Skocz do zawartości
Admed2

rosnie mi Mg i Ca a ballinga nie daje

Rekomendowane odpowiedzi

kurde rosnie mi Mg i Ca. (Ca pow 500, Mg 1440). Ballinga nie daje od tygodnia i Mg wzrosło z 1360 do 1440. Ca nie wiem bo test mam do 500.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt :)


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam teraz podobna sytuacje i podobne wyniki ale ja przyczyne widze w podlozu jakie zastosowalem to znaczy nie mialem piasku a zachcialo mi sie wiec wsypalem drobny koralowy i co ... po tygodniu az szczeka mi opadla Ca kolo 600 Mg 1480 , KH-6 .. PH 81,1 wieczor ... i ballinga na razie odstawilem

tzn podaje tylko na KH zeby wyjsc z parametrami ...a piasek chyba go zredukuje do minimum ... wczoraj zrobilem podmiane dzis zmierze co to dalo ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podobno piasek w dolnych warstwach zakwasza się co powoduje jego rozpusczanie oraz uwalnianie wapnia Czytałem ostanio taki artykuł na reefkeeping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek interesujaca sprawa - ktory to byl artykul w RKM? W tym Borneman utrzymuje, ze metoda Jauberta nie sprawdza sie do konca jezeli chodzi o utrzymanie stalych wartosci Ca czy kh.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sam piach nie wystarczy zeby utrzymac Ca oraz Kh na opowiednim poziomie. Faktem jest ze zjawisko uwalniania Ca w akwarium ma miejce. Jakie znaczenie ma ono w akwarium zalezy od obsady. Wracajac do poprzednich postow w akawrium jesli chodzi o paramery dzieja sie rozne dziwne rzeczy. Ja np stosuje ballinnga. Generalnie lałem bardzo mało bo jakieś 5 ml z każdego roztworu.I to mi wystarczyło do utzrymania paramertrów 430 Ca 1400 Mg i Kh-6. w 160 l akwarium. Jeśli próbowałem dodać np.10 ml każdego roztworu w dniu następnym bardzo rosło mi ph nawet do 8.7 Przypuszczam ze stan taki byl spowodowany wlasnie 3 cm warstwa piachu koralowego. Dodam tylko ze akarium ma 4 miesiace i sa w nim koralowce twarde ostanio nawet szczepki acropor.

Trzy dni temu zacząłem dolewać wieczorem około 60 ml kalkwaser oraz balling rano. Ph zamiast rosnąć zaczeło mi spadac tzn. jesli nalejeje wieczorem to ph mi bardzo spadnie przez noc. Dodam tylko ze dolewam strzykawą a nie metodą kropelkowa. Taka ilosc dolanego kalku nie wplywa na ph w momencie dolewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.