Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

programik do prowadzenia akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sluchajcie ktos kiedys wrzucil tuaj fajny spolszczony programik do prowadzenia akwarium , program naprawde byl dobry i przydatny ,gdzies go sobie keidys wypalilem na plytce ale tyle tego mam ze niestety nie moge znalesc, tutaj na forum tez jakos go juz nie widze :] .. ma go ktos jeszcze moze z was ?

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanie ze to ten i ze miales o nim dobre zdanie :) choć wiele w nim brakuje pewnie - jakbys mial lub inni jakies pomysły co brakuje to piszcie mogę dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir2 postaraj sie moze wspolnymi silami zrobicie z And-em naprawde fajny programik


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest C++ a o tym niestety nie mam pojecia :con


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak popracowac troche nad interface tego programiku zeby przyjemnie mozna go bylo uzywac ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

sciagnelem jeszez raz Twoj program And , bo cos nie zabardzo dzialal ....jednak daje sie tam fotki ladnie wstawiac (podglad taki jest ) :-)

O widzisz, mozna by dorobić mozliwosc wstawiania fotki w dzienniku hodowli - dobry pomysł.

@Marius - proszę o szczegóły co jest nie tak - ja jestem przyzwyczajony i dla mnie jest ok interface. To dość stary projekt ale zawsze coś mogę jeszcze zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek zmienil bym ikony na troche ladniejsze :-)

Drugie to dodal bym wiecej przelicznikow np: cale do mm i odwrotnie

.. po trzecie przydaj by sie jakis kalkulator ktory obliczal by ile wsypac soli na ile litrow zeby byla takie czy inne zasolenie. Na razie tyle ale to dopiero poczatek, bardzo fajny program warto go rozbudowac.

PS moze by tak w zakladce wnetrze zmienic rosliny na miekkie, twarde ?

Albo ten kto wybierze akwarium slodkowodne pokaza mu sie rosliny a ten co morskie pokaza mu sie korale ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Używam tego programu i sądzę,że jest bardzo przydatny. Dzięki And.

Ostatnio wrzuciłem go do autostartu, aby po włączeniu komputera przypominał o rzeczach do zrobienia.

Jak już będziecie coś zmieniać to może udałoby się dodać moduł, który pozwalałby na porównanie parametrów w akwarium w określonym przedziale czasu, bo teraz można przeglądać tylko pojedyncze pomiary z danego dnia.

Pozdrawiam Krzysztof


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak dodac te kalkulatory co sa na reef central ??

Head Loss Calc

· Instant Algae Calc

· Sand Bed Calc

· Tank Electrical Calc

· Drain/Overflow Size Calc

· Sump Volume Calc

· Tank Volume Calc

· Water Change Calc

To by bylo cos !!! jeszcze zrobic to w jednostkach nam znanych :-) nie takich ja na reef central !!


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzych692 :

Jak już będziecie coś zmieniać to może udałoby się dodać moduł, który pozwalałby na porównanie parametrów w akwarium w określonym przedziale czasu, bo teraz można przeglądać tylko pojedyncze pomiary z danego dnia.

Chodzi ci o coś takiego co jest w Raporty->Parametry wody?

Co do ikonek to nie zmienię bo nie mam innych - jak to mówią muzyka mi w tańcu generalnie nie przeszkadza podobnie jest z grafiką w programach/stronach www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jest, właśnie o to mi chodziło. Jak mogłem nie zauważyć:)(:)


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And a co z moimi pomyslami ? Dalo by rade jakos je zrealizowac ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem juz najbardziej popularne przeliczniki dlugości i objętości, poprawiłem też te rośliny na rośliny/koralowce . Spróbuje sie przymierzyć do tych obliczeń z reef-a które podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie uda to kazdy kto kupi nowa pompe bedzie szukal Twojego programu a nie szukal na reef central, bedziesz slawny :yes


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marius :

Jak Ci sie uda to kazdy kto kupi nowa pompe bedzie szukal Twojego programu a nie szukal na reef central, bedziesz slawny :yes

:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chce dodać do programu mozliwość obliczenia ilości potrzebnego piasku aby zasypać odpowiednią grubość w akwarium przeliczylem to co podaje http://www.reefcentral.com/calc/SandBed.php

I mam nieścisłość - czy moze ktos wziąć kalkulator i przeliczyć to wg mojego przykładu?

wymiar 90cmx50cmx10cm = 45litór czyli w calach 35,433 x 19,685 x 3,937 = 2746 cali szesciennych (cubic inch).

Na tej samej stonie w kalkulatorze jednostek miar dostajemy ze:

2746 cubic inch = 1,588947 cubic foot

Jesli przyjmujemy wspólczynnik 90 pounds/cubic foot to wychodzi nam ze 90 * 1,588947 = 143 pounds (po przeliczeniu ok 64 kg)

natomiast kalkulator po wpisaniu danych w calach podaje nam 104 pounds czyli ok 47kg - o co tu moze chodzić a moze ja gdzieś popełniam błąd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz chyba wiem, sprawdzilem na RC, i po prostu ich kalkulator obcina czesci ulamkowe - czyli to co podales to on uznal za 35x19x3 cale , choc wprowadziles pewnie dokladnie. Dla tych wymiarow 35x19x4 podaje 104 funty.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nawet nie pomyślałem, że aż tak on to może obciąć umożliwiając jednak wprowadzanie częsci ułamkowych, ale zrobienie z 3,937 wartości 3 a nie 4 to już lekka przesada. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kalkulatory ma programik ze strony

http://www.mathgame.de/RiffACalc.htm

ja uzywam ich przy podmianach jak chce skorygowac zasolenie, ale jest tam chyba tez dosc kompletne info nt preparatow do bailinga i nie tylko.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest łatwo znaleźć algorytmy wyliczeń dla sporej ilości kalkulatorów. Jeśli ktoś by posiadał takowe (np. przelicznik odczytu z refraktometru [ppt] na [g/cm3], czy zaleznosci zasolenia od temp itp) to chętnie to dodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.