Skocz do zawartości
DiTus

futro na skale

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy pomóżcie...

mam duży problem z glonami na skale... wyrasta na wszystkich taki meszek (futro) o długości około 7mm zarasta powoli cala skale i nie mogę się tego pozbyć już od paru miesięcy. na początku jest zielonkawe, później brązowo-bordowe. Zarasta całą skałę i nie wygląda to za dobrze :o

czyściłem mechanicznie całą skałę (szczoteczką do zębów) na zewnątrz akwarium... ale to starczyło tylko na 3-4 tygodnie i znowu mam zasyfiałą większą część skały...

trochę o akwarium:

akwarium 112L

podmiany 10% (co tydzień, dwa...)

ph (wieczór 8,3 rano 7,9)

wapń ~400

magnez ~1400

kh ~10

testy saliferta

cyrkulacja (2500 non stop, co 2h dodatkowo 1000 plus to co biostara)

od dwóch miesięcy leję Balinga

mam dwie krewetki, dwa błazenki, ukwiała, trzy ślimaki i trzy kraby plus koralowce

w sumie to miałem od samego początku problemy, z tymi glonami - myślałem, że to dojrzewanie, ale wszystko rośnie pięknie szczepki twardzieli wypuszczają polipy, parametry wody wydają mi się nienajgorsze... co się dzieje z moim akwarium?? chciałem je przez rok popróbować, a później przerzucić się na coś większego, a tu mam takie problemy (trochę odechciewa mi się tego akwarium, bo wcale nie jest ładne z tymi glonami, a żonie to podoba się akwarium kumpla z kolorowymi gupikami :(i tylko mi gada... a jak wiadomo to zdrowie psychiczne to podstawa :))

zaraz wrzucę jakieś fotki...

glony 1

glony 2


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkiem jakaś odmiana sinic?

Jak u ciebie z NO2 NO3 ?

Jakie oświetlenie ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie tego czyszczenia skały poza akwarium czy skałę czyściłeś w wodzie słonej czy słodkiej walczę z czymś podobnym w akwarium u kolegi


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :

Czy to nie jest przypadkiem jakaś odmiana sinic?

Jak u ciebie z NO2 NO3 ?

Jakie oświetlenie ?

NO2 niewykrywalny SERA

NO3 poniżej 12,5, ale więcej niż 0 TetraTest

ale to są stare testy

oświetlenie to T5 2x24W (10k i aktynika) świeci 12h

PC 54W 10k świeci 10h


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiTus mam bardzo podobny problem do Twojego. Mam takie pytania czy masz jakies podloze typu grys i czy uzywasz odpieniacza?? Jako, ze moja walka z tym gloniskiem od soboty zostala zradykalizowana do maximum (nie pytajcie co to znaczy ani jak to wyglada) kilka wnioskow z wczesniejszych obserwacji zbiorniczka:

01. uzywanie testow przy tych glonach to lipa nadwyzki NO pochodnych sa dla nich pozywka,

02. jesli masz grys tak jak ja to najprawdopodobniej tam zbiera sie caly syf... po akcji odmulacza odpieniacz wyrzucal ok.60% mniej brudu.

Z drugiej manki patrzac kazdy zbiornik dojrzewa inaczej... Moze moj jeszcze nie osiagnal pelnej dojrzaosci...


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jerzowiec rozwiąże sprawę. U mnie jest coś podobnego na jednej małej skałce tak 5x5cm tylę że glon mniej glutowaty i jasno-brązowy. Miałem diademe to goliła to jak tylko się pokazało. Teraz diademy eksmitowałem i się glonik pojawił znowu. Na szczęście nie rozrasta się ponad te 7mm wysokości i na boki.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk - w innym topicu jest dyskusja o niebezpiecznych dla zdrowia zwierzakach akwariowych. Czy jezowiec diadema (i inne jezowce) maja cos trujacego w kolcach ? tzn czy w wypadku poklucia sie nim cosik wiekszego nam grozi poza dziurami w palcach ?:o

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą nieprzyjemność "obcowania" z kolcami diademy w naturze - naprawdę nic przyjemnego. Diadema ma kolce jadowe.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze nic przyjemnego, ale w moim wypadku pobolalo chwile i po sprawie. Resztki kolcow nawet same mi z reki wyszly. Zasadniczo bliskie spotkanie z Diadem'a nie jest grozne dla zycia. Ale w naszych akwariach zdecydowanie lepiej sie beda sprawdzac inne, odrobine bardziej przyjemne - a przynajmniej o krotszych kolcach.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma toksyne na kolcach. Ogólnie uczucie jak kopnięcie prądem + goi się trudno + kolce się łąmią i musisz je wyciągać igłą albo zarepieje ci rana.

Poza tym przeżyjesz :o

Inna sprawa że tksyny się odkładają w organiźmie ina stare lata może zaowocować jakąś dolegliwością. Oczywiście nie od samj diademy ale + te wszystkie pułapki jakie czychają na nowoczesnego człowieka to kto wie :/

Ogólnie trzeba uważać na diademy żeby ich nie machnąć ręką. Same cie nie zaatakują :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mial czlowiek slodkie akwarium, hodowal sobie gupiki i inne mieczyki, a nawet roslinki i przez wlasna chorobe sprowadzil sobie do domu różne jeże z jadowymi kolcami, grzyby ktorymi mozna skutecznie uciszyc tesciowa, rybe ktora moze odgryzc palca czy malutka krewetke, ktora tego samego palucha moze beszczelnie amputowac.

Ale sa tez gorsze hobby - to mnie trzyma przy slonej wodzie :o

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.