Skocz do zawartości
alef

najbardziej łapczywy glonożerca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moze pytanie banalne, ale jaka popularna ryba jest najlepszym odkurzaczem do glonow zielonych ? Moje akwa jeszcze b.mlode ale parametry juz sa ok wiec chce kupic jakas rybke (lub kilka) taka, ktora pomoze w wojnie z glonami.

Zbiornik mlody i niewielki (160L) wiec wszelkiej masci pokolcowate raczej odpadaja (chyba, ze sie myle to niech mnie ktos poprawi).

Z gory dziekuje za podpowiedzi i porady

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byla moja pierwsza ryba w baniaku http://www.liveaquaria.com/product/prod_Display.cfm?pCatId=345

prawdziwa kosiarka na glony i bardzo wytrzymala.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, zoltek jest debesciak jesli chodzi o glony ale 160 litrow.... :).


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales moze panie lionfish male pokolce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze jesli kupi malego osobnika, a wlasnie do takiego ma przymiarki, moze spokojnie potrzymac rok i sprzedac lub zalozyc wieksze akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - jak szybko rosnie zoltek :) Bo moje akwa 160L za pol roku juz bedzie conajmniej 300L lub wiecej. Ale nie chce zeby jakis zoltek zmuszal mnie do zmiany zbiornika za 2 miesiace

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wezmiesz tego z tesko, spokojnie styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zoltek jak na razie prowadzi w peletonie - jakies towrzystwo by mu sie przydalo :) jakie ?? oczywiscie w 160 L


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pół roku to duzo nie urośnie. Problem w tym ze moim zdaniem w 160 litrach jego wzrost zostanie zachamowany. Więc tak naprawde nie bedziesz wiedzial kiedy potrzebuje wiekszego zbiornika. Nie chodzi tu tylko o wielkosc, ale ruchliwosc. No ale decyzja nalezy do ciebie.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej nie rob sobie jaj :) obsada to powazna sprawa :) podobaja mi sie niebieskie garbiki ale po przeczytaniu kilku wątków tu na forum wychodzi na to ze garbiki to ryby dosyc wredne. Zoltek i kilka garbikow (tych niebieskich) - co wy na to ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpadniesz to dam Ci wlozyc lape do akwa- moje dascyllusy gryza glownie ludzi, ale nemo specjalnie dla mamy kupilem i dziobal na poczatku tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byl bym ostrozny- choc zaznaczam, ze nie mialem nigdy tej rybki, slyszalem, ze jest agresywna, dowiem sie dzis lub jutro wiecej. Chodzi chyba o zzeranie sluzu z innych ryb, ale to takie spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chicalbym zwierzaki ktore przebywaja glownie w toni wodnej - poprostu plywaja, sa ruchliwe. Ten zoltek to tylko pomysl - ryba mi sie bardzo podoba, ale zdaje sobie sprawe z tego ze moj tank jest dla niego troszke za maly. Caly czas moim zamyslem bylo kilka niewielkich ale ruchliwych rybek - nic poza tym. Gdyby to byly jeszcze glonokosiaki to juz by bylo niebo :) pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lion- powiedz mi cos prosze o nigricansie, jest w Lublinie sklep z morskim w tesko, koles ma ta rybke super wyglada ma kolo 4 cm i mowi ze rosnie do max 17. Jakiej wielkosci byla twoja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie chromisy zadomowia to nie bedzie potem problemu z wpuszczeniem innych ryb ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garbikom mowimy stanowcze NIE. predzej pieklo wystygnie niz te niebieskie cholerstwa wrzuce jeszcze raz do akwa


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.