyczna ryba ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze Stenopus Hispidus nie do konca są takie niebezpieczne ja u siebie mam dwa osobniki i od kilku lat niczego jeszcze nie zameczyły. Stawiałbym bardziej na jaiegos kraba. Wydaje sie ze ich nie ma w zbiorniku az tu nagle w nocy wychodzi jakis kolos.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@wildschek, czy ja wiem czy problematyczna, a jaka ryba nie jest w morskim problematyczna:)

Pytasz o karmienie, u mnie narazie nie ma problemów je wszystko co wpadnie do akwa. od suchego po mrożonki.

Myśle że ważną rzeczą jest aklimatyzacja, Nigricans jest u mnie jedyną rybą (jak narazie) z rodziny Acanthurus, więc pływa swobodnie, bez jakiegokolwiek stresu. Tak samo postąpiłem z Helmonem wpuściłem go jako pierwszego , dzisiaj praktycznie potrafi mi podplynąć do palców jak podaje pokarm i też obojętnie jaki.

U Ciebie pływa już "jakiś" pokolec, więc towarzystwo ma takie dosyć stresujące, może tutaj bym szukał przyczyny......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Roman to znaczy z hepatusem sobie plywa zgodnie nawet powiedzialbym ze czasami wydaje mi sie ze zachowuje sie jak parka a i hepatus od czasu dodania Acanthurusa N. jest duzo weselszy i plywa teraz po calym akwarium razem z nim ...

a jak karmie to Hepatus chce sie zabic za zarelkiem a Acanthurusa N. niby wyplywa cos pobiera ale zaraz "pluje" tym.. nie wiem moze cos jeszcze sie zmieni na poczatku mialem problem z tym hepatusem nie chcial jesc podawanego przez ponad 1 miesiac wiec moze ten tez sie przestawi na razie tylko sie pasie ... a pytam dlatego ze gdzies wyczytalem ze jest dosc trudna ryba i ze w akwarium izyje tylko kilka miesiecy bo nie przestawia sie na pokarm zastepczy ... no serio ... i zastanawiam sie czy to prawda ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nigricans jest 2 dzien i od razu po wpuszczeniu jadl mrozonki i zwiedzal caly baniak


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.