Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

[400l] S_Y_N_E_K zeovit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym podzielić się z Wami wspaniałą dla mnie informacją:) Otóż dzięki Czarkowi(Rebciu) stałem się szczęśliwym posiadaczem jego byłego zbiornika wraz z sumpem, stelażem i chcę mu z tego miejsca jeszcze raz podziękować za to, gdyż oddał mi to za darmo:) Akwarium ma wymiary 122x58x58 i jest wykonane ze szkła OptiWhite. Stelaż jest dłuższy od akwarium o 60cm dzięki czemu mam więcej miejsca w szafce. Sump będzie całkowicie przereorganizowany, gdyż aktualne rozmieszczenie przegród nie jest najlepsze, o czym mówił także poprzedni właściciel. Po to wszystko byłem w ubiegły wtorek u Czarka i wróciłem o 3 w nocy, ale było warto. Nowe akwarium Czarka powala, już jest ładne, a co będzie za rok to aż strach pomyśleć:) Dzięki wizycie u Rebcia poznałem Piotrka Rogalskiego(dzięki Piotrek za pomoc w zapakowaniu tego wszystkiego:)). Dzień kolejny spędziłem na czyszczeniu akwarium głównie z silikonu, gdyż wcześniej na bokach, kominach, tylnej szybie było wklejone spienione PCV, ale nie sprawdzało się, a i tak chcę czarne tło :) W akwarium wyciąłem jeden komin, śrubunki (były nibco, zmieniam na VDL-a, na szczęście dziury są idealne pod nowe śrubunki). W miejscu gdzie był komin będzie pompa aquabee 3000l/h do cyrkulacji za skałą. Zaopatrzyłem się także u Czarka w lampę AM aquastarlight 2 x 150W i 2 stateczniki ściemniane wraz całym osprzętem do profiluxa do tego potrzebnych. Kupiłem także w okazyjnej cenie pompę deltec hlp4745(to już nie u Rebcia:D), która będzie odpowiedzialna za obieg. Sump został zawieziony do szklarza i stelaż do obicia. Teraz trochę fotek. Rozmieszczonych chronologicznie, tzn. pokazuje jak akwa wyglądało w przeciągu środy, czyli dnia, w którym działałem nad akwa:)

Jutro mam do odbioru sump i stelaż zobaczę czy fachowcy popisali się

1122-dsc02355.jpg1122-dsc02358.jpg1122-dsc02360.jpg1122-dsc02362.jpg1122-dsc02363.jpg1122-dsc02366.jpg1122-dsc02374.jpg1122-dsc02375.jpg1122-dsc02381.jpg1122-dsc02392.jpg1122-dsc02396.jpg1122-dsc02401.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koniec wakacji był pracowity :) Ładnie to doprowadziłeś do ładu, aaa... paczkę jutro wysyłam bo jeszcze leżę zasmarkany.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki fajny garnek:) pozdrawiam i zycze dobrej zabawy


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tośmy Czarkowi zrobili pogólny porządek W tym miejscu również dołączę się do podziękowań dla Czarka za piękny dar w postaci skały /szkoda że nikt nie filmował metody pakowania beczki ważącej ze 100kg bocznymi drzwiami do Toyoty Yaris - to był ubaw/

Skała zasiliła dwa zbiorniki więc nic się nie zmarnowało.

A co do akwarium to mam nadzieję Dominik że stworzysz piękne cudo jak już się tak napatrzyłeś na nowe akwa u Czarka :)

Pozdrawiam

dexa


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli ale do przodu:D W tym tygodniu odebrałem stelaż i sump. Zarówno stolarz jak i szklarz spisali się na medal, wszytsko jest tak jak chciałem i nawet tanio to zrobili:D Narazie drzwiczek nie ma bo kolor w jakim chce je mieć jest ciężko dostępny. Wkleiłem także tło oczywiście koloru czarnego. Na koniec dzisiejszego dnia po skończeniu klejenia powsadzałem wszytsko tak jak ma stać i jest ok:) Akwarium nadal stoi w garażu i będzie tak stało aż wszystko przejdzie testy szczelnośc. Poniżej zdjęcia całości.

1122-dsc02437.jpg1122-dsc02442.jpg1122-dsc02443.jpg1122-dsc02444.jpg1122-dsc02451.jpg1122-dsc02455.jpg

Taki bajzer jeszcze został(praktycznie samo oświetlenie)

1122-dsc02456.jpg

A tyle śmieci nazbierałem w ciągu tygodnia przy pracach nad akwarium:D

1122-dsc02458.jpg

Czekam na uwagi i komentarze


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy cos bedzie stalo obok akwa bo masz tam jeszcze sporo miejsca??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tam jakaś pierdółka, najprawdopodobniej akropol(o taka pamiątka z Grecji:)), bo na kwiatka się nie zgodze:D Zadnej szafki ani regału nie będzie, Rebciu miał tak wcześniej zrobione, ale ja niestety nie mogę sobie na to pozwolić.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż ma jedna wielka zalete zawsze mozna postaic na nim wieksze akwa o 60cm:wink:wink:wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miejscem docelowym będzie piwnica, bo jak sądzę nie będziesz już tego transportował na wyższe kondygnację. Przynajmniej problem nadmiernego ogrzewania się zbiornika będziesz miał z głowy.

Zapowiada się ładnie, chętnie pooglądam jak będzie uruchomione. Powodzenia


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ty Jarek, akwarium będzie u mnie w pokoju, narazie stoi w garażu bo musi przejść próbe szczelności, jak coś będzie ciekło to płytkom nic się nie stanie, a rozmontowanie wszystkiego zajmuje 10 min:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały "rifresz":)

Dawno nie pisałem a troche się działo w tzw. międzyczasie. Skałę wsadziłem 21.09.2007 ok.60 kg. Ostatecznie w akwarium jest jakieś 50-55kg bo kilka kawałków doszło ze starego akwarium , a kilka wylądowało w sumpie. Ponieżej zdjęcie z przenosin

1122-dsc02514.jpg

a tutaj zdjęcie z ataku okrzemek zaraz na początku dojrzewania

1122-dsc02530.jpg

Odpieniacz który pieni w akwarium to taki oto twór, wykonany przez kolege Thcskibe ala'ati bm 250 :)

1122-dsc02836.jpg1122-dsc02834.jpg

Od założenia minęły już 2 miesiące ale nadal boję się pokazywać jak wyglada moje akwa:) Wieczorem wrzuce jeszcze foto jak wygląda cała zabudowa akwa:)

PS

Tak wygląda akwarium na obecną chwile:D

1122-dsc02866a.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za duzo masz tam swiatla :)? no i wywal apitazje ze sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna ale mleko:D...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze post pod postem ale nie moge edytowac

synek cale akwa zywy piach a gdzie miejsce na reszte?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie narazie żywego piachu nie ma, niestety:( musze $$ nazbierać i odrazu pójdzie 12 cm żeby zrobić DSB. Jeszcze pompy tunze trzeba kupić oj, nie ma to jak akwa morskie , super skarbonka, ale jak oko cieszy:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe tło w akawa:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"OLŚNIEWAJĄCE" :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz już tak na serio daje zdjecie akwa(dzisiejsze). Jak widać na zdjeciu w akwarium są jeszcze taie brązowe glony jak wata i cierpliwie czekam aż zniknął. Zdjęcie słabe tak jak fotograf:) Czekam na kometarze:)

1122-dsc02881asss.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne ale podnies ta szczepke z dna:D:D::)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kurcze wpadła jak robiłem zdjęcia:) na jednych jest na miejscu a na tym akurat nie


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo... Synek - akwarium idzie w dobrym kierunku. Nasypiesz piach i zmieni to diametralnie obraz akwarium. Korale urosną i będzie cacy :) Z tym ostrym karmieniem mrożonkami koniecznie poczekaj aż glony zejdą całkowicie, a jeszcze lepiej - jak DSB dojrzeje. Oczywiście mam na myśli ostre karmienie :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj :) ja może lekko pomogłem :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj :) ja może lekko pomogłem :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.