Skocz do zawartości
nano45l

aqwa 45l

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy w sprawach akwarystyki słonowodnej. chciałbym sie dowiedziec co jest potrzebne do utrzymania niewielnikego bo 45l aqwa i co jeszcze do niego mam dokupic narazie mam:

akwarium 45l z pokrywą i 1 swietlówką.

filtr AQUAEL TURBO 350L/H

POMPKE CYRKULACYJNą AQUAEL CIRCULATOR 650L/H

pytanka:

co jeszcze musze dokupic??

co jest potrzebne do utrzymania takie aqwa(odrzywki dla korali itp)??

ile kosztyje utrzymanie takiego aqwa??

ile soli potrzebuje na poczatek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCHIWUM!!!

W dziale dla poczatkujacych masz kilka zablokowanych tematow.

Przeczytaj je!

Ehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr osmotyczny

9 kg zywej skaly

odpieniacz (np miniflotor lub midiflotor)

pompa powietrzna np 450 l/h do odpieńki

okolo 1800l/h cyrkulacji najlepiej w dwóch pompach

filtr AQUAEL TURBO 350L/H na nic ci sie raczej tu nie przyda

oswietlenie najlepiej HQI tak z 70W + aktynika

grzalka

salimetr

sól... cierpliwosc... cierpliwosc... cierpliwosc

To na poczatek wystarczy. Ale poczytaj forum a wszystkigo sie dowiesz.

Tym postem tylko zdenerwujesz starych wyjadaczy... beda sie madrzyc a nic ci z regoly nie odpisza... tacy sa bo wiedza wszystko najlepiej :) wiec sie nie obrazaj :)


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. jeszcze jedno małe pytanko(moze nikt sie nie zdenerwuje) na ile starcza 2 kg soli przy podmianach 20-30% tygodniowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sypac okolo 35g na kazdy litr podmienianej wody... pozniej sprawdz salimetrem zasolenie i ewentualnie skoryguj niedokladnosc. na ile ci starczy teraz sobie policzysz... w przyblizeniu.

ps. ja podmieniam 10% tygodniowo


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kto pyta nie błądzi" myślę że niesłusznie stawiasz sprawę że starzy się wkurzą przecież nie chodzi o to Pytanie postawione to podstawy które naprawdę powinno się doczytać, sam jestem świeży w tej branży i powiem że gdybym poczytał to bym poczekał przed startem po to aby dograć wszystko do końca, gdy nie wiesz pytasz ktoś odpowiada mówisz sobie i tak wiem lepiej. Kombinowałem ze światłem z cyrkulacją i straciłem kupę kasy na te zabawy gdybym poczytał pewnie było by inaczej. Kolega Nano45 zadaje podstawowe pytania ile soli mu wystarczy i nie wiadomo czy pyta bo nie wie, czy pyta bo budżet na tylko tyle wystarczy ... Poczytać warto ...... na pewno łatwiej wszystko pójdzie dalej

A starzy - uwierz bardzo sie przydają :)

Pozdrawiam dexa


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kto pyta nie bladzi mysle ze z iloscia oswietlenia do 45 litrow to troszeczke przesadziles ... nie wiem jakie wymiary akwa ale daj 2x 24w t5. ewentualnie jakies kompaktowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej"starzy wyjadacze" sie przydaja.

akwarium morskiego jednak najlepiej samemu sie nauczyc dokonujac samodzielnych wyborow poniewaz jedni mowia ze tak jest dobrze ini ze tak.

podobnie juz niejednikrotnie obwalono tutaj na forum niepodwazalne teorie co do oswietlenia czy cyrkulacji (wystarczy poczytac)

JEDNAK jezeli ktos pyta (obojetnie o co) a ktos ma ochote odpowiedziec to odpowie na to pytanie... a jezeli ktos nie ma ochoty to niech poprostu postow :) nie nabija.

co do oswietlenia to faktycznie 2x 24w t5 moze bedzie lepszym rozwiaaniem

pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto pyta nie bladzi :

akwarium morskiego jednak najlepiej samemu sie nauczyc dokonujac samodzielnych wyborow poniewaz jedni mowia ze tak jest dobrze ini ze tak.

i przy okazji warto wywalić w błoto sporo kasy na niepotrzebne czy niewłaściwe rzeczy?

Ja też przy zakładaniu pierwszego zbiornika byłem takim "cwaniaczkiem" :) i z perwspektywy czasu widzę, że w wielu sprawach się myliłem. Błędy te kosztowały mnie sporo pieniędzy, przyczyniły się do śmierci wielu zwierząt ale spowodowały, że w końcu zrozumiałem - jeśli komuś zależy na pięknym zbiorniku to powinien czerpać z doświadczeń kolegów, którzy już "swoje" przeszli :)

kto pyta nie bladzi :

JEDNAK jezeli ktos pyta (obojetnie o co) a ktos ma ochote odpowiedziec to odpowie na to pytanie... a jezeli ktos nie ma ochoty to niech poprostu postow :) nie nabija.

taaaak.... :) Jeśli ktoś pyta o kwestię, która była wyczerpująco omówiona 4 razy w ciągu ostsniego miesiąca to trzeba to wszystko pisać piąty raz? :D Chyba lepiej napisać, że temat dogłębnie był poruszany ostatnio i warto takich rzeczy poszukać w archiwum.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki z odpowiedzi. widze ze wywołałem burze :) . o te 2 kg pytałem bo juz kupiłem i zastanawiałem sie czy nie dokupic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zalatwisz sobie wode do podmian z dojrzalego baniaka to w takim malym dal bym ok 12-15 kg skaly , cyrkulacja ok 2500 l/h i nie dawal bym odpieniacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za akwariami zawalonymi skałami. pozatym wole wydac te 150zł na odpieniacz niz latac co 3 dni z wiadrami :). niestety z elektryki jestem kompletnie zielony wiec prosze was o pomoc w doborze oswietlenia i elektroniki do niego tzn nie mam pojecia jak funkcjonuje swietlówka i co jet do tego potrzebne :) widze jakies stateczniki, startery zapłonniki i dostaje swira bo nie wiem co jest potrzebne a co nie gdyz nigdy jeszcze nie miałem potrzeby zakładania dodatkowego oswietlenia. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nano45l : Do oswietlenia t5 nie potrzebujesz zadnych starterow. Wystarczy statecznik...w tym przypadku 2x24, 4 oprawki bryzgoszczelne, kabel zasilajacy, jakies uchwyty montujace ( czy to metalowe czy to z tworzywa ) i jezeli oczywiscie chcesz...Odblysniki. Wierz mi...Podlaczenie tego wszystkiego jest naprawde banalne. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej mnie to wciaga. zrobiłem micro odpieniacz z poidełka dla krulików. niedługo opisze w dziale DIY z fotkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nano45l te zarowka absolutnie nie nadaje sie do akwarium morskiego,ma za niską temperature barwową,cieply bialy,czyli pewnie 3500-4500K.Będą Ci tylko gloniska rosły.Kup zwykle swietlowkiT8 15w,Power Glo x2 i jedna Marine Glo Hagena i bedzie ok.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o halogenie?? nie mowcie zebym nie kombinował bo chce jak najbardziej odchudzic finansowo projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halogen odpada - nie ta barwa i wydajność też gorsza (znaczy że potem bedziesz wiecej płacił za prąd)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj Ty se spokuj z tymi halogenami.Zrob oswietlenie takie jsk Ci podalem i bedzie wsio gralo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.