Skocz do zawartości
Olek

chcę zalożyć blazenkarium:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zielony jeśli chodzi o chodowanie większej liczby błaznow:)

To teraz fakty:

Mam akwa 126l, od 4 miesięcy 13kg żywej, HQI 70W, parametry w normie, odpieniacz DIY ale teraz mam pytanko chcę kupić nowy jak myślicie jaki?

Ja myślę o midiflotorze AM, myślę że "bobki" tylu rybek sprawią duży problem z azotanami i miniflotek może sobie nie poradzić z nimi. Jak już się dowiedzialem wejdzie do baniaka ok 4-5 blaznów

lecz nie wiem czy może to być mieszne np premnasy z ocellarisami?Poki co nie myślę o ukwiałach lecz kiedyś je bedzie trza zalatwić:D Na razie dowiedzialem się że trzeba wpuścić wszystkie razem (błazenki nie ukwiały:)co o tym myslicie?

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Sprawa z błazenkarium ma się następująco, a więc poczynając od punktu pierwszego...

Midiflor powinien Ci się sprawdzić, producent rekomenduje go do 400 litrów <hahaha>, więc do 126 będzie to pewnie aż nadto.Kolega Bienki ostatnio mówił mi, że u niego midiflor sprawuje się znacznie lepiej, niż weipro.

Druga sprawa...

Ocellaris spokojnie może żyć w zbiorniku z premnasem, gorzej by było, gdybyś w takim akwa trzymał 2-3 premnasy, wtedy by się tłukły.

Ukwiały...

Błazenki w akwarium nie potrzebują ukwiała, ale powiedzmy sobie szczerze, ile jest piękniejszych widoków w akwarystyce morskiej niż ten, kiedy widzimy jak mały łebek naszego "nemo" wychyla się spomiędzy ramion ukwiała. Pomyśl o tym

Pozdrawiam


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenek bez ukwiała zachowuje się jak zwykła ryba a z ukwiałem to dopiero błazenada :D:D:D rewelacja. Moja żona mówi na niego głupek - coś w tym jest przecież nazwa błazenek z czegoś się wzięła :D Mój odpływa od ukwaiła max na 15cm. Pilnuje go i karmi - i to jest najpiękniejszy widok - symbioza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ok ja też już mam premnaska i jest super co do ukwiala to pomyślimy za troszke czasu:)

Pozdr.Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.