Skocz do zawartości
Szymon

Szymon - nowe fotki

Rekomendowane odpowiedzi

Wręcz apetyczne...:)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekne akwa:-)

a mam pytanie bo pisalez ze musisz wyplenic xenie mas zna to jakies sposby?chetnie sie o nim dowiem:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE-WE-LA-CJA przydaje się nam a przynajmniej większości taki kubełek zimnej wody na łeb . Szymon mam prośbę napisz mi na priv jakie masz oświetlenie bo pisałeś mi chyba ale sasował mi sie cały dysk


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

piekne akwa:-)

a mam pytanie bo pisalez ze musisz wyplenic xenie mas zna to jakies sposby?chetnie sie o nim dowiem:D

najchetniej wrzucilbym tam mala bombe wybiorcza dla xenii, anthelii i krewetek tanczacych:)a powaznie mozna sobie podobno poradzic z xenia za pomoca sprzykawki, igly i goracej wody wapiennej. niedlugo rozpoczynam walke wiec sie przekonam jak to jest

Adamoo - odwietlenie to patrzac od frontu zbiornika:

2*80w ati blue

1*54w ati blue actynic

1*54w ati blue zpezial

2*250w e40 blv 20kk

1*54w ati blue actynic

1*54w ati blue

2*80w ati blue


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokładam moje wyrazy uznania. Piękne akwarium.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już jest świetne, a przecież jaki ma jeszcze potencjał:)

Coraz więcej superbaniaków mamy w Polsce, fajnie:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon ale wsytrzykujesz tak jak aiptasi czy -skoro piszesz o igle wbijasz w xenie i im do srodka wstrzykujesz goraca wode wapienna?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - zamierzam wstrzykiwac w cialo koralowca, do srodka, w kilka punktow. zobacze co z tego wyjdzie. pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon nie lepiej odkeic od skaly ?, ja to robie wykalaczka - stopa jest twarda i niezle odchodzi, rozkladajace sie koralowce beda psuly wode, a zestresowana xenia i tak wywala sporo chemi; ta Twoja metoda dobra jest na rozne zooantusy i grzybki ktore praktycznie nie sposob odkeic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądam forum a tu takie śliczności widzę. Pięknie Ci wszystko rośnie, widać, że zbirnik ma potencjał, PIĘKNY.

Powodzenia i pozdrawiam

Adam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja - niestety nastrzykiwanie ciala xenii goraca woda wapienna nic nie dalo, skurczyla sie na dwa dni i hula dalej. coraz powazniej zastanawiam sie nad jakims subtytutem zywej skaly, bo mam juz dosc tzw "bogactwa zycia". mazy mi sie czyste podloze/skala/podstawa i same zdrowe koralowce, bez zadnych wynalazkow, ktore wyrosly bez mojej zgody. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje xenie potraktowałem "ręcznie". Tobie również proponuje ten sposób. Delikatnie w miejscu gdzie trzyma się skały spróbuj podważyć poznokciem i ją oderwać. Najgorzej zacząć, później już idzie lżej. Aha, i nie rób tego jednorazowo. Najlepiej po kilka sztuk dziennie. Nie jest dobrze jak w ramach buntu wydalają toksyny do zbiornika.

Pozdrawiam:)


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydostanie xenii z gaszcza spsow graniczy z cudem. albo lamiesz korale, albo godzisz sie z xenia:) jakbym tak mogl, dawno bym to zrobil. pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymieszac wapienna wode z sokiem z cytryny wylaczyc pompy i to co odlatuje wylapac siatka.Ciezko jak cholera jest odkleic je od skaly odrazu puszczaja jakies nitki nie wiem jak wam sie to udaje.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xsenię bez problemu usuwałem pensetą od podłoża, żeby to było takie proste w wypadku zoantusów to byłbym szczęśliwy.

Łapiesz pensetą (jak największą) przy podstawie i ruchem lekko w bok zdzierasz ją ze skały, gorzej jest z maluszkami bo mogą się urywać.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.